Polskie Radio
Section05
kary finansowe

Kary nakładane przez TSUE na Polskę są niezgodne z konstytucją. TK wydał wyrok

Jest wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie kar nałożonych na Polskę przez Trybunał Sprawiedliwości UE za ignorowanie orzeczeń dotyczących Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego i kopalni Turów. TK uznał, że przepisy unijne, na podstawie których TSUE nałożył kary na Polskę, są niezgodne z konstytucją.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trybunał Konstytucyjny Turów Trybunał Sprawiedliwości UE prawo Unia Europejska kary finansowe konstytucja Sąd Najwyższy kopalnia Turów

Sprawa kopalni Turów. KE żąda od Polski dowodu zaprzestania wydobycia węgla

- Komisja Europejska zwróciła się do władz polskich o pilne dostarczenie dowodu zaprzestania działalności wydobywczej węgla brunatnego w kopalni Turów, zgodnie z nakazem Trybunału Sprawiedliwości UE. W przypadku braku dowodu takiego zaprzestania Komisja zacznie regularnie wydawać wezwania do zapłaty kar - poinformował we wtorek rzecznik KE Tim McPhie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Czechy Unia Europejska polityka Polityka zagraniczna Polski pieniądze energetyka kopalnia Turów kary finansowe Komisja Europejska

Kolejna zmowa cenowa na celowniku UOKiK. Urząd ukarał spółkę produkującą suplementy diety

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów stwierdził, że ceny suplementów diety marki Solgar były ustalane w wyniku porozumienia ograniczającego konkurencję - poinformował w poniedziałek UOKiK. Dodał, że na spółkę nałożono ponad 1,2 mln zł kary. Grzywnę zapłacą tez członkowie zarządu firmy.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA UOKiK firmy kary finansowe kary POLSKA społeczeństwo

Uwaga na nielegalne gry na automatach. Grozi za to grzywna nawet do 4,8 mln zł

Udział w nielegalnie urządzanych grach hazardowych na automatach to przestępstwo skarbowe. Grozi za to grzywna w wysokości nawet do 4,48 mln zł - poinformowało Ministerstwo Finansów w środowym komunikacie. Przypomina jednocześnie, że takie gry dozwolone są tylko na automatach Totalizatora Sportowego lub w kasynach z koncesją.
Zobacz więcej na temat:  hazard finanse gra kary finansowe Ministerstwo Finansów

UOKiK wziął pod lupę dodatkowe usługi operatorów komórkowych. Postawiono zarzuty

Jest szansa, że użytkownicy telefonów komórkowych przestana być nękani ofertami niechcianych usług. UOKiK postawił Orange i P4 zarzuty pobierania od konsumentów płatności za aktywację usług dodatkowych bez uzyskania ich wyraźnej zgody, a sądy podtrzymały wcześniejsze decyzje Urzędu o ukaraniu Polkomtela i T-Mobile za podobne praktyki - podał Urząd w komunikacie.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA UOKiK polkomtel orange t-mobile telefony komórkowe kary finansowe

Donald Trump wciąż zablokowany. Floryda wprowadziła kary dla mediów społecznościowych

W amerykańskim stanie Floryda za aprobatą zarówno Republikanów jak i Demokratów uchwalono prawo, zgodnie z którym platformy społecznościowe będą karane za blokowanie kont polityków. Ustawa czeka na podpis gubernatora Rona DeSantisa, sojusznika byłego prezydenta USA Donalda Trumpa.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Południowa USA Floryda Republikanie Donald Trump media społecznościowe kary finansowe izba reprezentantów