Polskie Radio
Section05
frank szwajcarski

Sąd Polubowny przy KNF pośredniczy w ugodach z frankowiczami. Wpłynęło już 8 tys. wniosków o mediację

Sąd Polubowny przy Komisji Nadzoru Finansowego ma coraz więcej pracy. Wpłynęło już tam prawie 8 tys. wniosków o mediację w ramach zawierania ugód dotyczących kredytów frankowych - powiedział przewodniczący KNF Jacek Jastrzębski. Dodał, że sam fakt, iż klienci mogą korzystać z narzędzia, jakim jest mediacja, to duży sukces.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA KNF kredyty walutowe banki finanse osobiste frank szwajcarski

Rzecznik Finansowy wniósł skargę nadzwyczajną dot. frankowicza. Wygrana może otworzyć drogę sądową innym

Nabici w kredyty frankowe mają kolejną szansę na wyjście z kłopotów. Rzecznik Finansowy wniósł do Sądu Najwyższego skargę nadzwyczajną związaną z kredytem frankowym; liczy, że będzie mógł pomóc innym konsumentom w podobnej sytuacji - poinformowało Biuro Rzecznika Finansowego w środowym komunikacie. Wygrana w tej sprawie umożliwi stosowanie skargi nadzwyczajnej innym konsumentom.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA finanse finanse osobiste frank szwajcarski kredyt mieszkaniowy kredyt walutowy

Frankowicze kontra banki. Mecenas Dujka: mankamentem porozumień mogą być warunki ugód

- W obecnej rzeczywistości prawnej w Polsce, sytuacja frankowiczów jest korzystna, powinni oni zatem podejmować walkę w sądach, a nie decydować się na niekorzystne ugody z bankami - mówił w Polskim Radiu 24 mec. Maciej Dujka z Kancelarii Radców Prawnych Korzybski Wojciński Kozłowska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 banki kredyt mieszkaniowy kredyt walutowy frank szwajcarski prawo

Mała szansa na szybkie rozwiązanie sprawy kredytów walutowych. "Frankowicze idą na ugody"

Bank Millennium zawarł już ponad 4 tys. ugód z frankowiczami. Jak twierdzi bank, zainteresowanie tym rodzajem porozumień wśród klientów jest duże - pisze "Rzeczpospolita". Według gazety ugody dotyczą około 8 proc. kredytów frankowych w Millennium. Tymczasem Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu sugeruje kredytobiorcom zaprzestanie dalszego płacenia rat.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA kredyt hipoteczny kredyt walutowy KNF banki Sąd Najwyższy frank szwajcarski

"Bardzo rozczarowująca decyzja SN". Mec. Czabański o braku rozstrzygnięcia ws. "frankowiczów"

- Sąd Najwyższy - zamiast się skupić na rozstrzygnięciu kwestii, która jest bardzo istotna dla setek tysięcy kredytobiorców - powziął wątpliwości co do tego, czy właściwie może wydać orzeczenie w takim składzie, w jakim obradował. Czwartkowa decyzja sądu jest bardzo rozczarowująca - powiedział w Polskim Radiu 24 mec. Jacek Czabański. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Sąd Najwyższy frank szwajcarski kredyt hipoteczny banki