X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Marcin Warchoł

TYLKO U NAS Marcin Warchoł: przestępcy wymyślili sposób na łatwy zarobek

- Szacuje się, że na półkach aptekarskich brakuje około 200 leków. W tamtym roku wartość wyprowadzonych medykamentów wyniosła około 2 mld złotych. Są to koszty nie tylko ekonomiczne, ale również zdrowotne - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kongres 590 Marcin Warchoł Ministerstwo Sprawiedliwości leki refundowane apteka

Mniej kar w zawieszeniu, do więzienia nawet na 15 dni

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro oraz wiceminister Marcin Warchoł przedstawili w siedzibie resortu sprawiedliwości przygotowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości program reform "Sprawiedliwość i bezpieczeństwo". Program zawiera obecnie realizowane lub planowane zmiany w prawie karnym np. karę 15 dni pozbawienia wolności za pierwsze złamanie przepisów. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro Marcin Warchoł przestępczość

Kara za przestępstwa seksualne będzie dwukrotnie wyższa

- Polskie sądy należą do najłagodniejszych w orzekaniu kar za niezwykle okrutne przestępstwa, jakimi są gwałty – powiedział podczas czwartkowej konferencji prasowej minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. - Wprowadzimy rozwiązania, które będą obligowały sądy do orzekania wyższych kar dla tego rodzaju przestępstw - zapowiedział. Szczegóły projektowanych zmian przedstawił także wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Zbigniew Ziobro prawo przestępczość Ministerstwo Sprawiedliwości Marcin Warchoł kodeks karny

Burzliwa dyskusja nad projektem o KRS

Sejmowa Komisja Sprawiedliwości zakończyła prace nad rządowym projektem dotyczącym zmian z Krajowej Radzie Sądownictwa. Przewiduje on m.in. powstanie w KRS dwóch izb oraz wygaszenie, po trzydziestu dniach od wejścia noweli w życie, kadencji jej piętnastu członków-sędziów. Ich następców wybrałby Sejm, a nie jak dziś - środowiska sędziowskie. O sytuacji sędziów mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Gomoła ze Stowarzyszenia Fair Play.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 krs sądownictwo Marcin Warchoł Ministerstwo Sprawiedliwości Polityka PR24

"KRS wymaga zasadniczej reformy"

We wtorek sejmowa komisja sprawiedliwości powróci do rozpatrywania rządowego projektu nowelizacji ustawy o KRS. Drugie czytanie projektu ma się odbyć dzień później i - jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem - do przegłosowania projektu dojdzie w czwartek. O reformie Krajowej Rady Sądownictwa mówił w Polskim Radiu 24 dr Sebastian Gajewski z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Sprawiedliwości Marcin Warchoł Zbigniew Ziobro PiS

Przez wpadki, sędziowie nie zjednują sobie zwolenników

– Prawo i Sprawiedliwość nie może iść na totalną wojnę ze środowiskiem sędziowskim – powiedziała Joanna Miziołek z tygodnika „Wprost”. Odniosła się w ten sposób do trwającego konfliktu na linii rząd – sędziowie, a także do planowanej reformy sądownictwa. W audycji "Wróżenie z Faktów" do sprawy odniosła się także Anna Sarzyńska z tygodnika „W Sieci”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Marcin Warchoł Ministerstwo Sprawiedliwości krs sądownictwo

"Forma protestu odbiega od wartości, które głoszą prawnicy"

W Katowicach zakończył się Kongres Prawników Polskich. - Zmiany w ustawie o ustroju sądów powszechnych są zamachem na ich interesy, nie są natomiast zamachem na niezawisłość sądownictwa - powiedział w sobotę w TVP Info prezes PiS Jarosław Kaczyński. O Kongresie Prawników mówili w audycji Gorący Temat konstytucjonalista prof. Ryszard Piotrowski i Marcin Gomoła ze Stowarzyszenia Fair Play.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 krs sądownictwo Prawo i Sprawiedliwość Marcin Warchoł Ministerstwo Sprawiedliwości

Poprawka do ustawy o KRS: „Dialog jest potrzebny”

Resort sprawiedliwości wprowadza poprawkę do projektu ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Kandydatów do KRS będą mogły zgłaszać środowiska prawnicze. Poinformował o tym wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł, który uczestniczy w Kongresie Prawników Polskich w Katowicach. Wydarzenia Tygodnia komentowali w Polskim Radiu 24 Tomasz Walczak („Super Express”) i Łukasz Polinceusz (Fundacja Pułaskiego).
Zobacz więcej na temat:  krs Marcin Warchoł Ministerstwo Sprawiedliwości sądownictwo Zbigniew Ziobro

Kongres Prawników Polskich. Poprawka do ustawy o KRS

- Państwo musi więc mieć wpływ na sądownictwo – powiedział w audycji Gorący Temat były sędzia Adam Tomczyński. Odniósł się w ten sposób zakończonego w Katowicach Kongresu Prawników Polskich. Wydarzenia na Kongresie komentował też w Polskim Radiu 24 prof. Bogusław Banaszak, dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Andrzej Dera Marcin Warchoł prawo krs Ministerstwo Sprawiedliwości