Polskie Radio
Section05
alert pogodowy

Szef MON: żołnierze WOT wspierają służby i mieszkańców

- Żołnierze WOT wspierają straż pożarną i inne służby, ale przede wszystkim wspierają mieszkańców na terenach podtopionych, chroniąc ich życie, zdrowie i mienie - podkreślił szef MON Mariusz Błaszczak, który wziął udział w przysiędze żołnierzy WOT z 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. "Wojsko Polskie ruszyło na pomoc w kolejnych zalanych rejonach" - poinformował wcześniej na Twitterze szef MON. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA alert pogodowy Mariusz Błaszczak pogoda regiony powódź Wojska Obrony Terytorialnej

RCB: stan alarmowy przekroczony na 26 wodowskazach

Poziom wody przekroczył stan alarmowy na 23 stacjach wodowskazowych w dorzeczu Wisły i trzech w dorzeczy Odry - poinformowało w czwartek przed godziną 20 Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Z kolei stan ostrzegawczy jest przekroczony w dorzeczu Wisły na 57 stacjach, w dorzeczu Odry na 19 stacjach, a w dorzeczu Dunaju na dwóch. - W Krakowie wprowadzony został stan alarmu przeciwpowodziowego - dowiedziało się Polskie Radio. Poziom wody w Wiśle przekroczył tam 5 metrów i 20 centymetrów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA alert pogodowy pogoda powódź regiony

Debata Dnia. Działania rządu w związku z powodzią i nawałnicą

Już niedługo Polacy zagłosują w eurowyborach, jednak w związku z sytuacją pogodową w kraju najważniejsi politycy pojawiają się nie na konwencjach, a w miejscach dotkniętym żywiołem. Czy, mimo wszystko, wpisuje się to w kampanię wyborczą? Dyskutowali o tym: Robert Tekieli (Polskie Radio), Michał Płociński ("Rzeczpospolita" i Jarosław Wydra (Radio Warszawa).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA alert pogodowy pogoda Prawo i Sprawiedliwość