Polskie Radio
Section05
PKN Orlen

Председатель Orlen о слиянии с Lotos: Мы хотим построить сильный национальный концерн

Председатель PKN Orlen Даниэль Обайтек заявил, что протесты оппозиционной «Гражданской коалиции» по поводу слияния концерна с группой «Лотос» и публикации атакующих его статей в издании Gazeta Wyborcza не случайно происходят одновременно. 
Zobacz więcej na temat:  PKN Orlen Гражданская коалиция Gazeta Wyborcza

Daniel Obajtek: protesty KO i "Gazety Wyborczej" w sprawie fuzji Orlenu i Lotosu nie są przypadkowe

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek powiedział, że protesty Koalicji Obywatelskiej w sprawie fuzji koncernu z Lotosem oraz publikacje atakujących go artykułów w "Gazecie Wyborczej" nie przypadkiem odbywają się w tym samym czasie. Politycy opozycji domagają się wstrzymania fuzji i przeprowadzenia niezależnego audytu uzasadniającego decyzję o połączeniu koncernów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PKN Orlen Daniel Obajtek lotos Gazeta Wyborcza polityka

UOKiK zaskoczony odwołaniem RPO ws. przejęcia Polski Press przez Orlen. "Decyzja wydana rzetelnie"

Z zaskoczeniem przyjmujemy działanie Rzecznika Praw Obywatelskich związane ze złożeniem do sądu odwołania od decyzji wyrażającej zgodę na koncentrację Polska Press/PKN Orlen - oświadczyło Biuro Prasowe UOKiK w sobotę. Decyzja została wydała rzetelnie - zapewnił prezes UOKiK Tomasz Chróstny.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA RPO Rzecznik Praw Obywatelskich media Orlen PKN Orlen UOKiK Adam Bodnar GOSPODARKA

WYWIAD "Nikt mnie nie zastraszy, nie zrobię ani kroku w tył". Stanowcza odpowiedź Daniela Obajtka na taśmy "GW"

- "Gazeta Wyborcza" wrzuca nagrania sprzed kilkunastu lat, co do których nie ma pewności, czy nie zostały zmanipulowane. Tę sprawę będzie prowadził zaangażowany przeze mnie prawnik. Ja muszę się skoncentrować na tym, co zacząłem w Orlenie. Nikt mnie nie zastraszy, nie zrobię ani kroku w tył - mówi PAP Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Orlen PKN Orlen Daniel Obajtek Gazeta Wyborcza media