Polskie Radio
Section05
Kazimierz Kowalski

25. Festiwal Operowo-Operetkowy w Ciechocinku. "Kontynuujemy tradycje Kazimierza Kowalskiego"

Już 5 sierpnia rozpocznie się 25. Festiwal Operowo-Operetkowy im. Kazimierza Kowalskiego w Ciechocinku. - To będzie jubileuszowa edycja, nie z Kazimierzem, ale z jego duchem. Kontynuując te tradycje, staram się temu sprostać - mówi Małgorzata Kowalska, żona zmarłego artysty. Program 1 Polskiego Radia przygotowuje audycję specjalną poświęconą Kazimierzowi Kowalskiemu.
Zobacz więcej na temat:  Paweł Sztompke Kazimierz Kowalski ciechocinek opera

Festiwal pamięci Kazimierza Kowalskiego. Rozmowa z Małgorzatą Kowalską

Małgorzata Kowalska jest wdową po Kazimierzu Kowalskim, śpiewaku operowym, przez wiele lat związanym z Teatrem Wielkim w Łodzi. W ubiegłym roku, w "Muzycznej Jedynce", Kowalska mówiła: "Chcemy zorganizować Festiwal Operowo-Operetkowy w Ciechocinku i w ten sposób uczcić pamięć mojego męża". W tym roku plany te stają się rzeczywistością. 
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA Paweł Sztompke Kazimierz Kowalski opera artysta ciechocinek

Kazimierz Kowalski odznaczony pośmiertnie Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski

Prezydent Andrzej Duda nadał pośmiertnie śpiewakowi operowemu Kazimierzowi Wiesławowi Kowalskiemu Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski - poinformowano na stronie internetowej prezydenta. Odznaczenie przyznano "za wybitne zasługi dla kultury polskiej, za osiągnięcia w pracy artystycznej i w popularyzowaniu muzyki poważnej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Kazimierz Kowalski Andrzej Duda

Kazimierz Kowalski we wspomnieniach przyjaciół i słuchaczy

Jego gawędy i nocne audycje cieszyły się wielkim uznaniem słuchaczy Programu 1 Polskiego Radia. To dzięki pomysłowości i determinacji Kazimierza Kowalskiego światowa publiczność uczestniczyła w transmisji opery "Straszny dwór" Moniuszki, a kuracjusze w Ciechocinku mogli od lat 90. zanurzyć się w świecie opery i operetki dzięki festiwalowi jego pomysłu.
Zobacz więcej na temat:  Kazimierz Kowalski Zbigniew Krajewski MUZYKA wspomnienie opera

Nie żyje Kazimierz Kowalski - śpiewak, prezenter, twórca Polskiej Opery Kameralnej

Zmarł śpiewak, wieloletni dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Wielkiego w Łodzi Kazimierz Kowalski. "Z przykrością informujemy, że zmarł Kazimierz Kowalski - nasz wieloletni przyjaciel, prowadzący muzyczne audycje, miłośnik muzyki operowej i operetkowej" - poinformował w mediach społecznościowych Program Pierwszy Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo odeszli 2021 MUZYKA Kazimierz Kowalski

Ryszard Poznakowski i jego wspomnienia estradowych przebojów

Twórca wielu przebojów, kompozytor i członek legendarnych "Trubadurów" oraz "Czerwono-Czarnych". Na polskiej scenie muzycznej jest już od ponad 55 lat. Na kolejne 50 lat czeka z niecierpliwością. O najciekawszych momentach ze swojego zawodowego życia i planach muzycznych Ryszard Poznakowski opowiedział w rozmowie ze Zbigniewem Krajewskim.
Zobacz więcej na temat:  Trubadurzy Ryszard Poznakowski Adam Strug Teresa Drozda Kazimierz Kowalski muzyka rozrywkowa kompozytor Zbigniew Krajewski MUZYKA