Polskie Radio
Section05
Ireneusz Raś

Groźba zmiany traktatów unijnych. Prof. Zybertowicz zwraca uwagę na kontekst międzynarodowy misji Morawieckiego

- Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję, kiedy umowa koalicyjna nie została jeszcze podpisana. Do tego miał na uwadze dobre obyczaje - mówił w niedzielę na antenie TVP Info prezydencki doradca prof. Andrzej Zybertowicz, odpowiadając na słowa posła PSL Ireneusza Rasia, nie kryjącego rozczarowania wobec decyzji głowy państwa o powierzeniu misji tworzenia nowego rządu Mateuszowi Morawieckiemu, czyli politykowi z partii, która w wyborach parlamentarnych uzyskała największą liczbę głosów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA TVPinfo Andrzej Zybertowicz Ireneusz Raś Mateusz Morawiecki Andrzej Duda Rząd RP Sejm wybory w Polsce wybory 2023

Opozycja dzieli stanowiska rządowe. "Kosiniak-Kamysz będzie wicepremierem, PSL dostanie też rolnictwo"

Poseł Ireneusz Raś, polityk partii Centrum dla Polski, należącej do tworzonej przez PSL Koalicji Polskiej, przekazał w TVP Info, że prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz ma objąć w rządzie Donalda Tuska funkcję wicepremiera oraz szefa resortu "bardzo ważnego z punktu widzenia bezpieczeństwa kraju". Dodał, że PSL otrzyma też ministerstwo rolnictwa i "coś jeszcze".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka PSL opozycja Ireneusz Raś

PR24 "Pewnych rzeczy ugrupowania lewicowe po swojemu nie poukładają". Raś deklaruje konserwatyzm Koalicji Polskiej

- W kampanii wyborczej podkreślaliśmy, że chcemy pojednania między Polakami, którzy mają rozmaite i szerokie poglądy. Jest to jakieś świadectwo tego, jaką drogą chcemy postępować - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Koalicji Polskiej Ireneusz Raś pytany o konserwatyzm swojego ugrupowania. - Niektóre środowiska lewicowe pewnych rzeczy w tym parlamencie po swojemu nie poukładają, to jest dla nich niewygodne - zadeklarował.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ireneusz Raś Stanisław Janecki Trzecia Droga PSL konserwatyzm

Tłumaczenia Tuska ws. spotkania z Putinem na molo. Poseł opozycji wątpi w jego zapewnienia

- Wiem, że Donald Tusk biega, a gdzie mieszka, to nie wiem. Wydaje mi się, że Putin, zdaje się, pozował do tego, że gra w hokeja - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Koalicji Polskiej, niegdyś parlamentarzysta PO, Ireneusz Raś o spotkaniu Donalda Tuska i Władimira Putina na molo w Sopocie. Pytany, czy uwierzył w zapewnienia Tuska, że rozmowa dotyczyła biegania, przyznał, że nie wie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ireneusz Raś Sopot Donald Tusk

PR24 Poseł opozycji o pakcie migracyjnym: absolutnie nie wyobrażamy sobie zastosowania tego mechanizmu w Polsce

- Jako Koalicja Polska, absolutnie nie wyobrażamy sobie zastosowania tego mechanizmu w Polsce - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Koalicji Polskiej Ireneusz Raś, komentując pakt migracyjny UE. - Jeśli wygramy wybory i będziemy tworzyć rząd w przyszłej kadencji, to absolutnie zapewnimy, że do takiej relokacji automatycznej nie dojdzie - zadeklarował.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Adrian Klarenbach Ireneusz Raś imigracja imigranci w Europie

Bunt Prigożyna. Paweł Sałek: prezydent jest na bieżąco informowany, trwają rozmowy z sojusznikami

