Polskie Radio
Section05
wierzytelności

Resort finansów pracuje nad zachętą podatkową dla banków, aby dogadały się z frankowiczami ?

Ministerstwo Finansów pracuje nad rozporządzeniem przedłużającym o 3 lata zaniechanie poboru podatku od niektórych dochodów związanych z kredytem hipotecznym - wynika z wykazu prac legislacyjnych resortu finansów. Według resortu finansów nowe przepisy będą zachętą dla banków i frankowiczów do zawierania ugód.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA frank szwajcarski banki kredyt hipoteczny wierzytelności umowa podatki cit Ministerstwo Finansów

Przepisy o komorniczych e-licytacjach nieruchomości weszły w życie. Sprzedaż odbędzie się przez internet

Od niedzieli zaczęły obowiązywać regulacje dotyczące możliwości sprzedaży nieruchomości w drodze komorniczej licytacji elektronicznej. Resort sprawiedliwości ocenia, że zmiana pozwoli na likwidację zmów między licytantami oraz zapewni transparentność i bezpieczeństwo postępowań.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ministerstwo Sprawiedliwości nieruchomości wierzytelności sąd

Afera GetBack. Tak działa piramida finansowa

Nie milkną echa w sprawie nieprawidłowości w spółce GetBack. Prokuratura prowadzi postępowanie dotyczące działalności spółki windykacyjnej. Szacuje się, że GetBack ma ponad 2,5 mld złotych zadłużenia. Czy działalność windykatora można porównać z aferą Amber Gold, rozmawiali o tym w audycji "Nisztor pyta” Wojciech Dudziński (audytor śledczy) i Bartek Godusławski (Dziennik Gazeta Prawna).
Zobacz więcej na temat:  Piotr Nisztor obligacje finanse wierzytelności Amber Gold GOSPODARKA