Polskie Radio
Section05
SPD

Rozmowy koalicyjne w Niemczech. "Merkel ma plan B"

Kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała, że w rozmowach koalicyjnych z socjaldemokratami z SPD pozostało jeszcze szereg punktów spornych i dużo pracy; z kolei szef SPD Martin Schulz zasugerował, że rozmowy mogą trwać dłużej niż do niedzieli. O negocjacjach koalicyjnych w Niemczech mówił w audycji Świat w Powiększeniu korespondent Polskiego Radia w Berlinie Waldemar Maszewski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Angela Merkel Martin Schulz CDU SPD

Czy SPD wejdzie do rządu? "Rząd mniejszościowy nie ma szans"

Dziś zapadnie decyzja, czy SPD wejdzie do rządu Angeli Merkel. Podejmą ją działacze partii na nadzwyczajnym zjeździe w Bonn. Kwestia ewentualnego wejścia SPD do rządu koalicyjnego cały czas stoi pod znakiem zapytania. Na temat rozstrzygnięć, które mogą zapaść w czasie obrad, mówił w Polskim Radiu 24 publicysta Jan Bogatko.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Niemcy Angela Merkel Martin Schulz SPD Jan Bogatko

Niemcy: Czy ponownie powstanie "wielka koalicja"?

"Stosunki polsko-niemieckie są znacznie lepsze niż ich reputacja" - powiedział ambasador Niemiec w Polsce Rolf Nikel w wywiadzie dla wtorkowego "Dziennika Gazeta Prawna". Jak ocenił, nowy szef MSZ Jacek Czaputowicz ma dobre relacje z Niemcami i rozumie niemieckie społeczeństwo. O relacjach polsko-niemieckich i sytuacji politycznej w Niemczech mówił w audycji Orzeł czy Reszka politolog dr Michał Kuź.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Niemcy Angela Merkel CDU SPD Martin Schulz rząd Jacek Czaputowicz