Polskie Radio
Section05
Kazimierz Kowalski

Kazimierz Kowalski odznaczony pośmiertnie Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski

Prezydent Andrzej Duda nadał pośmiertnie śpiewakowi operowemu Kazimierzowi Wiesławowi Kowalskiemu Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski - poinformowano na stronie internetowej prezydenta. Odznaczenie przyznano "za wybitne zasługi dla kultury polskiej, za osiągnięcia w pracy artystycznej i w popularyzowaniu muzyki poważnej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Kazimierz Kowalski Andrzej Duda

Kazimierz Kowalski we wspomnieniach przyjaciół i słuchaczy

Jego gawędy i nocne audycje cieszyły się wielkim uznaniem słuchaczy Programu 1 Polskiego Radia. To dzięki pomysłowości i determinacji Kazimierza Kowalskiego światowa publiczność uczestniczyła w transmisji opery "Straszny dwór" Moniuszki, a kuracjusze w Ciechocinku mogli od lat 90. zanurzyć się w świecie opery i operetki dzięki festiwalowi jego pomysłu.
Zobacz więcej na temat:  Kazimierz Kowalski Zbigniew Krajewski MUZYKA wspomnienie opera

Nie żyje Kazimierz Kowalski - śpiewak, prezenter, twórca Polskiej Opery Kameralnej

Zmarł śpiewak, wieloletni dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Wielkiego w Łodzi Kazimierz Kowalski. "Z przykrością informujemy, że zmarł Kazimierz Kowalski - nasz wieloletni przyjaciel, prowadzący muzyczne audycje, miłośnik muzyki operowej i operetkowej" - poinformował w mediach społecznościowych Program Pierwszy Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo odeszli 2021 MUZYKA Kazimierz Kowalski

Ryszard Poznakowski i jego wspomnienia estradowych przebojów

Twórca wielu przebojów, kompozytor i członek legendarnych "Trubadurów" oraz "Czerwono-Czarnych". Na polskiej scenie muzycznej jest już od ponad 55 lat. Na kolejne 50 lat czeka z niecierpliwością. O najciekawszych momentach ze swojego zawodowego życia i planach muzycznych Ryszard Poznakowski opowiedział w rozmowie ze Zbigniewem Krajewskim.
Zobacz więcej na temat:  Trubadurzy Ryszard Poznakowski Adam Strug Teresa Drozda Kazimierz Kowalski muzyka rozrywkowa kompozytor Zbigniew Krajewski MUZYKA