Polskie Radio
Section05
Ireneusz Raś

"To po prostu działanie na rzecz Kremla". Olga Semeniuk o propozycji odwołania ministra Błaszczaka

- Zajmowanie się odwoływaniem bardzo ważnego ministra z punktu widzenia politycznego, krajowego i międzynarodowego w kontekście wojny na Ukrainie, to po prostu działanie na rzecz Kremla - mówiła w Programie 3 Polskiego Radia Olga Semeniuk-Patkowska (PiS). Gośćmi "Śniadania w Trójce" byli także Marcin Kierwiński (Koalicja Obywatelska), Ireneusz Raś (Koalicja Polska), Michał Woś (Suwerenna Polska), Adrian Zandberg (Razem) oraz Andrzej Zybertowicz (Kancelaria Prezydenta RP).
Zobacz więcej na temat:  Trójka POLSKA Rosja Bydgoszcz Beata Michniewicz wojsko bezpieczeństwo wojna na Ukrainie Marcin Kierwiński koalicja obywatelska Ireneusz Raś PiS Olga Semeniuk Michał Woś Adrian Zandberg lewica Andrzej Zybertowicz

UE chce rozszerzyć swoje kompetencje o lasy. Raś: nie przeceniałbym tej informacji

Według projektu unijnej Komisji Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności około 30 proc. powierzchni lasów w każdym kraju Unii Europejskiej ma być objęte ochroną. - Nie przeceniałbym tej informacji, żeby robić z tego temat jakiejś poważnej debaty w kraju - ocenił w Programie 1 Polskiego Radia Ireneusz Raś. Poseł Koalicji Polskiej dodał, że na to musiałyby się zgodzić wszystkie kraje UE.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory w Polsce wybory parlamentarne prawo ustawa Ireneusz Raś Krzysztof Świątek

Skandaliczne słowa Sikorskiego. Raś tłumaczy i pogrąża europosła PO

Ireneusz Raś z Koalicji Polskiej zaprzeczył w Polskim Radiu 24, by istniały plany rozbioru Ukrainy. Takie zarzuty wobec polskiego rządu przedstawił w rozmowie z Radiem Zet Radosław Sikorski. - Odkąd jestem w parlamencie, nie słyszałem, aby jakiekolwiek rozmowy w tym kontekście były prowadzone - mówił Raś. Ponadto dodał, że podobne sugestie owszem słyszał, ale po stronie rosyjskich polityków.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ireneusz Raś Adrian Klarenbach POLSKA Radosław Sikorski Ukraina wojna 2023 wojna na Ukrainie serwis wschodni dyplomacja PSL-Koalicja Polska polityka Platforma Obywatelska

Ukraina chce szybszej procedury wejścia do NATO. Ireneusz Raś: to odpowiedź na aneksję dokonaną przez Putina

- Jedyną drogą strony ukraińskiej jest pełna integracja ze światem Zachodu. Wiemy też, że oni chcą się znaleźć w Unii Europejskiej. Drugim krokiem jest NATO. Oni zrobili to jako odpowiedź na bezprawie, które Putin dzisiaj zafundował światu - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Koalicji Polskiej Ireneusz Raś. 
Zobacz więcej na temat:  Ireneusz Raś ŚWIAT Rosja Ukraina NATO Władimir Putin

Ursula von der Leyen grozi Włochom. Poseł Koalicji Polskiej: myślę, że teraz wstydzi się tych słów

- Z niedowierzaniem przyjąłem słowa Ursuli von der Leyen - mówił poseł Koalicji Polskiej Ireneusz Raś w Programie 1 Polskiego Radia. Odniósł się tym samym do skandalicznej wypowiedzi szefowej Komisji Europejskiej w sprawie wyborów we Włoszech. Poseł wyraził nadzieje na to, że "pani von der Leyen wstydzi się teraz tego co powiedziała". 
Zobacz więcej na temat:  Magdalena Ogórek Ireneusz Raś Unia Europejska Ursula von der Leyen wybory we Włoszech Komisja Europejska

Głosowanie ws. aborcji. Raś: PO zmierza z centrum w stronę lewicy

- Zobaczymy, czy ostatecznie Koalicja Obywatelska zdecyduje się na taki uścisk bezpośredni z Lewicą i taki powstanie blok. Na opozycji trwają rozmowy. Natomiast my podkreślamy, że właśnie również dlatego dwa bloki są bardziej czytelne dla wyborców, szczególnie wyborców centrowych i centro-prawicowych - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Koalicji Polskiej Ireneusz Raś, odnosząc się do "lewicowego skrętu" Koalicji Obywatelskiej, potwierdzonego głosowaniem ws. aborcji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Adrian Klarenbach Ireneusz Raś PSL-Koalicja Polska aborcja lewica wybory

Raś: Putin chce niszczyć ukraińskie zboże

- W polityce Putina można dostrzec silne dążenie do tego, żeby zniszczyć zboże zgromadzone na Ukrainie. To byłoby w efekcie korzystne dla Rosji, służyłoby destabilizacji Zachodu – powiedział Ireneusz Raś, założyciel partii Centrum dla Polski, będącej częścią Koalicji Polskiej. Jak powiedział, Ukrainie trzeba "bezwzględnie okazać pomoc" w zakresie eksportu zboża.
Zobacz więcej na temat:  polityka Magdalena Ogórek PSL Ireneusz Raś Rosja Ukraina żywność wojna 2022 Władimir Putin POLSKA

Próba liberalizacji prawa do aborcji. Ireneusz Raś: polityczne rozgrywanie tej kwestii nie służy Polsce

- Odchodzenie od tak szeroko akceptowalnego kompromisu z 1993 roku w kwestii aborcji było złe. Za to ganiłem PiS. Chęć liberalizowania tego prawa przez drugą stronę też ganię. Trzeba zajmować się ważnymi dla Polski sprawami, a nie tyko rozgrywać ją światopoglądowo. To nie służy Polsce - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Koalicji Polskiej Ireneusz Raś. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kongres PWP 2022 aborcja Sejm Ireneusz Raś polityka

Centrum dla Polski. Raś: partia dla tych, którzy mają serce bardziej po prawej stronie

- Tworzymy partię polityczną, która będzie mocno w centrum, ale będzie też budować program dla ludzi, którzy mają serce trochę bardziej po prawej stronie - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia w audycji "W samo południe" Ireneusz Raś, współzałożyciel nowego ugrupowania "Centrum dla Polski".
Zobacz więcej na temat:  polityka Magdalena Ogórek PSL Ireneusz Raś Władysław Kosiniak-Kamysz

"Trzeba podejmować decyzje stabilizujące sytuację". Raś o budowie muru przy granicy z Białorusią

- Odchodzimy tutaj nieco od podziałów na opozycję i koalicję rządzącą. Trzeba patrzeć na rację stanu Polski i Unii Europejskiej oraz podejmować decyzje, które będą stabilizowały sytuację - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Ireneusz Raś. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 granica kryzys migracyjny migracja wojna hybrydowa Sejm służby i bezpieczeństwo Ireneusz Raś