Polskie Radio
Section05
służby ratunkowe

Maroko blokuje pomoc od Francji po trzęsieniu ziemi. W tle napięcia dyplomatyczne

Z powodu napięć dyplomatycznych Maroko blokuje pomoc od Francji w łagodzeniu skutków tragicznego trzęsienia ziemi, choć przyjmuje ją od wielu innych krajów – informują w poniedziałek francuskie media. W trzęsieniu ziemi, które nawiedziło w nocy z piątku na sobotę północną część Maroka, zginęło ponad 2100 osób.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Maroko trzęsienie ziemi kataklizmy pomoc służby ratunkowe

Strażacy otrzymają kolejne podwyżki. Szef MSWiA: dzięki wam Polacy czują się bezpiecznie

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński zapowiedział, że w przyszłym roku strażacy otrzymają kolejne podwyżki. Przypomniał również, że od kwietnia obowiązuje ustawa o świadczeniach dla rodzin strażaków, którzy zginęli lub zostali ranni na służbie. Pomocą państwa objęci są małżonkowie strażaków, emerytowani rodzice oraz dzieci do osiągnięcia pełnoletniości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński straż pożarna służby i bezpieczeństwo służby ratunkowe

Hawaje: pożar na wyspie Maui. Może być nawet kilkaset ofiar, 1300 osób uznano za zaginione

Dotychczas przeszukano jedną trzecią terenów objętych pożarem na wyspie Maui na Hawajach. Cały czas rośnie liczba ofiar kataklizmu. W środę ustalono, że w wyniku żywiołu zginęło 106 osób. Zidentyfikowano tylko cztery ciała. Gubernator Hawajów Josha Greena uważa, że za zaginionych uznaje się 1300 osób.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Hawaje pożar służby ratunkowe dzieci Ameryka

12-latek przygnieciony przez ciągnik rolniczy. Na miejscu pracuje policja i prokuratura

W gminie Kalinowo koło Ełku (warmińsko-mazurskie), 12-letni chłopiec kierował ciągnikiem. Gdy wyjechał traktorem z pastwiska maszyna przewróciła się i przygniotła 12-latka. Policja, pod nadzorem prokuratora, wyjaśnia okoliczności wypadku - podała w poniedziałek nadkom. Agata Jonik z ełckiej policji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA warmińsko-mazurskie regiony Ełk wypadek służby ratunkowe policja prokuratura

"Wskoczył do jeziora i nie wypłynął". W weekend utonęło sześć osób. RCB przypomina o rozwadze nad wodą

37-letni mężczyzna utonął w jeziorze Piaseczno; trwają poszukiwania drugiego mężczyzny, który - według świadków - wskoczył z mola do jeziora Łukcze i nie wypłynął - powiedziała asp. szt. Magdalena Krasna z KPP w Łęcznej (Lubelskie). Dodatkowo, jak poinformowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, podczas weekendu utonęło sześć osób. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA rcb służby ratunkowe policja służby i bezpieczeństwo społeczeństwo