Polskie Radio
Section05

FILM

Agata Kulesza kolejną gwiazdą "Lalki". Zagra jedną z kluczowych postaci

Do obsady produkowanej przez TVP "Lalki" dołączyła kolejna gwiazda: jest nią znakomita aktorka Agata Kulesza. Wcieli się w postać pani Meliton, znanej warszawskiej swatki, która wspiera Wokulskiego w staraniach o rękę Izabeli Łęckiej.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA serial ekranizacja lalka Bolesław Prus Agata Kulesza Marcin Dorociński Kamila Urzędowska Marek Kondrat Maja Komorowska Paweł Maślona Tomasz Schuchardt Sandra Drzymalska Trójka

Zbigniew Zapasiewicz i jego diagnoza współczesnego świata

- Coraz częściej widzimy lansowanie wartości ludzkich pod pozorem, że są to wartości artystyczne w wykonaniu ludzi, którzy nie spełniają żadnych kryteriów poza tym, że są modni, poza tym, że są ładni, poza tym, że nastolatki formułują ich jako swoich idoli. I to wystarczy do tego, żeby zostać "gwiazdą" - mówił Zbigniew Zapasiewicz w wywiadzie dla Polskiego Radia w 1998 roku.
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Zapasiewicz TEATR aktorstwo film polski HISTORIA

Tomasz Schuchardt tropi mordercę w przedwojennym Wrocławiu. Trailer serialu "Breslau"

Disney+ pokazał zwiastun swojej pierwszej produkcji: serialu kryminalnego "Breslau". Jest rok 1936. Kontrowersyjny komisarz Franz Podolsky musi schwytać seryjnego mordercę. I to jak najszybciej, gdyż wkrótce rozpoczynają się Igrzyska Olimpijskie.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA serial platforma streamingowa Wrocław Tomasz Schuchardt Sandra Drzymalska Agata Kulesza Karolina Gruszka Ireneusz Czop Przemysław Bluszcz Adam Bobik Leszek Dawid Trójka

Ten błąd popełnia każdy film z serii. "Jurassic World: Odrodzenie" nie jest wyjątkiem

Dinozaury wymarły, ale seria "Jurassic Park" nie! Od lat filmy te kształtują nasze spojrzenie na prehistoryczne gady. Nie zawsze jest ono jednak zgodne z wiedzą ekspertów. Jak wskazuje paleontolog doktor Daniel Tyborowski, są błędy, które pojawiają się w kolejnych odsłonach serii. Również w tej najnowszej - "Jurassic World: Odrodzenie". 
Zobacz więcej na temat:  Jurassic Park Jurassic World dinozaury Hollywood prehistoria