Polskie Radio
Section05
Stanisław Szwed

Stanisław Szwed: prognozy w sprawie bezrobocia się nie sprawdzają, firmy szukają rąk do pracy

- W kolejnych miesiącach potrzeby firm mogą być różne, więc najlepiej gdyby w sprawach urlopu wypoczynkowego pracodawcy i pracownicy się porozumiewali. W nowej wersji tarczy antykryzysowej dajemy taką możliwość. Cieszy to, że poprawiają się nastroje pracowników, a nawet pracodawcy szukają rąk do pracy. Pracujemy też nad istotnym podwyższeniem zasiłku dla bezrobotnych - mówił w audycji "Rządy Pieniądza" w Polskim Radiu 24 wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed.
Zobacz więcej na temat:  firma praca koronawirus urlop Stanisław Szwed bezrobocie POLSKA GOSPODARKA tarcza antykryzysowa

Szkoły zamknięte do 24 maja. Ministerstwo podało termin podjęcia decyzji ws. zasiłków opiekuńczych

Rząd przedłużył pobieranie zasiłków opiekuńczych do 3 maja, ale szkoły i placówki oświatowe mają być zamknięte do 24 maja. We wtorek lub w środę rząd ma ogłosić, czy od początku przyszłego tygodnia zostaną przyznane kolejne zasiłki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Ministerstwo Rodziny Stanisław Szwed koronawirus Koronawirus w Polsce pandemia COVID-19 kwarantanna edukacja szkoła przedszkole zasiłek ZUS

Stanisław Szwed: będzie możliwość wnioskowania o dopłatę za pracę zdalną

- Nie będzie zwolnień przez maila czy obniżek wynagrodzeń bez konsultacji ze związkami zawodowymi. Będzie natomiast możliwość wystąpienia do pracodawcy o dopłatę w kwocie 100 zł miesięcznie na pracę zdalną z wykorzystaniem własnego sprzętu - poinformował w audycji "Rządy Pieniądza" w Polskim Radiu 24 wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed.
Zobacz więcej na temat:  praca tarcza antykryzysowa koronawirus Stanisław Szwed GOSPODARKA

Stanisław Szwed: nie ma znacznego wzrostu bezrobocia

- Nie sprawdziły się przepowiednie, że będzie gwałtowny wzrost liczby osób bez pracy, niektórzy mówili nawet o pół milionie bezrobotnych w ciągu miesiąca. Zadziałała tarcza antykryzysowa, która ma ochronić jak największą liczbę miejsc pracy - mówił w Polskim Radiu 24 Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ministerstwo Rodziny tarcza antykryzysowa rynek pracy Stanisław Szwed bezrobocie POLSKA GOSPODARKA praca

Istotne zmiany dla pracowników i pracodawców w 2020 r. Sprawdź, co się zmieni

- Ochrona pracowników w związku z brexitem i praca nad zmianami regulującymi pobyt cudzoziemców w naszym kraju to jedne z wyzwań na przyszły rok – powiedział wiceszef MRPiPS Stanisław Szwed. Przypomniał, że w 2020 r. pracowników i pracodawców czeka wiele zmian.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Stanisław Szwed Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej praca społeczeństwo pracodawcy pracownik pracownicy

Stanisław Szwed: Polska liderem UE wśród krajów z najniższym bezrobociem

- Polska należy do europejskich liderów z najniższą stopą bezrobocia - wskazywał w Polskim Radiu 24 wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed. - Jesteśmy już na drugim miejscu, zaraz po Czechach - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Europa Unia Europejska bezrobocie emerytura waloryzacja emerytur senior koronawirus Stanisław Szwed Ministerstwo Rodziny Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

Stanisław Szwed: najważniejsza teraz jest walka z gwałtownym wzrostem bezrobocia

Chcemy zatrzymać wzrost bezrobocia, który w kolejnych miesiącach na pewno będzie znaczny. Dlatego w tarczy antykryzysowej znalazło się wsparcie i dla pracowników większych firm, i najmniejszych oraz dla samozatrudnionych. Są to dopłaty do wynagrodzenia, zwolnienie ze składek na ZUS czy kredyty na bieżące potrzeby - mówił w Polskim Radiu 24 w audycji "Rządy Pieniądza" wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed.
Zobacz więcej na temat:  tarcza antykryzysowa bezrobocie Stanisław Szwed

"Są plany, ale decyzji jeszcze nie ma". Wiceminister rodziny o zwiększeniu zasiłku dla bezrobotnych

– Działania, które podjęliśmy w ramach tarczy antykryzysowej, zarówno tej pierwszej, jak i tej drugiej, mają za zadanie ochronę miejsc pracy. Chcemy walczyć o to, żeby tych zwolnień nie było – stwierdził na antenie Programu 3 Polskiego Radia wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Stanisław Szwed Ministerstwo Rodziny bezrobocie Trójka Kuba Strzyczkowski

Maluch+ przynosi efekty. W Polsce powstaje coraz więcej żłobków

Dzięki programowi Maluch+ w kraju powstaje coraz więcej miejsc opieki dla dzieci - informują szefowie resortu rodziny, pracy i polityki społecznej. Minister Marlena Maląg i wiceminister Stanisław Szwed odwiedzili żłobek w Józefinie w gminie Halinów, gdzie wręczyli prezenty dzieciom z grupy żłobkowej "Pszczółki".
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Rodziny Stanisław Szwed Marlena Maląg rodzina pomoc społeczna społeczeństwo dzieci POLSKA