Polskie Radio
Section05
apteka

"Od strefy euro powinniśmy się trzymać z daleka"

- Dzisiaj Europa rzeczywiście dzieli się na Europę dwóch prędkości. Ta szybsza prędkość to kraje, które nie należą do strefy euro. Rozwijają się szybciej i są bardziej elastyczne w warunkach kryzysu gospodarczego – powiedział w audycji 24 Pytania wicepremier Jarosław Gowin. Gość Polskiego Radia 24 mówił także o przyjmowaniu uchodźców oraz o perspektywie wyborów prezydenckich 2020 roku, gdzie głównym przeciwnikiem prezydenta Andrzeja Dudy będzie - jego zdaniem - Donald Tusk. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Beata Szydło Jarosław Gowin uchodźcy apteka Andrzej Duda Donald Tusk Unia Europejska strefa euro strefa walutowa POLSKA prezydent

"Apteka dla aptekarza". Pacjent ma być beneficjentem

Nowe apteki będą mogli otwierać tylko farmaceuci. Prezydent Andrzej Duda podpisał we wtorek nowelizację ustawy o prawie farmaceutycznym. Oprócz zapisu dotyczącego zasady "apteka dla aptekarza", wprowadza ona ograniczenia demograficzne i geograficzne dla nowo otwieranych aptek. O nowelizacji ustawy o prawie farmaceutycznym rozmawiały w Polskim Radiu 24 Elżbieta Piotrowska-Rutkowska z Naczelnej Rady Aptekarskiej i dr Dobrawa Biadun z Konfederacji Lewiatan.
Zobacz więcej na temat:  farmacja apteka Andrzej Duda zdrowie

PKB wzrósł o 4 proc. w I kwartale 2017 roku

Główny Urząd Statystyczny podał, że PKB w pierwszym kwartale był o 4 proc. wyższy, niż w tym samym okresie ubiegłego roku. W Brukseli odbyło się spotkanie unijnych ministrów do spraw europejskich, na którym omawiana była kwestia praworządności w Polsce. To najważniejsze tematy, które skomentowali goście audycji Podsumowanie Dnia w Polskim Radiu 24.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 pkb Główny Urząd Statystyczny Bruksela Komisja Europejska apteka

"Apteka dla aptekarza", Sejm uchwalił zmiany w prawie

Prawo do otwierania nowych aptek będą mieli tylko farmaceuci. Sejm uchwalił zmiany w prawie farmaceutycznym, nowelizację "apteka dla aptekarza". Za całością ustawy opowiedziało się 236 posłów, 189 było przeciw, a 2 wstrzymało się od głosu. Ustawa przewiduje, że jedna apteka ma przypadać na 3 tysiące osób, a pomiędzy poszczególnymi punktami musi zostać zachowany przynajmniej kilometr odległości.
Zobacz więcej na temat:  Konstanty Radziwiłł POLSKA medycyna apteka farmacja