Polskie Radio
Section05
Piotr Nisztor

"W cieniu afer". Kulisy rozpracowania rosyjskiej siatki szpiegowskiej w Polsce

- Kluczowym czynnikiem wydaje się tutaj atrakcyjność "łatwych pieniędzy", która okazała kusząca dla tych, którzy podjęli współpracę, to często byli bardzo młodzi ludzie. Znaczące jest też to, że stopniowano stopień skomplikowani zadań. Tryb werbunku, przez forum internetowe, też jest bardzo atrakcyjny dla strony, która werbowała, dla GRU, obniża możliwość dekonspiracji - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Jakimczyk, dziennikarz śledczy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA służby i bezpieczeństwo Piotr Nisztor wojna na Ukrainie Rosja GRU Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego

"Rodzaj przyznania się do winy". Piotr Woyciechowski o wyjeździe z Polski Jolanty Lange

- Jolanta Lange miała doskonałe rozeznanie co do stanu zdrowia ks. Blachnickiego. Z punktu widzenia eliminacji fizycznej, tego "szwadronu śmierci", który miał za zadanie zamordowanie księdza, to bardzo ważna wiedza - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Woyciechowski, ekspert ds. służb specjalnych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Franciszek Blachnicki służba bezpieczeństwa Piotr Woyciechowski POLSKA służby i bezpieczeństwo Piotr Nisztor

"W cieniu afer". Jarosław Pinkas o kulisach walki z COVID-19

- Mam przekonanie, że uratowaliśmy dziesiątki tysięcy ludzi w pierwszym roku pandemii poprzez to, że była ograniczona liczba kontaktów, że mieliśmy czas na to, żeby przygotować cały system opieki zdrowotnej do odpowiednich działań - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Pinkas, były Główny Inspektor Sanitarny.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Nisztor pandemia COVID-19 koronawirus Koronawirus w Polsce Główny Inspektor Sanitarny

PR24 Rząd Tuska sabotował działania Lecha Kaczyńskiego. Roszkowski: wprowadzano prezydenta w błąd, to skandal

- Bardzo ważne osoby, które są obecnie aktywne w przestrzeni publicznej, były świadkami tego, jak przedstawiciele ówczesnego rządu Platformy Obywatelskiej wprowadzali prezydenta Lecha Kaczyńskiego w błąd - w bardzo krytycznych momentach, jeżeli chodzi na przykład o tarczę antyrakietową. To absolutnie skandaliczne - podkreślił w Polskim Radiu 24 Marcin Roszkowski, wieloletni współpracownik Lecha Kaczyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Nisztor Platforma Obywatelska POLSKA Lech Kaczyński Gruzja

PR24 CBA w warszawskim ratuszu. Nisztor: Trzaskowski wreszczie będzie musiał się odnieść do afery śmieciowej

- Rafał Trzaskowski wreszcie będzie musiał się odnieść do tej sprawy. Bo w jego ocenie nie ma żadnej afery śmieciowej, korupcyjnej. To, że jego sekretarz przebywa w areszcie tymczasowym i ma postawione zarzuty przyjęcia blisko 5 mln zł, w ogóle go nie rusza. Jego zdaniem to nie dotyczy warszawskiego samorządu - powiedział w Polskim Radiu 24 dziennikarz Piotr Nisztor. 
Zobacz więcej na temat:  Piotr Nisztor Warszawa POLSKA Rafał Trzaskowski polityka

PO chciała sprywatyzować polski sektor zbrojeniowy? Kownacki: są na to dokumenty w MON

- W sytuacji, gdy nie dokonywano żadnej restrukturyzacji holdingu, mogło chodzić tylko o jedno: żeby ten holding przekazać podmiotowi zewnętrznemu. Brano pod uwagę de facto wykupienie Polskiej Grupy Zbrojeniowej przez koncern Airbus. Na to są dokumenty w Ministerstwie Obrony Narodowej - podkreślił w Polskim Radiu 24 Bartosz Kownacki, poseł PiS, były wiceszef MON. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Nisztor broń Bartosz Kownacki Polska Grupa Zbrojeniowa Platforma Obywatelska POLSKA

PR24 Zatrzymano siatkę rosyjskich szpiegów. Piotr Nisztor: to niewątpliwie ogromny sukces ABW

- To jest niewątpliwie bardzo duży sukces Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Dzięki temu, że ABW tę siatkę zlokalizowała, rozpoznała i zatrzymała, nie doszło w Polsce do zamachów bombowych, do zamachów, które miały być skierowane na pociągi - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Piotr Nisztor z "Gazety Polskiej". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Nisztor Magdalena Złotnicka szpieg szpiegostwo ABW Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego GRU

