Polskie Radio
Section05
Trubadurzy

"Nigdy go nie zapomnimy". Adam Sztaba i Marian Lichtman wspominają Krzysztofa Krawczyka

- Pamiętam nasze spotkania na próbach przed występem w Operze Leśnej. Człowiek orkiestra. Czuł się dobrze w każdym rodzaju muzyki, od rocka, przez ballady, po popowe przebojowe - powiedział w Polskim Radiu 24 kompozytor Adam Sztaba, który z Marianem Lichtmanem, liderem zespołu Trubadurzy, wspominał Krzysztof Krawczyka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA KULTURA MUZYKA Krzysztof Krawczyk Adam Sztaba Polskie Radio 24

"Był autentyczny, jego sztuka była samą prawdą". Krzysztof Krawczyk we wspomnieniach artystów

- Jeżeli można o kimkolwiek mówić, że jest spełnionym artystą, to jest wielka nieuprzejmość. Artysta nigdy nie jest spełniony. Krzysiek był przede wszystkim prawdziwym artystą. Jego sztuka polegała na jego trzewiach. To nie było udawane, nie było żadnego makijażu. To była sama prawda - powiedział w Polskim Radiu 24 Ryszard Poznakowski, muzyk, kompozytor, były członek zespołu Trubadurzy. Postać Krzysztofa Krawczyka wspominał również Wojciech Gąssowski. 
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo MUZYKA Krzysztof Krawczyk polska piosenka POLSKA Mateusz Drozda

Ryszard Poznakowski i jego wspomnienia estradowych przebojów

Twórca wielu przebojów, kompozytor i członek legendarnych "Trubadurów" oraz "Czerwono-Czarnych". Na polskiej scenie muzycznej jest już od ponad 55 lat. Na kolejne 50 lat czeka z niecierpliwością. O najciekawszych momentach ze swojego zawodowego życia i planach muzycznych Ryszard Poznakowski opowiedział w rozmowie ze Zbigniewem Krajewskim.
Zobacz więcej na temat:  Ryszard Poznakowski Adam Strug Teresa Drozda Kazimierz Kowalski muzyka rozrywkowa kompozytor Zbigniew Krajewski MUZYKA