Polskie Radio
Section05
Michał Gramatyka

PR24 "Stawianie Polski w opozycji do Niemiec było szalone". Gramatyka o polityce PiS

- Unia Europejska musi być silna jako całość, jako wspólnota europejska, umowa międzynarodowa i związek państw. UE stanowi odpowiedź na tragedie II wojny światowej. Ten projekt polega na tym, żeby budować siłę międzynarodową w oparciu o Europę, a Polska Francja czy Niemcy to filary UE - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Gramatyka (Polska 2050), który dyskutował z Arturem Łąckim (Platforma Obywatelska).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA reparacje wojenne II wojna światowa Niemcy społeczeństwo Agnieszka Drążkiewicz Michał Gramatyka

Funkcja "stłuczka" i nie tylko. Nowe rozwiązania w aplikacji mObywatel

Wiceminister cyfryzacji przekazał, że jego resort pracuje nad nowymi rozwiązaniami, które trafią do mObywatela. Gość Programu 1 Polskiego Radia poinformował, że już wkrótce w aplikacji będzie dostępna funkcja "stłuczka" dotycząca kolizji drogowych. Michał Gramatyka dodał, że w mObywatelu niedługo będą również dostępne legitymacje senatorów. Jak podkreślił, ministerstwo cyfryzacji pracuje również nad wieloma innymi funkcjami dla tej rządowej aplikacji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Cyfryzacji Michał Gramatyka mObywatel społeczeństwo

Laptopy dla uczniów poza KPO? Wiceminister cyfryzacji: chcemy, aby ten program został utrzymany, są na to pieniądze

- Za projekt laptopów dla uczniów odpowiedzialny jest minister Paweł Olszewski, ale traktujemy to jako sprawę wspólną, bo chcemy, aby ten program został utrzymany - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Michał Gramatyka, wiceminister cyfryzacji. Zapewnił jednocześnie, że na program "są pieniądze".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Gramatyka laptopy edukacja Ministerstwo Cyfryzacji Sylwia Białek

Gramatyka: Wąsik i Kamiński są osobami skazanymi i powinni odbyć karę

- Jeżeli traktować prawo z równą powagą, to sytuacja jest jasna. Wąsik z Kamińskim fałszowali dokumenty, stwarzali sytuację do popełnienia przestępstw - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia Michał Gramatyka (Polska 2050), wiceminister cyfryzacji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Gramatyka Ministerstwo Cyfryzacji Sylwia Białek Mariusz Kamiński Maciej Wójcik Andrzej Duda prezydent Szymon Hołownia Marszałek Sejmu

PR24 Błędny kurs złotego w Google. Wiceminister cyfryzacji: mam nadzieję, że algorytmy zostaną poprawione

- Sztuczna inteligencja się myli. To był ten moment, że modele nie miały się z czego uczyć. Stąd pojawiło się zakłamanie publicznych danych - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister cyfryzacji Michał Gramatyka. W Nowy Rok, w publikowanych przez Google notowaniach walut, kurs złotego przekroczył 5 zł za jedno euro. Oznaczałoby to wzrost notowań o ponad 20 procent.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA google kurs walut sztuczna inteligencja społeczeństwo Michał Gramatyka cyfryzacja

"Musiałbym najpierw zobaczyć tę uchwałę". Michał Gramatyka o likwidacji Rady Mediów Narodowych

Poseł Polski 2050 Michał Gramatyka powiedział, że mógłby zagłosować za wprowadzeniem uchwały w sprawie odwołania członków Rady Mediów Narodowych pod warunkiem, że jej treść zgadzałaby się z jego poglądami. Gość Polskiego Radia 24 stwierdził, że Rada Mediów Narodowych nie jest organem konstytucyjnym.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media publiczne TVP Trybunał Konstytucyjny Polskie Radio polityka Michał Gramatyka

PR24 Gramatyka o zmianach w traktatach UE: wieloma z tych propozycji Polska powinna być zainteresowana

- Podpisanie umowy międzynarodowej, jaką była UE, spowodowało oddanie części suwerenności na rzecz organizmu ponadpaństwowego, m.in. zadecydowaliśmy o wspólnej walucie, otwarciu ruchu granicznego czy rezygnacji z ceł (…). Widzę w tym wyłącznie korzyści, choć są elementy czasami bardziej, a czasami mniej uciążliwe dla normalnych ludzi - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Gramatyka (Polska 2050).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Dorota Kania Polska 2050 Michał Gramatyka Polska w Unii Europejskiej

Gramatyka: warianty odzyskania publicznych mediów dla społeczeństwa są dyskutowane w bardzo wąskim gronie

Poseł Polski 2050 Michał Gramatyka na antenie Programu 1 Polskiego Radia skrytykował wydane przez Trybunał Konstytucyjny postanowienie o zabezpieczeniu, zobowiązujące Skarb Państwa do powstrzymania się od czynności zmierzających do likwidacji spółek publicznej radiofonii i telewizji i dokonywania zmiany w ich zarządach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Michał Gramatyka media publiczne Polska 2050 Katarzyna Gójska

Gramatyka: ze swojego programu Polska 2050 zrealizuje wszystko, co będzie możliwe w ramach koalicji

- Nie wiem, czy dziś premier Donald Tusk wygłosi exposé. Bardziej prawdopodobne jest powołanie Tuska na urząd. Reszta będzie się działa we wtorek - powiedział gość audycji Polskiego Radia 24 "Rozmowa poranka", Michał Gramatyka z Polski 2050. Polityk zapewnił, że jego ugrupowanie zrealizuje "wszystko ze swojego programu, co będzie możliwe w ramach koalicji". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polska 2050 Michał Gramatyka polityka Sejm Rząd RP

Michał Gramatyka: ustawa wiatrakowa to nie była dobra próba odblokowania rozwoju energetyki

- O tym, co będzie z cenami za prąd w lipcu 2024, dowiemy się dopiero, gdy będzie działał nowy rząd. Nie wiemy, jakie będą ścieżki cenowe na rynku energii - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Michał Gramatyka z Polski 2050. Wskazał, że procedowanie ustawy wiatrakowej to nie była dobra próba odblokowania rozwoju energetyki wiatrowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Michał Gramatyka Polska 2050 energetyka