X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Małgorzata Gersdorf

Debata Dnia: Ciąg dalszy sporu o sądownictwo

Sąd Najwyższy zawiesił stosowanie części przepisów ustawy o SN w związku ze skierowaniem 5 pytań do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej dotyczących zgodności ustawy z prawem europejskim. Przed miesiącem Komisja Europejska zakwestionowała przepisy odsyłające część sędziów Sądu Najwyższego, także pierwszą prezes, w stan spoczynku. Goścmi Debaty Dnia w Polskim Radiu 24 byli: Adam Buła (Polska The Times) i Mateusz Wyrwich (Tygodnik Niedziela).
Zobacz więcej na temat:  Sąd Najwyższy Trybunał Sprawiedliwości UE Małgorzata Gersdorf

Marek Król: protesty już się wypaliły

Podczas piątkowego protestu przed Sejmem przeciwko zmianom w sądownictwie doszło do przepychanek manifestantów z policjantami. Zatrzymano najbardziej agresywnych protestujących, do aresztu policyjnego trafiły cztery osoby. W Debacie Poranka komentarz Marka Króla (Sieci), Sebastiana Gajewskiego (Centrum im. I. Daszyńskiego) i Dariusza Grzędzińskego (Fakt).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Sejm konstytucja Małgorzata Gersdorf polityka Sąd Najwyższy Trybunał Konstytucyjny

Tomasz Sakiewicz: Mamy do czynienia z gangsteryzmem politycznym

– Atakowanie policjantów i próby blokowania pracy sądów można określić jako gangsteryzm polityczny, zarówno ze strony sędziów, jak i części opozycji – powiedział w audycji „Gorący Temat” Tomasz Sakiewicz. Redaktor naczelny „Gazety Polskiej” odniósł się w ten sposób do protestów środowisk opozycyjnych sprzeciwiających się zmianom w wymiarze sprawiedliwości, które wprowadza rząd.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 sądownictwo reforma sądownictwa Sąd Najwyższy Małgorzata Gersdorf

Młodzi politycy o reformie sądownictwa

Sejm uchwalił w piątek przygotowaną przez PiS nowelizację ustaw m. in. o Sądzie Najwyższym, ustroju sądów, Krajowej Radzie Sądownictwa i o prokuraturze. Chodzi m.in. o zmiany procedur wyboru I prezesa SN i kwestie obsady stanowisk w tym sądzie. W Młodej Audycji Politycznej zmiany komentowali: Dominik Bób (Młodzi Demokraci PO), Maciej Skrzynecki (Młodzi Nowocześni), Jan Strzeżek (Młoda Prawica), Michał Szpądrowski (Forum Młodych PiS), Konrad Wojnarowski (Forum Młodych Ludowców PSL).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Sąd Najwyższy Trybunał Konstytucyjny Małgorzata Gersdorf

Beata Szydło: Małgorzata Gersdorf stawia się ponad prawem

- To co dzieje się teraz, czyli te protesty, które są przed Sejmem, ale przede wszystkim zachowanie byłej pierwszej prezes Sądu Najwyższego i sytuacja w SN pokazuje bardzo jasno, że decyzja o reformach była jak najbardziej konieczna - mówiła w "Sygnałach dnia" Beata Szydło. Wicepremier do spraw społecznych, dodała też, że przed wprowadzeniem zmian w sądownictwie "nikomu z nas nie przyszło do głowy, że będzie próba negowania prawa przez prawników".
Zobacz więcej na temat:  Beata Szydło reforma sądownictwa Sąd Najwyższy konstytucja protest Małgorzata Gersdorf POLSKA