Polskie Radio
Section05
służby ratunkowe

PiS chce dodatków emerytalnych dla strażaków ochotników. Jest projekt nowelizacji ustawy

Wiceminister spraw wewnętrznych Maciej Wąsik poinformował w Sejmie, że głównym celem zmian w ustawie o Ochotniczej Straży Pożarnej jest wprowadzenie dodatków emerytalnych dla strażaków. Polityk odpowiadał na pytania bieżące posłów Lewicy, według których nowelizacja wprowadza niekorzystne zmiany prawne w funkcjonowaniu ochotniczych straży pożarnych jako jednostek ochrony przeciwpożarowej.
Zobacz więcej na temat:  straż pożarna strażak emerytura ustawa prawo służby ratunkowe POLSKA służby i bezpieczeństwo

Palestyna: dwie osoby zginęły, ponad 150 rannych po zawaleniu się trybuny w synagodze

Dwie osoby zginęły, a ponad 150 odniosło obrażenia po tym, jak zapadła się trybuna w synagodze w osiedlu żydowskim Givat Zeev na północ od Jerozolimy na okupowanym przez Izrael Zachodnim Brzegu Jordanu. Do zdarzenia doszło podczas nabożeństwa z okazji święta Szawuot, nazywanego też żydowskimi Zielonymi Świątkami.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Bliski Wschód Palestyna służby ratunkowe

"Akcja - Detronizacja". Warszawski Uniwersytet Medyczny zachęca do wolontariatu

- Szukamy wolontariuszy do pomocy pracownikom warszawskich placówek ochrony zdrowia oraz wsparcia działań służb sanitarno-epidemiologicznych - z takim apelem zwrócił się do studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego rektor uczelni prof. Mirosław Wielgoś i samorząd studentów WUM. Wezwanie jest częścią kampanii "Akcja - Detronizacja - Zdejmujemy Koronę Wirusowi". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce służby ratunkowe służby i bezpieczeństwo koronawirus zdrowie służba zdrowia choroby zakaźne

"Każdego dnia otrzymujemy wyrazy wsparcia". Policjant o walce służb z koronawirusem

- Polacy są bardzo odpowiedzialni. W pierwszych dniach nadzoru epidemiologicznego na ponad tysiąc osób objętych kwarantanną zdarzyło się tylko kilkunastu, które nie stosowały się do zaleceń - powiedział w Polskim Radiu 24 asp. Michał Gaweł z Komendy Głównej Policji. Gościem audycji był także dr hab. Grzegorz Gudzbeler, ekspert od zarządzania kryzysowego z UW.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA koronawirus Koronawirus w Polsce policja zdrowie wirus służby ratunkowe