Polskie Radio
Section05
Bogusław Liberadzki

"Potrzebne jest z naszej strony zrozumienie". Prof. Liberadzki o działaniach TSUE

- Posuwamy się krok po kroku raczej w kierunku eskalacji napięcia niż jego łagodzenia, ograniczając jakąkolwiek możliwość innego postępowania ze strony Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 europoseł Nowej Lewicy Prof. Bogusław Liberadzki. Jego zdaniem "potrzebne jest zrozumienie z naszej strony".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Bogusław Liberadzki Mirosław Skowron Europa Unia Europejska Komisja Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE

"Kto zatruwa, ten płaci". Prof. Bogusław Liberadzki o unijnym systemie ETS

- Jeżeli chodzi o sposób funkcjonowania handlu emisjami, założenie było następujące: skoro mamy ograniczać emisję, to trzeba wprowadzić dodatkowe opłaty za to, że się zatruwa środowisko. Kto zatruwa, ten płaci - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 europoseł Nowej Lewicy Prof. Bogusław Liberadzki. Zaznaczył jednak, że "to, co się stało, jeśli chodzi o koszty emisji, okazuje się być trudnym do wytrzymania".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 emisja co2 Europa Unia Europejska Rada Europejska Bogusław Liberadzki Nowa Lewica polityka klimat ekosystem

"Tak zachowują się typowi tyrani". Politycy o skazaniu na 18 lat łagrów męża Swiatłany Cichanouskiej

- Jest różnica światów między tym, do którego należy Polska, a  tym na wschodzie, gdzie jest strefa wpływów rosyjska - ocenił Patryk Jaki, odnosząc się do wyroku skazującego męża białoruskiej opozycjonistki Swiatłany Cichanouskiej. Gościem audycji w Programie 3 Polskiego Radia był również Bogusław Liberadzki.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Beata Michniewicz Bogusław Liberadzki Patryk Jaki Witold Waszczykowski Europejski Trybunał Sprawiedliwości reżim Aleksander Łukaszenka

"Między Niemcami a Rosją cały czas utrzymywany jest w tej sprawie dialog". Liberadzki o dostawach Gazpromu

- Powinniśmy mieć satysfakcję, że w dużej mierze zdywersyfikowaliśmy dostawy gazu dla Polski i powinniśmy mieć świadomość, że mamy bardzo ważny długofalowy instrument, czyli nasz Zielony Ład w UE, który oznacza praktycznie zmniejszanie zależności gospodarki, energetyki od źródeł kopalnianych, czyli od węgla i od gazu - powiedział w Polskim Radiu 24 europoseł Lewicy Bogusław Liberadzki. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Stanisław Janecki Bogusław Liberadzki Niemcy Rosja Nord Stream 2 energetyka

Liberadzki: mieliśmy i dalej mamy zastrzeżenia co do demokratycznego mandatu Łukaszenki

My tego konfliktu nie rozwiążemy zbrojnie. My ten konflikt możemy rozwiązać w drodze dyplomacji. Ja trochę ubolewam, że naszym władzom obce jest takie pojęcie, jak proces dyplomacji i negocjacji - mówił w Polskim Radiu 24 europoseł Nowej Lewicy Bogusław Liberadzki.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Białoruś Niemcy Angela Merkel Bogusław Liberadzki Adrian Klarenbach Polskie Radio 24

Liberadzki: Bruksela przywiązuje szczególną uwagę do tego, by UE przetrwała

- Bruksela się troszczy o to, żeby obywatele polscy byli w tej samej pozycji prawnej, także finansowej, jak obywatele każdego innego państwa członkowskiego, czyli jak obywatele Unii Europejskiej. Przy czym jeszcze większą troskę - w sensie pilności - przywiązuje się do tego, żeby Unia, jako całość, trwała, bo jest nam wszystkim potrzebna - mówił w Polskim Radiu 24 europoseł Lewicy Bogusław Liberadzki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Eliza Olczyk Bogusław Liberadzki ŚWIAT Europa Unia Europejska Parlament Europejski fundusze ue

Liberadzki: dzięki oświadczeniu KE Polska może zyskać środki na ochronę granic

- Cieszę się, że w komunikacie KE jest wspomniane o współpracy Komisji z polskim rządem - mówił w Polskim Radiu 24 eurodeputowany Lewicy Bogusław Liberadzki. - Być może będziemy mogli dzięki temu korzystać ze środków, jakie Komisja Europejska ma przeznaczyć i może przeznaczyć na ochronę granic Unii Europejskiej - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Antoni Trzmiel Bogusław Liberadzki imigranci w Europie Komisja Europejska Białoruś Europa

Prof. Bogusław Liberadzki: powinniśmy bać się wyborców, a nie Donalda Tuska

- Jako lewica patrzymy, jakie mogą byś skutki powrotu Donalda Tuska, zależnie od tego, jaką formę ono przyjmie. Główna idea powrotu to wielkie starcie pomiędzy Jarosławem Kaczyńskim a Donaldem Tuskiem, a tak naprawdę chodzi o odzyskiwanie wigoru politycznego przez PO - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Bogusław Liberadzki (Lewica).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 polityka Donald Tusk Stanisław Janecki Bogusław Liberadzki

"Jest na nie zapotrzebowanie, pomogą przywrócić normalność". Liberadzki o paszportach covidowych

- W Polsce bardzo oczekują na to ośrodki turystyczne, hotele, kurorty, ośrodki, sanatoria. Wiem, że także w moim okręgu wyborczym, na Pomorzu Zachodnim. To jest coś, od czego oczekuje się, że będzie to powoli przywracać normalność  - powiedział w Polskim Radiu 24 Bogusław Liberadzki, europoseł Lewicy. 
Zobacz więcej na temat:  Bogusław Liberadzki Koronawirus w Polsce lockdown COVID-19 Unia Europejska obostrzenia

Bogusław Liberadzki: przyjęte obostrzenia są adekwatne, nie ma potrzeby zamykania świątyń

- Nie widzę w tej chwili potrzeby zamykania świątyń. Przyjęte obostrzenia są adekwatne. Poza tym mamy wypowiedzi wysoko postawionych hierarchów Kościoła katolickiego, którzy bardzo rozważnie podchodzą do kwestii epidemii - powiedział w Polskim Radiu 24 Bogusław Liberadzki, europoseł Lewicy. 
Zobacz więcej na temat:  Bogusław Liberadzki Koronawirus w Polsce Kościół katolicki lockdown

"Sposób rekompensaty i jej moment nie są klarowne". Liberadzki o słowach Stenmaiera ws. Nord Streamu 2

- Niemcy mają prawo odczuwać zobowiązanie wobec Rosji, pytanie dlaczego ma się to dziać podczas końcowej fazy budowy Nord Streamu 2, ten argument jest nieprzekonujący - mówił w Polskim Radiu 24 Bogusław Liberadzki, europoseł (SLD).
Zobacz więcej na temat:  polityka Polskie Radio 24 POLSKA Aleksiej Nawalny Rosja Unia Europejska Nord Stream 2 Niemcy Adrian Klarenbach Bogusław Liberadzki

"Przyśpieszmy proces ratyfikacji". Bogusław Liberadzki o Funduszu Odbudowy UE

- To byłby gest polityczny, mając także na uwadze protesty, jakie składaliśmy do budżetu, zapowiedzi weta. Powinniśmy uruchomić jednocześnie wszystkie możliwe instrumenty finansowe - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Bogusław Liberadzki (Lewica).
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska budżet unijny Polskie Radio 24 fundusze unijne Polska w Unii Europejskiej Europa Stanisław Janecki Bogusław Liberadzki