Polskie Radio
Section05
Paweł Wdówik

"Dostępna przestrzeń publiczna". Wdówik: ogromnie ważny program, likwidujemy bariery w czterech obszarach

Dla nas, jako rządu, który postawił na równe prawa, na podmiotowość osób z niepełnosprawnością, program "Dostępna przestrzeń publiczna" jest programem ogromnie ważnym - powiedział we wtorek wiceminister rodziny i polityki społecznej, pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych Paweł Wdówik.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA niepełnosprawność niepełnosprawni Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Paweł Wdówik architektura społeczeństwo POLSKA

Wiceszef resortu rodziny: rząd Zjednoczonej Prawicy zrobił wiele dla osób niepełnosprawnych

Podczas konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach, która odbywa się pod hasłem #BezpiecznaPolska", Paweł Wdówik przypomniał jak wiele rząd Zjednoczonej Prawicy zrobił dla osób niepełnosprawnych. - Osoby z niepełnosprawnością odzyskały swoją godność, co było naszym priorytetem. Osoby niepełnosprawne mają prawo do niezależnego życia - przypomniał wiceminister rodziny i polityki społecznej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prawo i Sprawiedliwość konwencja PiS konwencja PiS w Katowicach wybory w Polsce kampania wyborcza polityka Paweł Wdówik Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej niepełnosprawni

Rodzice niepełnosprawnych dzieci nie stracą świadczenia pielęgnacyjnego po podjęciu pracy. "Rozwiązaliśmy ten problem"

- Ustawa rozwiązuje problem, który wielokrotnie był zgłaszany przez rodziców, opiekunów, a nawet część protestujących, problem, który dotyczył kwestii podejmowania pracy, gdy rodzic otrzymuje świadczenie pielęgnacyjne. My ten problem rozwiązaliśmy w całości - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Paweł Wdówik, wiceminister rodziny i polityki społecznej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Henryk Szrubarz niepełnosprawni niepełnosprawność Paweł Wdówik

"Dostępna przestrzeń publiczna" od PFRON. Znamy szczegóły programu wartego 300 mln zł

1 maja rusza nabór wniosków do nowego programu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, poświęczonego likwidacji barier dla osób z niepełnosprawnościami. - Podejmujemy działania, które mają zagwarantować równe prawa obywatelskie: prawo do niezależnego życia, prawo do pełnego udziału w życiu społecznym - powiedział na konferencji prasowej wiceminister rodziny i polityki społecznej Paweł Wdówik.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA niepełnosprawni Paweł Wdówik Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej społeczeństwo

"W sercu polskiego rządu jest polityka rodzinna". Wielkanocne spotkanie w MRiPS

- W sercu polskiego rządu jest polityka rodzinna i wsparcie rodzin z małymi dziećmi. Ten dobry czas rozpoczął się od wprowadzenia programu "Rodzina 500+". To nie są koszty dla budżetu państwa, lecz inwestycja w przyszłość – podkreśliła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka rodzina Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg Barbara Socha Stanisław Szwed Paweł Wdówik Anita Czerwińska

PR24 Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych. Wiceminister rodziny podał szczegóły

- Dzięki wprowadzeniu świadczenia wspierającego stworzymy szanse na to, żeby dać możliwość likwidacji współuzależnienia, jakim jest powiązanie osoby opiekuna z osobą niepełnosprawną. Bo w tej chwili świadczenie pielęgnacyjne jest wypłacane dla opiekuna. Natomiast świadczenie wspierające będzie wypłacane bezpośrednio na osobę niepełnosprawną - podkreślił w Polskim Radiu 24 Paweł Wdówik, wiceminister rodziny i polityki społecznej.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej niepełnosprawność POLSKA Paweł Wdówik

Nowe świadczenie dla niepełnosprawnych. Wdówik: to odpowiedź na postulaty protestujących

W Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej odbyło się spotkanie z grupą protestujących, skupionych w ruchu OzN (Osoby z Niepełnosprawnością). Kierownictwo ministerstwa zapowiedziało po rozmowach, że będzie nowe świadczenie dla osób z niepełnosprawnością.
Zobacz więcej na temat:  Paweł Wdówik społeczeństwo niepełnosprawność Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej protest Sejm POLSKA

MRiPS przedstawi dodatkowe mechanizmy wsparcia dla niepełnosprawnych. "Zrobimy to do końca tygodnia"

- Do końca tygodnia Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przedstawi rozwiązania, których celem będzie wsparcie osób z niepełnosprawnością o najwyższych potrzebach - powiedział wiceminister rodziny i polityki społecznej Paweł Wdówik po spotkaniu z protestującymi.
Zobacz więcej na temat:  niepełnosprawni niepełnosprawność POLSKA Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej protest Sejm Senat Paweł Wdówik

Protest niepełnosprawnych w Sejmie. Paweł Wdówik: gra wyborcza pani Hartwich

- Przede wszystkim jest to gra wyborcza pani Iwony Hartwich, ale osoby niepełnosprawne są przez nią w sposób zupełnie przedmiotowy traktowane jako tło do tego całego spektaklu - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Wdówik, wiceminister rodziny i polityki społecznej, pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych o prowadzonej w Sejmie akcji protestacyjnej. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Paweł Wdówik niepełnosprawni Sejm protest Katarzyna Gójska

Wiceminister Wdówik: podjęliśmy szereg działań, ich cel to włączenie osób z niepełnosprawnościami w życie społeczne

Wiceminister rodziny i polityki społecznej, pełnomocnik rządu do spraw osób niepełnosprawnych Paweł Wdówik powiedział, że rząd PiS podjął działania, które mają na celu rzeczywiste usunięcie barier dla osób z niepełnosprawnościami, a także włączenie takich osób w życie społeczne. Wiceszef resortu dodał, że tworząc Fundusz Solidarnościowy wprowadzono daninę solidarnościową, która w całości jest przeznaczana na potrzeby osób z niepełnosprawnościami.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka pieniądze niepełnosprawni pomoc rząd Prawo i Sprawiedliwość Sejm Paweł Wdówik

Niepełnosprawni na rynku pracy. Wiceminister Wdówik zapowiada powołanie specjalnego zespołu

- Zamierzam powołać zespół złożony z pracodawców i osób niepełnosprawnych. Jest to rzecz, o której do tej pory wiele rządów zapominało. Nasz rząd nie zapomina i ja jestem tego najlepszym dowodem - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Wdówik, wiceminister rodziny i polityki społecznej.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej pieniądze pomoc POLSKA polityka niepełnosprawni praca Krzysztof Świątek Paweł Wdówik