Polskie Radio
Section05
Andrzej Bargiel

Wielkanoc w Polskim Radiu

Polskie Radio przygotowało na Święta Wielkanocne specjalne audycje, niecodzienne spotkania i wyjątkowe koncerty. 1 kwietnia to w Polskim Radiu także czas potrójnego świętowania: 62. urodziny radiowej Trójki, trzydzieste urodziny Radiowego Centrum Kultury Ludowej i dziewiąte urodziny Polskiego Radia Dzieciom.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Czesław Mozil Agnieszka Trzeciakiewicz Wiesław Molak Maciej Szajkowski muzyka świata etno Martyna Podolska Tomasz Prange-Barczyński Małgorzata Jaszczołt David Gamtsemlidze Magdalena Kasprzyk-Cheviriaux Misteria Paschalia Actus Humanus Aldona Łaniewska-Wołłk Aleksandra Łapkiewicz Michał Nowak Piotr Domeracki Jakub Jamrozek Tomasz Sobierajski Paweł Turski Krzysztof Miruć Dariusz Urbanowicz Andrzej Bargiel Dagadana Renata Przemyk Andrzej Brzoska Barbara Marcinik Damian Sikorski Bartek Koziczyński Ula Kaczyńska Norbert Borzym Tomasz Czajkowski Józef Naumowicz Jan Adamowski Wielkanoc

"Z głową w górach" w Jurgowie, czyli "Zapraszamy na weekend" spod Tatr! [POSŁUCHAJ]

Zlokalizowaną w powiecie tatrzańskim spiską wieś Jurgów określa się bramą do słowackich Tatr. Miejscowość od granicy dzieli 500 metrów; znajduje się w niej m.in. Zagroda Sołtysa i kurort narciarski, do którego w ramach akcji "Z głową w górach" zawędrowała radiowa Trójka. Piotr Firan i Dariusz Urbanowicz sprawdzili m.in., gdzie można poznać ludowe zwyczaje Podhala i Spiszu oraz jak dobrać odpowiedni sprzęt na stok.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Piotr Firan Dariusz Urbanowicz Z głową w górach Tatry Andrzej Bargiel

Bargiel zaatakuje Laila Peak i Yawash Sar II bez pozwolenia. Janusz Majer inspiracją skialpinisty

Andrzej Bargiel, który jako pierwszy na świecie zjechał na nartach z K2 (8611 m) w Karakorum, w poniedziałek wyruszył na kolejną wyprawę. Celem są dwa sześciotysięczniki, w tym jeden dziewiczy. -  O Laila Peak marzyłem już od dawna. Poza tym na wejście na sześciotysięczniki w Pakistanie nie jest potrzebne zezwolenie. Także logistyka wypraw jest łatwiejsza - powiedział skialpinista tuż przed wylotem.
Zobacz więcej na temat:  góry SPORT Himalaje Andrzej Bargiel Karakorum