X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Stanisław Szwed

Społeczny Punkt Widzenia: Nowe rozwiązania na rynku pracy

Ponad pięćstet nowych artykułów, całkiem nowe instytucje i metody działania Urzędów Pracy, bon ofertowy oraz ułatwienia dla cudzoziemców, to tylko niektóre propozycje zmian w ustawie o rynku pracy, które chce wprowadzić rząd. O nowych rozwiązaniach i wyzwaniach, które stoją przed polskim rynkiem pracy mówił w audycji Społeczny Punkt Widzenia Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.
Zobacz więcej na temat:  praca bezrobocie Stanisław Szwed Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

"Pracodawcy mają kłopoty ze znalezieniem pracowników"

- Cieszymy się, że mamy najniższe bezrobocie od 27 lat, które według GUS wynosi 6,6 proc., a według Eurostatu 4,4 proc. - powiedział w Polskim Radiu 24 w audycji Rządy Pieniądza wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed. Podkreślił zarazem, że nie oznacza to braku problemów ze znalezieniem pracy. Wyjaśnił, że choć w województwie wielkopolskim poziom bezrobocia wynosi poniżej 4 proc., to w województwie warmińsko-mazurskim osiąga 11,9 proc.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 rynek pracy gospodarka polska Stanisław Szwed bezrobocie

"Polacy wybiorą wcześniejsze emerytury by sobie dorobić"

Sejm uchwalił ustawę obniżającą wiek emerytalny. Od pierwszego października przyszłego roku Polacy będą mogli kończyć aktywność zawodową po ukończeniu 60 lat w przypadku kobiet i 65 lat w przypadku mężczyzn. Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska podkreślała, że ustawa daje również wybór zatrudnionym, jak długo mają pracować. O dobrowolności przechodzenia na emeryturę mówiła w Polskim Radiu 24 prof. Leokadia Oręziak ze Szkoły Głównej Handlowej.
Zobacz więcej na temat:  emerytura Stanisław Szwed Leokadia Oręziak wiek emerytalny w Polsce ZUS NFZ

Praca sezonowa dla cudzoziemców. Jakie zmiany?

Od 1 stycznia 2018 roku będą obowiązywały nowe zasady zatrudniania cudzoziemców przy pracach sezonowych w Polsce. W wyniku zmian wprowadzony zostanie nowy typ zezwolenia na pracę sezonową. Dotyczyć będzie zatrudnienia w rolnictwie, sadownictwie i turystyce. O zmianach w audycji Społeczny Punkt widzenia mówił wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ukraina Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej rynek pracy Stanisław Szwed praca