Polskie Radio
Section05
Stanisław Szwed

Wiceminister rodziny: 14 emerytura nie wymaga dodatkowych formalności w ZUS

W projektowaniu budżetu na rok 2024 zakładamy, że roczny poziom bezrobocia nie będzie większy niż 5,2 % - powiedział Stanisław Szwed wiceminister rodziny i polityki społecznej komentując rekordowo niskie bezrobocie w czerwcu szacowane przez GUS na 5 procent i 2,7 % przez unijny Eurostat, w programie "Ekspres Gospodarczy" w radiowej Jedynce.     
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ZUS emerytura Ministerstwo Rodziny Stanisław Szwed

"Jedna składka nie uprawnia cudzoziemca do emerytury". Wiceszef MRiPS dementuje nieprawdziwe informacje

Wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed powiedział, że opłacenie jednej składki emerytalnej w Polsce nie uprawnia cudzoziemca do otrzymania minimalnej emerytury. Jak zaznaczył, aby dostać to świadczenie trzeba spełnić polskie warunki jego otrzymania.
Zobacz więcej na temat:  emerytura uchodźcy Stanisław Szwed Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej POLSKA polityka

"Łączenie pracy zawodowej z życiem rodzinnym". Stanisław Szwed o zmianach w kodeksie pracy

- Musimy mieć świadomość, że polityka rodzinna jest dziś bardzo ważna, choćby w kontekście demografii, jeżeli będziemy umożliwiali łączenie pracy zawodowej z życiem rodzinnym, to wszyscy odniesiemy z tego korzyść - mówił w Polskim Radiu 24 Stanisław Szwed, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 GOSPODARKA POLSKA gospodarka polska społeczeństwo kodeks pracy opieka nad dzieckiem Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Stanisław Szwed

"W sercu polskiego rządu jest polityka rodzinna". Wielkanocne spotkanie w MRiPS

- W sercu polskiego rządu jest polityka rodzinna i wsparcie rodzin z małymi dziećmi. Ten dobry czas rozpoczął się od wprowadzenia programu "Rodzina 500+". To nie są koszty dla budżetu państwa, lecz inwestycja w przyszłość – podkreśliła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka rodzina Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg Barbara Socha Stanisław Szwed Paweł Wdówik Anita Czerwińska

"Pełna koordynacja działań ze stroną ukraińską". Stanisław Szwed o pomocy dla uchodźców z Ukrainy

- Od początku konflikty tworzyliśmy huby, w których pomagano uchodźcom, była tu pełna koordynacja działań ze stroną ukraińską, częste spotkania z ministrami z Ukrainy odpowiedzialnymi za politykę społeczna czy rodzinną - mówił w Polskim Radiu 24 Stanisław Szwed, sekretarz stanu w  Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja wojna na Ukrainie Ukraina Stanisław Szwed Jerzy Jachowicz

Tusk przeciwny zmianom prawa wyborczego. Szwed: czy wg PO zagrożeniem jest większa przejrzystość?

- Znamy wypowiedzi Donalda Tuska, który stara się odwracać kota ogonem. Nowelizacja Kodeksu wyborczego ma służyć temu, aby wybory były bardziej przejrzyste, aby dostępność do lokali była ułatwiona. Gdzie tu jest zagrożenie dla demokracji? - pytał w Programie 1 Polskiego wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed.
Zobacz więcej na temat:  Stanisław Szwed Donald Tusk Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska opozycja polityka Jerzy Jachowicz POLSKA

"Odpowiedzialność i realizacja programów społecznych". Urszula Rusecka o budżecie na 2023 r.

- Zjednoczona Prawica jest zadowolona z wyników gospodarczych (...) pomimo wysokiej inflacji notujemy wzrost PKB, mamy jeden z najniższych poziomów bezrobocia w Europie. To bardzo ważne, że ludzie mają bezpieczeństwo pracy - mówiła w Polskim Radiu 24 Urszula Rusecka, zastępca rzecznika prasowego Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA rodzina dzietność dzieci społeczeństwo Stanisław Szwed Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej

"Uszczelniliśmy system podatkowy, możemy realizować ambitne programy". Stanisław Szwed o polityce rodzinnej rządu

- Na politykę rodzinną przeznaczyliśmy w tym roku 86 mld zł. Sytuacja rynku pracy jest bardzo dobra, mamy najniższe bezrobocie od 32 lat (…). W przyszłym roku będzie dwukrotna podwyżka płacy minimalnej, zmiany w kodeksie pracy dotyczące pracy hybrydowej, rozwiązania pozwalające na łączenie przez rodziców pracy zawodowej z wychowywaniem dzieci - mówił w Polskim Radiu 24 Stanisław Szwed, wiceminister rodziny i polityki społecznej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA rodzina dzietność dzieci społeczeństwo Stanisław Szwed Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej

Stanisław Szwed o planach na 2023 rok: trwają prace nad wprowadzeniem na stałe 14. emerytury

Stanisław Szwed, wiceminister rodziny i polityki społecznej zapowiedział w Programie 1 Polskiego Radia, że w nadchodzącym roku będą realizowane wszystkie programy społeczne, które funkcjonowały do tej pory. Dodał też, że resort pracuje nad wprowadzeniem na stałe 14. emerytury.
Zobacz więcej na temat:  rodzina Stanisław Szwed pieniądze pomoc dzieci Krzysztof Świątek POLSKA polityka