X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Puszcza Białowieska

Czy pozostawić Puszczę Białowieską samej sobie?

Minister środowiska Jan Szyszko twierdzi, że wpisanie Puszczy Białowieskiej na listę dziedzictwa przyrodniczego UNESCO odbyło się niezgodnie z prawem i bez konsultacji z lokalną społecznością. Zapowiedział, że władze polskie będą starały się, aby Puszcza została wpisana na listę dziedzictwa kulturowo-przyrodniczego, co umożliwia tam prowadzenie gospodarki leśnej. Przekonuje, że ludzie w Puszczy byli od dawna.
Zobacz więcej na temat:  Puszcza Białowieska Jan Szyszko Michał Rachoń

Skanery odkrywają tajemnice Puszczy Białowieskiej

Dzięki zastosowaniu lotniczego skanowania laserowego udało się odkryć w Puszczy Białowieskiej kurhany, zarysy dawnych pól i ślady gospodarczej działalności człowieka w tym kompleksie. Archeolodzy z Instytutu Archeologii UKSW realizują od stycznia projekt badawczy, dzięki któremu zostanie stworzona mapa historycznego dziedzictwa tego obszaru. O tym, jakie możliwości daje lotniczy skaning laserowy i co dzięki tej technologii udało się zlokalizować w audycji Czas na Naukę mówili dr Joanna Wawrzeniuk (koordynatorka projektu) i prof. Przemysław Urbańczyk (pomysłodawca badań).
Zobacz więcej na temat:  archeologia Puszcza Białowieska historia Polski skaner

Spór o Puszczę Białowieską. Jan Szyszko oskarża

- Puszcza Białowieska to jest swego rodzaju okręt flagowy tego nurtu lewicowo-libertyńskiego całej Europy Zachodniej, gdzie ten nurt (...) uważa, że człowiek jest największym wrogiem zasobów przyrodniczych, a najwyższą formą ochrony jest "nie wycinaj drzew" i to jest zupełne odwrócenie całej sytuacji - powiedział szef resortu środowiska podczas sobotniego Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jan Szyszko Puszcza Białowieska

"Lex Szyszko to wielka szkoda dla polskich drzew"

– Uchwalenie „Lex Szyszko” stało się z wielką szkodą dla polskich drzew, nie tylko tych pojedynczych na prywatnych posesjach, ale też całych lasów. Wycięcie czterech hektarów lasu w Łebie to naprawdę duży ból serca – mówiła w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Marzena Okła-Drewnowicz, posłanka Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Jan Szyszko ministerstwo środowiska PiS Puszcza Białowieska

Wycinka drzew. "Jeśli jest luka w prawie trzeba ją zmienić"

Prezes PiS zadeklarował, że przepisy, dotyczące wycinki drzew na prywatnych posesjach będą zmienione. Na poniedziałkowym spotkaniu działaczy partii Jarosław Kaczyński skrytykował ministerstwo środowiska i stwierdził, że w nowym prawie widać lobbing. – Premier Kaczyński wnikliwie patrzy na sprawy związane z prawem, jest przeciwnikiem korupcji. Może taki przypadek zaistniał i powinna się nim zająć prokuratura – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Jan Szyszko, minister środowiska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jan Szyszko środowisko ekologia PiS Jarosław Kaczyński ministerstwo środowiska Puszcza Białowieska POLSKA