PR24 Przypadki ministra Nowaka. Kubiak przypomina słowa Zełenskiego: ci, co kradną, powinni siedzieć

- Donald Tusk mówił, że Sławomir Nowak to ofiara polityczna, ale przypominam sobie także słowa prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, że ci, którzy kradli pieniądze z funduszy drogowych na Ukrainie, powinni siedzieć, mamy tu ciekawe zestawienie - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Kubiak, dyrektor programowy Radia Gdańsk. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Nisztor Sławomir Nowak

Śmierć gen. Petelickiego. Woyciechowski: mam wątpliwości co do jej prawdziwej przyczyny

- Podstawą uzasadnienia decyzji o umorzeniu tego śledztwa była opinia zespołu psychologów Komedy Stołecznej Policji, która zawierała absurdalny wniosek, że taki człowiek, twardy gość, który niejednemu niebezpieczeństwu dał odpór, pod wpływem utraty dowództwa nad jednostką wojskową GROM oraz jego niezapraszaniem do telewizji i nieudzielaniem wywiadów, targnął się na życie - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Woyciechowski, ekspert ds. służb specjalnych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Nisztor Piotr Woyciechowski służby i bezpieczeństwo GROM

PR24 "Nowa filozofia" stosunków z Rosją za rządów PO-PSL. Rachoń: mamy dokumenty ukazujące powody jej budowy

- Nowa filozofia stosunków pomiędzy Polską a Rosją datowana jest na listopad 2007 roku. Zręby tej polityki są już zdefiniowane. Ogłosił je premier Donald Tusk. Miesiąc później rozpoczęły się prace nad formułowaniem dokumentu, konstytucji tej nowej filozofii - podkreślił w Polskim Radiu 24 dziennikarz Michał Rachoń. Jak zaznaczył, filozofia ta została przedstawiona Putinowi podczas wizyt polskich polityków - w tym Donalda Tuska - w Moskwie. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Donald Tusk Platforma Obywatelska Michał Rachoń służby i bezpieczeństwo Piotr Nisztor Rosja

Komisja śledcza PE ds. Pegasusa na usługach Rosji? Nisztor: najciemniej jest pod latarnią

- Trzeba zacząć szukać tam, gdzie jest najciemniej, pod latarnią, czyli w Unii Europejskiej. Właśnie w UE rosyjska ośmiornica bardzo mocno się usadowiła. Z UE, a nie z Kremla, były prowadzone operacje, których celem było m.in. podważenie wizerunku Polski - mówił w Polskim Radiu 24 dziennikarz śledczy Piotr Nisztor. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Piotr Nisztor pegasus Parlament Europejski Rosja

"Uczą się zwyciężać wrogów Rosji". Maciejewski o indoktrynacji ukraińskich dzieci

- Spośród 200 tys. dzieci wywiezionych do Rosji z terenów okupowanych przez Rosjan, jakiś promil został - za łapówki - odsprzedany handlarzom ludźmi - powiedział w Polskim Radiu 24 Jakub Maciejewski z tygodnika "Sieci" i portalu wPolityce.pl. Jak mówił, część dzieci jest wywożona w głąb Federacji Rosyjskiej, gdzie "uczą się, jak zwyciężać w przyszłości wrogów Rosji".
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Piotr Nisztor Rosja

Afera podsłuchowa i subsydiarny akt oskarżenia. Nisztor: Giertych jest wykonawcą politycznej vendetty Tuska

- Można powiedzieć, że słowo "zemsta" jest synonimem programu PO, który reprezentuje Donald Tusk jako lider tej formacji. Jednym z jego elementów jest gnębienie niewygodnych dziennikarzy. Roman Giertych jako zaufany prawnik Tuska jest wykonawcą politycznej vendetty - mówił w Polskim Radiu 24 dziennikarz śledczy Piotr Nisztor. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 afera podsłuchowa Roman Giertych Piotr Nisztor Donald Tusk Platforma Oburzonych

Afera śmieciowa w Warszawie. Nisztor: Karpiński mógł robić, co chciał, dzięki Trzaskowskiemu

- Mówimy o ogromnych pieniądzach, ogromnych kontraktach i decyzji prezydenta Warszawy, która gdyby nie została podjęta, to Ratusz kontrolowałby umowy i decydowałby, czy je zawierać, czy też nie. A tak Włodzimierz Karpiński, dzięki Rafałowi Trzaskowskiemu, mógł robić, co mu się żywnie podoba - powiedział w Polskim Radiu 24 dziennikarz śledczy "GPC" Piotr Nisztor.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa regiony Antoni Opaliński Piotr Nisztor Rafał Trzaskowski mazowieckie śmieci