Polskie Radio
Section05
Muranów

Skrywająca wiele tajemnic część Warszawy - reportaż Antoniego Rokickiego "Mój Muranów"

Muranów, historyczna część stolicy, to miejsce nie tylko urokliwe, ale też z bardzo bogatą historią, którą warto się zainteresować, wciąż kryjące wiele tajemnic. Warto poznać lepiej ten rejon Warszawy, odnaleźć miejsca, o których nie wiedzą nawet jego mieszkańcy.  
Zobacz więcej na temat:  reportaż Antoni Rokicki historia warszawy Muzeum Historii Żydów Polskich mural HISTORIA Trójka Spacer po Warszawie Marcin Strachota pr poleca

Jacek Leociak "Podziemny Muranów" - ślady po warszawskim getcie. Czyta Mariusz Bonaszewski

Niedawno (9 kwietnia) nakładem Wydawnictwa CZARNE ukazała się książka Jacka Leociaka, zatytułowana "Podziemny Muranów". I to jemu właśnie poświęca autor swoje rozważania, dziękując rodzicom, że szczęśliwym zrządzeniem losu zamieszkali na Muranowie. I że tam przyszedł na świat w 1957 roku. Fragmenty książki czytał na antenie Dwójki Mariusz Bonaszewski.
Zobacz więcej na temat:  literatura książki Mariusz Bonaszewski Warszawa getto warszawskie Jacek Leociak Dwójka

Akcja Żonkile dla upamiętnienia 81. rocznicy powstania w getcie warszawskim. Przyłącz się!

To już 12. edycja akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile, będącej znakiem pamięci o bohaterkach i bohaterach powstania w getcie warszawskim. W całej Polsce włączyło się do niej blisko 6 tys. szkół, bibliotek i instytucji. W tym roku czekają nas premiery filmów o tematyce historycznej, a także animacje dla dzieci i dorosłych. 19 kwietnia, w 81. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim, wolontariuszki i wolontariusze wręczą na ulicach Warszawy dwumilionowy papierowy żonkil.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo historia Polski POLIN powstanie w getcie Żydzi powstanie w getcie warszawskim akcja żonkile Warszawa Marek Edelman Kuba Witkowski Radosław Nałęcz getto warszawskie Małgorzata Jakubowska Trójka