X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Małgorzata Gersdorf

Spotkanie premiera z prof. Małgorzatą Gersdorf. Komentarze polityków

Goście Beaty Michniewicz dyskutowali między innymi o spotkaniu Mateusza Morawieckiego z prof. Małgorzatą Gersdorf. Sędzia poinformowała opinię publiczną o warunkach, jakie przedstawiła premierowi podczas rozmowy, której tematem była reforma sądownictwa.
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Gersdorf Mateusz Morawiecki Sąd Najwyższy konstytucja krs sądownictwo Komisja Europejska POLSKA Trójka Beata Michniewicz Krzysztof Szczerski Jarosław Sellin Marcin Kierwiński Grzegorz Długi Paweł Rabiej Jarosław Kalinowski

Czy istnieje szansa na zażegnanie kryzysu pomiędzy rządem a sędziami?

– Urzędnicy w Brukseli bardzo pozytywnie odebrali spotkanie premiera Morawieckiego z prof. Gersdorf – powiedział prof. Waldemar Gontarski, dziekan Wydziału Prawa Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Londynie. W Polskim Radiu 24 rozmowa o szansach na zażegnanie kryzysu na linii rząd-środowisko sędziowskie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 sądownictwo Mateusz Morawiecki Małgorzata Gersdorf reforma sądownictwa Sąd Najwyższy

Poseł PiS: Małgorzata Gersdorf nie jest prezesem SN

- Małgorzata Gersdorf traktuje siebie oraz jest traktowana przez wielu za pierwszego prezesa Sądu Najwyższego, ale fakt, że zajmuje gabinet prezesa, nie oznacza, że nim jest - powiedział na antenie radiowej Jedynki Kazimierz Smoliński poseł Prawa i Sprawiedliwości oraz wiceszef sejmowej komisji ds. VAT.
Zobacz więcej na temat:  Jerzy Jachowicz Małgorzata Gersdorf Sąd Najwyższy Mateusz Morawiecki POLSKA reforma sądownictwa

Gersdorf ujawnia szczegóły rozmowy z premierem

- Przedstawione premierowi Mateuszowi Morawieckiemu warunki brzegowe zakończenia sporu wokół Sądu Najwyższego, to powrót sędziów zwolnionych ze względu na wiek, pozostanie na stanowisku I Prezesa SN i przywrócenie konstytucyjnego charakteru KRS - powiedziała sędzia prof. Małgorzata Gersdorf. Rzecznik prasowy Krajowej Rady Sądownictwa sędzia Maciej Mitera, odnosząc się do jej oświadczenia zapewnił, że KRS jest organem konstytucyjnym.
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Gersdorf Sąd Najwyższy sądownictwo POLSKA polityka