Polskie Radio
Section05
Wojska Obrony Terytorialnej

Ofensywa legislacyjna Prawa i Sprawiedliwości

Sejm podczas piątkowego posiedzenia zajmie się m.in. nowelizacją ustawy o podatku VAT, projektem ustawy "Za życiem", projektem ustawy o powołaniu Wojsk Obrony Terytorialnej i kolejnymi projektami ustaw dotyczącymi Trybunału Konstytucyjnego. O ofensywie legislacyjnej PiS mówili w Debacie Poranka Agata Szczęśniak i dr Andrzej Anusz.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Anusz Prawo i Sprawiedliwość Program Za Życiem rząd Beaty Szydło Sejm Trybunał Konstytucyjny ustawa Wojska Obrony Terytorialnej

Powołanie Obrony Terytorialnej. Burzliwa debata w Sejmie

W nocy w Sejmie odbyła się debata o planach powołania Wojsk Obrony Terytorialnej. Posłowie wysłuchali projektu autorstwa MON, dotyczącego zmian w ustawie o powszechnym obowiązku obrony. Wnioski o odrzucenie projektu, zgłoszone w trakcie debaty przez PO i Nowoczesną, zostaną rozpatrzone w dzisiejszym bloku głosowań, który ma rozpocząć się o godzinie 11:00.
Zobacz więcej na temat:  Antoni Macierewicz bezpieczeństwo Ministerstwo Obrony Narodowej POLSKA Wojska Obrony Terytorialnej wojsko

Modernizacja polskiej armii. "Brakuje 20 miliardów złotych"

– Wolę jeść suchy chleb, kiedy nad głową będą latały biało-czerwone szachownice niż jeść kawior, gdy na niebie znajdą się np. czerwone gwiazdy – mówił Polskim Radiu 24 gen. Dariusz Wroński, ekspert Narodowego Centrum Studiów Strategicznych. W Debacie Poranka o konieczności modernizacji naszej armii mówili również publicyści – Michał Likowski i Maciej Miłosz.
Zobacz więcej na temat:  armia Wojska Obrony Terytorialnej wojsko

Wojska Obrony Terytorialnej na pomoc armii

Wojska Obrony Terytorialnej to nowa formacja zbrojna, którą można nazwać autorskim projektem szefa Ministerstwa Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza. O tym, czy są one potrzebne, ile nas kosztują i czy mogą okazać się konkurencją dla wojsk regularnych, mówili w programie Szukając Dziury w Całym dr Paulina Polko (Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej) i Juliusz Sabak (Defence 24).
Zobacz więcej na temat:  Antoni Macierewicz armia Wojska Obrony Terytorialnej wojsko