Polskie Radio
Section05
Ireneusz Raś

"Trzeba podejmować decyzje stabilizujące sytuację". Raś o budowie muru przy granicy z Białorusią

- Odchodzimy tutaj nieco od podziałów na opozycję i koalicję rządzącą. Trzeba patrzeć na rację stanu Polski i Unii Europejskiej oraz podejmować decyzje, które będą stabilizowały sytuację - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Ireneusz Raś. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 granica kryzys migracyjny migracja wojna hybrydowa Sejm służby i bezpieczeństwo Ireneusz Raś

"Sytuacja jest dynamiczna". Raś o głosowaniu ws. stanu wyjątkowego

- W najbliższym czasie podejmiemy decyzję, co zrobić, aby z jednej strony była bezpieczna granica polska i UE, ale z drugiej strony, żeby nadmiernie nie zaostrzać sytuacji - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PSL-Koalicji Polskiej Ireneusz Raś, pytany, jak PSL zagłosuje w sprawie przedłużenia stanu wyjątkowego na wschodniej granicy Polski. - Sytuacja jest dynamiczna - podkreślił. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Antoni Trzmiel Ireneusz Raś PSL-Koalicja Polska Białoruś straż graniczna

"Walka o szalupy ratunkowe". Mateusz Kosiński o odejściach z Platformy Obywatelskiej

- Większość sondaży wskazuje, że partia traci. Powinna nastąpić refleksja, należałoby posypać głowę popiołem i zmienić kurs. Nie ma rachunku sumienia, jest lot ćmy nad palącą się świeczką. PO idzie w zaparte i nie dostrzega swoich błędów - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Mateusz Kosiński z Tygodnika Solidarność. 
Zobacz więcej na temat:  Róża Thun Platforma Obywatelska Paweł Zalewski Ireneusz Raś polityka POLSKA

Marek Sawicki: Raś i Zalewski nie złożyli jeszcze broni

- Rozmawiałem niedawno z Pawłem Zalewskim i z kilkoma konserwatywnymi parlamentarzystami PO. Powiedzieli, że ich celem jest naprawianie partii, oni tak łatwo nie pozwolą, by PO przeszła na lewo. W mojej ocenie Raś i Zalewski nie złożyli jeszcze broni. Oni uważają, że PO można jeszcze naprawić, niech próbują - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PSL Marek Sawicki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Platforma Obywatelska Paweł Zalewski Ireneusz Raś PSL-Koalicja Polska Marek Sawicki polityka

Wykluczenie posłów z PO. Borys Budka: można się odwołać, a nie robić spektakl

 - Każdy ma prawo się odwołać do sądu koleżeńskiego, ale nie powinien robić z tego spektaklu - mówił lider PO Borys Budka, komentując zapowiedź wykluczonych z partii posłów Ireneusza Rasia i Pawła Zalewskiego. Budka jednocześnie wyraził żal, że szeregi Platformy opuściła europosłanka Róża Thun.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Platforma Obywatelska Borys Budka opozycja polityka Ireneusz Raś

Raś i Zalewski wyrzuceni z PO. Media: nie wykluczają odwołania do sądu

Posłowie Ireneusz Raś i Paweł Zalewski prawdopodobnie odwołają się od piątkowej decyzji zarządu PO o wykluczeniu z partii - wynika z nieoficjalnych informacji PAP. Obaj o swej przyszłości politycznej mają opowiedzieć w poniedziałek na konferencji prasowej w Krakowie. Na wtorek zaplanowane jest z kolei posiedzenie klubu parlamentarnego KO, w którym uczestniczyć ma także prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Platforma Obywatelska Ireneusz Raś Paweł Zalewski polityka opozycja