Polskie Radio
Section05
Inowrocław

Politycy opozycji atakują mundurowych, ale nie pokazują całego nagrania. Jest odpowiedź policji

Politycy opozycji rozpowszechniają wideo, na którym policja w Inowrocławiu używa gazu w kierunku dwóch mężczyzn. Film opatrzony jest opisem: "Zamaskowany chojrak w policyjnym mundurze gazuje nieagresywnych obywateli". Okazuje się jednak, że to zmanipulowany przekaz. W innej, nieuciętej, wersji nagrania słychać obelgi kierowane w stronę funkcjonariuszy. Sama policja informuje, że mężczyźni wielokrotnie zignorowali polecenia mundurowych i stawiali bierny opór.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo policja Inowrocław

Jarosław Kaczyński w Inowrocławiu: Polska musi wciąż walczyć o status państwa podmiotowego

- Walczymy, by Unia Europejska była związkiem wolnych i równych narodów - powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Szef formacji rządzącej podczas spotkania z mieszkańcami Inowrocławia zaznaczył, że Polska powinna walczyć o status państwa podmiotowego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Inowrocław Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej bezpieczeństwo

Sprawa "farmy trolli" w inowrocławskim ratuszu. "Przez tę sprawę Brejzę odsunięto od kampanii"

- To rzeczywiście mogło mieć znaczenie, ponieważ władze PO oszacowały wtedy, że powiązanie Krzysztofa Brejzy z tą sprawą może mieć wpływ na wizerunek partii i on został odsunięty od zarządzania kampanią - mówił w Polskim Radiu 24 red. Marcin Habel, redaktor naczelny "Gazety Pomorskiej", "Ekspresu Bydgoskiego" i "Nowości Dziennika Toruńskiego", odnosząc się do sprawy tzw. farmy trolli w inowrocławskim ratuszu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Trzmiel POLSKA polityka samorząd inwigilacja pegasus Inowrocław

Film "Jesteś mechanizmem niszczącym". Marcin Tulicki: pokazaliśmy, kto atakował Pawła Adamowicza

- Politycy Platformy Obywatelskiej, a następnie Koalicji Obywatelskiej, mówili wielokrotnie, że Paweł Adamowicz jest politykiem skompromitowanym, że nie może zostać poparty. Jarosław Wałęsa mówił o walizkach pieniędzy, które powinien znaleźć Adamowicz - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Tulicki (Telewizja Polska), autor filmu "Jesteś mechanizmem niszczącym".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń Inowrocław prokuratura Paweł Adamowicz Gdańsk zabójstwo TVP

Pijany i z zakazami prowadzenia pojazdów wiózł żonę oraz dziecko. 49-latek został zatrzymany

Policjanci w Inowrocławiu (Kujawsko-pomorskie) zatrzymali 49-letniego mężczyznę, który po pijanemu wiózł samochodem osobowym żonę i 9-miesięczne dziecko. Kierowca miał trzy aktualne zakazy sądowe dotyczące prowadzenia pojazdów, za jazdę w stanie nietrzeźwości.
Zobacz więcej na temat:  wypadek regiony Inowrocław kujawsko-pomorskie policja policja polska alkohol pijani kierowcy POLSKA

Jacek Liziniewicz: przyzwyczailiśmy się do afer

- Możemy udawać, że hejtowanie w internecie jest nowym zjawiskiem. Nikt nie ma wątpliwości, że wszystkie partie polityczne mają swoich zaangażowanych trolli – mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Liziniewicz (Gazeta Polska Codziennie). W debacie wzięli udział także Adam Buła (Polska the Times) i Jerzy Mosoń (Fundacja Firbre).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ministerstwo Sprawiedliwości Jerzy Jachowicz Zbigniew Ziobro Jacek Liziniewicz Inowrocław Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska