Polskie Radio
Section05
Mark Zuckerberg

Szef Facebooka w PE. Jest apel o transmisję

Szef Facebooka Mark Zuckerberg będzie w najbliższy wtorek w Parlamencie Europejskim w Brukseli na zamkniętym spotkaniu. Europosłowie apelują o transmisję w internecie. Spotkanie z kierownictwem europarlamentu ma dotyczyć nielegalnego wykorzystania danych z portalu społecznościowego przez spółkę Cambridge Analytica i próbę wpływania na przebieg kampanii wyborczej w Stanach Zjednoczonych.
Zobacz więcej na temat:  Mark Zuckerberg Facebook Parlament Europejski ŚWIAT

24. Poziom: Bezpieczeństwo danych osobowych

Szerokim echem odbił się skandal związany ze spółką Cambridge Analytica i serwisem Facebook, którzy wykorzystał dane swoich użytkowników. Zdaniem ekspertów Mark Zuckerberg winny jest Europejczykom wyjaśnienia, dotyczące wycieku danych i powinien zagwarantować ich ochronę. Na temat prywatności informacji, które sami udostępniamy w internecie, w audycji 24. Poziom mówiła Julia Chmielecka, autorka książki "Internet złych rzeczy".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Facebook GIODO dane osobowe Mark Zuckerberg

"Media społecznościowe narzędziem walki politycznej"

Szef Facebooka Mark Zuckerberg przyznał w środę, zeznając przed komisją Izby Reprezentantów, że jego prywatne dane zostały sprzedane brytyjskiej firmie doradczej Cambridge Analytica, która miała dostęp do danych 87 mln użytkowników bez ich zgody. O ochronie danych w internecie mówili w audycji Młoda Audycja Polityczna Michał Sawicki  (Klub Młodych Kukiz’15), Patryk Palczewski (Forum Młodych PiS), Tomasz Puchalski (Młoda Prawica), Karol Wojtas (Młodzi Nowocześni) i Jakub Dudek (Młodzi Demokraci PO). Przełuchania Marka Zuckerberga przez amerykańskim Senatem komentował też w PR24 prawnik Ordo Iuris Tymoteusz Zych.
Zobacz więcej na temat:  dane osobowe internet bezpieczeństwo w sieci bezpieczeństwo danych Facebook Mark Zuckerberg

„Wyścig zbrojeń na Facebooku”. Manipulacje Rosji

Szef Facebooka Mark Zuckerberg zeznał przed komisją Senatu USA, że „w Rosji są ludzie, których pracą jest eksploatowanie naszych systemów, a także innych systemów internetowych. Więc jest to wyścig zbrojeń”. O wykorzystywaniu mediów społecznościowych przez Rosjan mówił w audycji 7 Dni Wschód Alieksiej Sidorenko, ekspert do spraw bezpieczeństwa w internecie.
Zobacz więcej na temat:  Mark Zuckerberg Facebook USA Rosja wojna hybrydowa Wielka Brytania