Polskie Radio
Section05
PKN Orlen

"Udostępnione dokumenty przecinają spekulacje". Maciej Małecki o aktach dot. majątku Daniela Obajtka

Wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że dokumenty udostępnione przez Daniela Obajtka przecinają spekulacje dotyczące jego majątku. Prezes PKN Orlen udostępnił dziennikarzom wszystkie informacje na temat swoich dochodów. Chodzi między innymi o oświadczenia majątkowe, akty notarialne oraz umowy kredytowe z ostatnich 20 lat.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Daniel Obajtek PKN Orlen Ministerstwo Aktywów Państwowych polityka

wPolityce.pl o śledztwie ws. oświadczeń majątkowych Obajtka: prokuratura uznała, że nie ma podstaw do postawienia zarzutów

"W niniejszej sprawie brak danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie popełnienia czynów zabronionych" - tak brzmi opublikowany przez portal wPolityce.pl fragment uzasadnienia postanowienia krakowskiej prokuratury, która w 2013 r. umorzyła śledztwo ws. oświadczeń majątkowych Daniela Obajtka.
Zobacz więcej na temat:  Daniel Obajtek PKN Orlen prokuratura sąd sądownictwo Kraków POLSKA

"Precyzyjnie zaplanowana operacja". Jacek Karnowski o atakach na prezesa Orlenu

- Ja bym to jednak wiązał z fuzją z Lotosem. (...) Są takie firmy, z których żyją różne nawarstwiające się układy, środowiska, tysiące ludzi, które funkcjonują doskonale, niezależnie od tego, kto rządzi w Warszawie - mówił w Polskim Radiu 24 redaktor naczelny tygodnika "Sieci" Jacek Karnowski, komentując ataki mediów i opozycji na prezesa Orlenu Daniela Obajtka.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Trzmiel Jacek Karnowski POLSKA polityka Daniel Obajtek Orlen PKN Orlen lotos

"Manipulacja, celowe wprowadzanie w błąd". Pełnomocnik Obajtka odpowiada na artykuł "GW"

"Sugerowanie, że Daniel Obajtek współdziałał ze zorganizowaną grupą przestępczą, jest manipulacją, zmierzającą do celowego wprowadzenia opinii publicznej w błąd" - przekazał pełnomocnik prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka mec. Maciej Zaborowski, odnosząc się do publikacji "GW", która to sugeruje.
Zobacz więcej na temat:  Daniel Obajtek PKN Orlen Gazeta Wyborcza atak media społeczeństwo POLSKA

Obajtek złoży wniosek do prokuratury. Możliwa też publikacja oświadczeń majątkowych

- W środę do Prokuratury Krajowej z inicjatywy Daniela Obajtka wpłynie wniosek o przeprowadzenie kontroli postanowienia krakowskiej prokuratury z 2016 roku o odmowie wszczęcia śledztwa ws. rzekomego składania przez niego fałszywych zeznań - zapowiedział jego pełnomocnik mec. Maciej Zaborowski.
Zobacz więcej na temat:  Daniel Obajtek służby i bezpieczeństwo CBA Centralne Biuro Antykorupcyjne POLSKA PKN Orlen Orlen

Artur Soboń: Daniel Obajtek jest zdeterminowany, by zakończyć fuzję z Lotosem

- Orlen buduje duży koncern multienergetyczny, który ma znaczenie nie tylko w Polsce, ale także w tej części Europy, który skupia kilka kluczowych w tym zakresie biznesów, oprócz rafinerii, petrochemii, także energetyka i handel detaliczny. Dzisiaj jesteśmy przed wyzwaniem fuzji z Lotosem - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Artur Soboń PKN Orlen Orlen Daniel Obajtek pieniądze polityka Grzegorz Jankowski

"Uderzyliśmy w miliardowe interesy". Daniel Obajtek o przyczynach ataków medialnych

Budujemy koncern, który będzie dywersyfikował dostawy, dywersyfikuje dostawy ropy, który będzie rezygnował z pewnego kanału pośredników. To jest uderzenie w bardzo duże interesy, to są interesy miliardowe. (...) Zyski ten koncern ma w ciągu pięciu lat wynoszące ok. 26 mld zł. Przypomnę, że w ciągu pięciu lat Platformy zysk wynosił 1,7 mld zł. Przerywa się pewne interesy, pewne grupy wpływów - mówił w Polskim Radiu 24 prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Dorota Kania Daniel Obajtek POLSKA GOSPODARKA PKN Orlen Orlen energetyka