Polskie Radio
Section05
Piotr Nisztor

"Wyprzedano obcym koncernom majątek Polski"

– Książka „Skok na banki” to historia tego, jak obecnie funkcjonujący sektor bankowy się kształtował i jak doszło do sytuacji, w której w latach 90. wyprzedano większość banków. Opisuję jak wyglądały te transakcje i kto w nich uczestniczył – powiedział w Polskim Radiu 24 autor książki Piotr Nisztor.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Nisztor bank pieniądze banki książki Leszek Balcerowicz Hanna Gronkiewicz-Waltz Marek Belka POLSKA

Nowe decyzje ws. asesorów. "KRS się skompromitowała"

Krajowa Rada Sądownictwa zgodziła się na podjęcie obowiązków przez 252 asesorów sądowych. Na piątkowym posiedzeniu Rada w trybie indywidualnym rozpoznała 255 kandydatur spośród 265 odrzuconych pod koniec października. W Debacie Dnia komentarz Piotra Nisztora z Gazety Polskiej i Tomasza Walczaka z Super Expressu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 asesorzy Krajowa Rada Sądownictwa krs reforma sądownictwa Piotr Nisztor

Spór o asesorów sądowych. Komentarze publicystów

Sprzeciw Krajowej Rady Sądownictwa wobec wszystkich 265 asesorów nie jest oparty na okolicznościach, które w świetle przepisów mogą stanowić podstawę takiej decyzji – napisali we wspólnym stanowisku asesorzy z listy resortu sprawiedliwości. Chcemy wykonywać służbę w sposób bezstronny, z dala od sporów politycznych – dodali. W Debacie Poranka o sporze na linii KRS-resort sprawiedliwości mówili publicyści: Michał Rachoń, Piotr Nisztor i Tomasz Walczak.
Zobacz więcej na temat:  reforma sądownictwa pr24 reforma sądownictwa Piotr Nisztor Michał Rachoń Krajowa Rada Sądownictwa asesorzy Waldemar Żurek

"ABW działała tak, by nie zaszkodzić Amber Gold"

– W sprawie Amber Gold Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego skompromitowała się całkowicie. Pytanie, na ile był to brak kompetencji, a na ile celowe działanie – mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Nisztor. Dziennikarz śledczy Gazety Polskiej Codziennie odniósł się m.in. do przesłuchania Sylwestra Latkowskiego, byłego red. naczelnego Wprost, przez komisję śledczą.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Amber Gold komisja śledcza Piotr Nisztor ABW

"Chcemy ujednolicić wszystkie przepisy antykorupcyjne"

W poniedziałek na konferencji prasowej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński i jego zastępca Maciej Wąsik mają przedstawić założenia ustawy o jawności życia publicznego. Ustawa ma zmienić polskie prawo antykorupcyjne. Mówił o tym w audycji Północ Południe dziennikarz śledczy Piotr Nisztor (Gazeta Polska).
Zobacz więcej na temat:  Mariusz Kamiński Piotr Nisztor korupcja przestępczość Zbigniew Ziobro

Koniec "mafii vatowskich" w Polsce?

Skąd w budżecie państwa znalazło się tyle miliardów złotych, których przez ostatnie 8 lat nie było? Ministerstwo Finansów szacuje, że zanim zaczęto uszczelniać system podatkowy tak zwana luka VAT, czyli równica między planowanymi a faktycznymi wpływami z tego podatku wynosiła około 43 miliardów złotych. To dane z 2013 roku. Według nich skala wyłudzeń VAT może sięgać ponad 15 miliardów złotych. 
Zobacz więcej na temat:  Witold Gadowski vat GOSPODARKA Piotr Nisztor Witold Modzelewski

„Granie dziś kartą niemiecką jest chybionym strzałem”

Rzecznik rządu Niemiec Steffen Seibert powiedział w piątek, że Polska nie zgłosiła dotąd oficjalnie żadnych roszczeń reparacyjnych. Potwierdził także stanowisko władz w Berlinie, że kwestia roszczeń jest zarówno prawnie, jak i politycznie ostatecznie uregulowana. W Debacie Dnia o reparacjach wojennych od Niemiec rozmawiali Piotr Nisztor (Gazeta Polska Codziennie) i Sebastian Gajewski (Centrum im. Ignacego Daszyńskiego).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 reparacje wojenne Niemcy II wojna światowa Piotr Nisztor

„Po raz pierwszy głowa państwa nie ma mocnego szefa BBN”

- Podstawowym błędem Andrzeja Dudy było to, że na samym początku nie wybrał silnej postaci na stanowisko szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego. To się dzisiaj mści. Niektórzy w polityce bezpieczeństwa traktują bowiem Andrzeja Dudę trochę z przymrużeniem oka, bo kto ma tę politykę kreować? – pytał w Debacie Poranka Piotr Nisztor z Gazety Polskiej Codziennie. Szefem BBN jest Paweł Soloch. Dwa lata prezydentury Andrzeja Dudy podsumowała w Polskim Radiu 24 także Edyta Hołdyńska (Sieci).
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda BBN Piotr Nisztor Paweł Soloch Donald Trump

Będą sankcje Rosji wobec Polski? "To wojna informacyjna"

Rosja przygotowuje sankcje przeciwko Polsce – tak wynika z informacji dziennika „Izwiestia”. Ma to być odpowiedź Moskwy na polską ustawę dekomunizacyjną, która zakłada usunięcie z przestrzeni publicznej symboli i pomników komunizmu, w tym kojarzonych z Armią Czerwoną i Związkiem Radzieckim. W Gorącym Temacie Polskiego Radia 24 komentarz Piotra Nisztora z „Gazety Polskiej Codziennie”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 dekomunizacja Rosja sankcje Piotr Nisztor Armia Czerwona pomniki

"Pomiędzy PiS a prezydentem nie ma wojny"

„Wojny na górze nie ma” – powiedział wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, odnosząc się do prezydenckiego weta ws. ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym autorstwa Prawa i Sprawiedliwości. W Debacie Dnia o relacjach na linii Andrzej Duda-partia rządząca mówili Jarosław Włodarczyk z Press Club Polska, Piotr Nisztor z Gazety Polskiej Codziennie i Michał Wróblewski z Faktu.
Zobacz więcej na temat:  reforma sądownictwa pr24 reforma sądownictwa PiS Andrzej Duda prezydent Jarosław Kaczyński Piotr Nisztor