- Zarówno na poziomie Biura Bezpieczeństwa Narodowego i odpowiedników u sojuszników, a także na poziomie Biura Polityki Międzynarodowej te kwestie są monitorowane, jesteśmy w kontakcie z sojusznikami, pan prezydent jest na bieżąco informowany o sytuacji, która się rozwija - mówił w Programie 3 Polskiego Radia Paweł Sałek z Kancelarii Prezydenta, komentując informacje o buncie Jewgienija Prigożyna i jego Grupy Wagnera. Gośćmi audycji byli także: Dariusz Stefaniuk z PiS, Andrzej Halicki z KO, Ireneusz Raś z KP-PSL, Marcin Kulasek z Nowej Lewicy i Michał Woś z Suwerennej Polski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Trójka Beata Michniewicz ŚWIAT Europa Rosja serwis wschodni Grupa Wagnera Jewgienij Prigożyn Paweł Sałek Andrzej Halicki Ireneusz Raś Marcin Kulasek Michał Woś Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2023

"To po prostu działanie na rzecz Kremla". Olga Semeniuk o propozycji odwołania ministra Błaszczaka

- Zajmowanie się odwoływaniem bardzo ważnego ministra z punktu widzenia politycznego, krajowego i międzynarodowego w kontekście wojny na Ukrainie, to po prostu działanie na rzecz Kremla - mówiła w Programie 3 Polskiego Radia Olga Semeniuk-Patkowska (PiS). Gośćmi "Śniadania w Trójce" byli także Marcin Kierwiński (Koalicja Obywatelska), Ireneusz Raś (Koalicja Polska), Michał Woś (Suwerenna Polska), Adrian Zandberg (Razem) oraz Andrzej Zybertowicz (Kancelaria Prezydenta RP).
Zobacz więcej na temat:  Trójka POLSKA Rosja Bydgoszcz Beata Michniewicz wojsko bezpieczeństwo wojna na Ukrainie Marcin Kierwiński koalicja obywatelska Ireneusz Raś PiS Olga Semeniuk Michał Woś Adrian Zandberg lewica Andrzej Zybertowicz

UE chce rozszerzyć swoje kompetencje o lasy. Raś: nie przeceniałbym tej informacji

Według projektu unijnej Komisji Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności około 30 proc. powierzchni lasów w każdym kraju Unii Europejskiej ma być objęte ochroną. - Nie przeceniałbym tej informacji, żeby robić z tego temat jakiejś poważnej debaty w kraju - ocenił w Programie 1 Polskiego Radia Ireneusz Raś. Poseł Koalicji Polskiej dodał, że na to musiałyby się zgodzić wszystkie kraje UE.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory w Polsce wybory parlamentarne prawo ustawa Ireneusz Raś Krzysztof Świątek

Skandaliczne słowa Sikorskiego. Raś tłumaczy i pogrąża europosła PO

Ireneusz Raś z Koalicji Polskiej zaprzeczył w Polskim Radiu 24, by istniały plany rozbioru Ukrainy. Takie zarzuty wobec polskiego rządu przedstawił w rozmowie z Radiem Zet Radosław Sikorski. - Odkąd jestem w parlamencie, nie słyszałem, aby jakiekolwiek rozmowy w tym kontekście były prowadzone - mówił Raś. Ponadto dodał, że podobne sugestie owszem słyszał, ale po stronie rosyjskich polityków.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ireneusz Raś Adrian Klarenbach POLSKA Radosław Sikorski Ukraina wojna 2023 wojna na Ukrainie serwis wschodni dyplomacja PSL-Koalicja Polska polityka Platforma Obywatelska

Ukraina chce szybszej procedury wejścia do NATO. Ireneusz Raś: to odpowiedź na aneksję dokonaną przez Putina

- Jedyną drogą strony ukraińskiej jest pełna integracja ze światem Zachodu. Wiemy też, że oni chcą się znaleźć w Unii Europejskiej. Drugim krokiem jest NATO. Oni zrobili to jako odpowiedź na bezprawie, które Putin dzisiaj zafundował światu - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Koalicji Polskiej Ireneusz Raś. 
Zobacz więcej na temat:  Ireneusz Raś ŚWIAT Rosja Ukraina NATO Władimir Putin