Polskie Radio
Section05
Chorzów

Igrzyska Europejskie 2023: Biało-Czerwoni na trzecim miejscu po pierwszym dniu DME

Polscy lekkoatleci zajmują trzecie miejsce po pierwszym dniu rywalizacji w drużynowych mistrzostwach Europy w Chorzowie rozgrywanych w ramach Igrzysk Europejskich. Prowadzą Włosi. Indywidualnie złoto IE zdobyła w biegu na 100 m Ewa Swoboda. Srebro wywalczyła Natalia Kaczmarek na 400 m.
Zobacz więcej na temat:  Lekkoatletyka SPORT Chorzów igrzyska europejskie 2023 ewa swoboda bieg 100 m Piotr Lisek Natalia Kaczmarek Skok o tyczce Bieg 400m

Lekkoatletyczne DME: Polacy wkraczają do akcji. "Drużynowa rywalizacja będzie niezwykle interesująca"

Już w piątek Polacy rozpoczną starty w Drużynowych Mistrzostwach Europy Silesia 2023, które są częścią Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023. - Podczas tej imprezy wynik nie jest najważniejszy, najważniejsze jest zdobycie kompletu punktów dla reprezentacji - mówi mistrz olimpijski w rzucie młotem Wojciech Nowicki.
Zobacz więcej na temat:  Lekkoatletyka SPORT Chorzów igrzyska europejskie 2023

Znamy kadrę na Drużynowe Mistrzostwa Europy w Chorzowie!

Gwiazdy światowej lekkoatletyki znalazły się w składzie reprezentacji Polski na drużynowe mistrzostwa Europy, rozgrywane na Stadionie Śląskim w ramach Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023. – Desygnowaliśmy do startu zespół, który jest mieszanką młodości oraz doświadczenia i może naprawdę mile nas zaskoczyć – przyznaje dyrektor sportowy PZLA Krzysztof Kęcki.
Zobacz więcej na temat:  Lekkoatletyka SPORT Chorzów igrzyska europejskie 2023

Lekkoatletyczna wiosna pod znakiem Memoriału Kusocińskiego

Gwiazdy polskiej i światowej lekkoatletyki pojawią się 4 czerwca na Stadionie Śląskim podczas 69. Orlen Memoriału Janusza Kusocińskiego. – Obsada jaką będzie miał w tym roku mityng sprawia, że będzie to z pewnością najważniejsze wydarzenie lekkoatletyczne tej wiosny w Polsce – zapewnia dyrektor wydarzenia Sebastian Chmara.
Zobacz więcej na temat:  Lekkoatletyka SPORT Memoriał Natalia Kaczmarek ewa swoboda Pia Skrzyszowska Justyna Święty-Ersetic Piotr Lisek Skok o tyczce Bieg 400m Bieg 100 m przez płotki Chorzów

Rząd pomoże w przebudowie stadionu Ruchu Chorzów. Premier: spełniamy obietnice, jesteśmy wiarygodni

"Rząd PiS dołoży do budowy nowego stadionu drużyny Niebieskich 50 proc. kosztu inwestycji, czyli ok. 100 mln zł" - napisał premier Mateusz Morawiecki w mediach społecznościowych. Dodał, że spotkał się w tej sprawie z władzami Chorzowa oraz z klubu Ruch Chorzów. Wcześniej przebudowę stadionu obiecywał kibicom Donald Tusk, lecz nie spełnił danego słowa.
Zobacz więcej na temat:  Chorzów Ruch Chorzów Mateusz Morawiecki POLSKA śląskie Śląsk regiony

Ruch doczeka się nowego stadionu? Nowe wieści z Chorzowa

Wszystko wskazuje na to, że Ruch Chorzów doczeka się nowego stadionu. Prezydent miasta Andrzej Kotala poinformował w mediach społecznościowych, że odbył rozmowę z premierem Mateuszem Morawieckim. Omawiano między innymi budowę obiektu piłkarskiego. - Ruszamy z harmonogramem i zabezpieczeniem pozostałej kwoty - napisał na Twitterze.
Zobacz więcej na temat:  Ruch Chorzów Piłka nożna 1. liga SPORT Chorzów Mateusz Morawiecki kamil bortniczuk ministerstwo sportu

O krok od tragedii w Chorzowie. Z telefonem w ręku i słuchawkami w uszach weszła wprost przed tramwaj [WIDEO]

Śląscy policjanci opublikowali nagranie z monitoringu na którym bardzo dobrze widać moment potrącenia. 32-letnia kobieta trzyma telefon w ręku, a do tego w uszach ma słuchawki. Nie widzi, ani nie słyszy nadjeżdżającego tramwaju. Policjanci podkreślają, że cudem uniknęła śmierci.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo tramwaj regiony Chorzów śląskie policja wypadek