Polskie Radio
Section05
wiza

Stop medialnym fake newsom ws. wiz. Prokuratura przesłała Niemcom rzetelne informacje o śledztwie

Zastępca prokuratora generalnego Krzysztof Urbaniak przekazał Niemcom, że niektóre polskie media podawały informacje niemające odzwierciedlenia w faktach, jakoby śledztwo w sprawie nieprawidłowości przy wydawaniu wiz obejmowało wydanie ponad dwustu tysięcy wiz. Jak podkreślił w piśmie do federalnego prokuratora generalnego Niemiec Petera Franka, "w rzeczywistości dotyczyło ono jedynie 268 przypadków".
Zobacz więcej na temat:  wiza POLSKA MSZ Niemcy Olaf Scholz prokuratura

Wiśniewska o działaniach Brukseli: to niebywały skandal, że KE włącza się w kampanię wyborczą w Polsce

- To niebywały skandal, że KE porzuca obowiązek bycia apolityczną, do czego zobowiązują ją traktaty, i włącza się w kampanię parlamentarną w Polsce, opowiadając się w sposób ewidentny po stronie totalnej opozycji, po stronie dezinformacji i fake newsów - mówi europoseł PiS Jadwiga Wiśniewska, komentując stanowisko Komisji ws. domniemanej afery wizowej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Komisja Europejska POLSKA Ministerstwo Spraw Zagranicznych Bruksela wiza polityka Jadwiga Wiśniewska

TYLKO U NAS "Skrajnie nierzetelny, wewnętrznie sprzeczny". Stanisław Żaryn punktuje materiał TVN na temat wiz

- To materiał nasycony ogromną ilością manipulacji i wewnętrznie sprzeczny. Jest skrajnie nierzetelny. Pokazano sześciu ludzi, którzy protestują przed jednym z konsulatów polskich w Afryce. Oni akurat protestowali przed konsulatem honorowym, który nie wydaje w ogóle wiz - podkreślił w Polskim Radiu 24 Stanisław Żaryn, zastępca ministra koordynatora służb specjalnych i pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA służby i bezpieczeństwo Stanisław Żaryn dezinformacja TVN wiza

Sprawa wiz. Kim są afrykańscy informatorzy TVN? O tych szczegółach stacji widzowie się nie dowiedzieli

Ugandyjczycy, którzy zapłacili za otrzymanie wizy, "oczekują sprawiedliwości" i czują się okradzeni przez "polski rząd" - wynika z materiału stacji TVN. Tymczasem mieszkańcy Afryki, którzy wierzyli, że dostaną wizy, w rzeczywistości płacili pośrednikom-oszustom. Internauci wskazali wiele nieścisłości i przekłamań w reportażu "Faktów TVN".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wiza imigracja TVN media społeczeństwo

Miller straszy wyrzuceniem Polski z Schengen. Jaki: kiedyś pisali do Moskwy, a teraz do UE

Leszek Miller, który niedawno wraz z Markiem Belką i Włodzimierzem Cimoszewiczem, skierował list do szefowej Komisji Europejskiej w sprawie rzekomej afery wizowej, teraz starszy Polaków wyrzuceniem Polski ze strefy Schengen. Na słowa byłego premiera odpowiedział europoseł PiS Patryk Jaki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Patryk Jaki Leszek Miller Komisja Europejska Unia Europejska Strefa Schengen wizy wiza

Opozycja planuje wyprowadzić Polskę ze strefy Schengen? Biedroń: radzę poszukać paszportu

Politycy opozycji apelują na forum Unii Europejskiej o dyskusję w sprawie wiz, o których głośno jest w ostatnich dniach w polskiej przestrzeni publicznej. Wśród rozmów na ten temat przewija się wątek wykluczenia Polski ze strefy Schengen. Podczas jednej z konferencji wspomniał o tym Donald Tusk. Więcej szczegółów przytoczył z kolei Robert Biedroń. Czyżby był to plan opozycji na koniec kampanii wyborczej?
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Strefa Schengen opozycja Platforma Obywatelska lewica Robert Biedroń Donald Tusk Róża Thun Marek Miller Marek Belka Włodzimierz Cimoszewicz Unia Europejska koalicja obywatelska polityka wiza wizy kampania wyborcza paszport granica

KE uznała za niewystarczające wyjaśnienia Polski dot. wiz dla migrantów

Komisja Europejska uznała za niewystarczające wyjaśnienia polskiego MSZ dotyczące wiz dla migrantów. List do unijnej komisarz do spraw wewnętrznych Ylvy Johansson został wysłany przez wiceministra spraw zagranicznych Pawła Jabłońskiego. Więcej w relacji korespondentki Polskiego Radia Beaty Płomeckiej. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Komisja Europejska POLSKA Ministerstwo Spraw Zagranicznych Beata Płomecka Bruksela wiza

"Uspokoiłem szefową MSW Niemiec". Kamiński zdementował absurdalne doniesienia opozycji ws. wiz

- Niestety prasa niemiecka podchwyciła kompletnie absurdalną narrację opozycji dotyczącą skali tego, z czym mieliśmy do czynienia. Rozmawiałem z minister spraw wewnętrznych Niemiec. Wyjaśniliśmy sobie sprawy. Uspokoiłem ją, że to jest tylko i wyłącznie kampania opozycji i żeby nie wierzyła w te bzdury - powiedział w środę w Radiu Zet szef MSWiA Mariusz Kamiński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji MSWiA Mariusz Kamiński wizy wiza Niemcy