X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
gimnazjum

Gimnazjaliści napisali test. Egzamin bez zakłóceń

Egzamin gimnazjalny przebiegł bez zakłóceń. Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dr Marcin Smolik mówi, że mimo zgłoszeń w pierwszy dzień o tym, że spadł śnieg i w niektórych miejscowościach nie było prądu wszystkie egzaminy się odbyły. – Nie ma żadnych uczniów, którzy będą musieli przystąpić do egzaminu w czerwcu, bo egzamin nie mógł się odbyć w kwietniu - mówi dyrektor.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA gimnazjum egzamin gimnazjalny test

Egzamin gimnazjalny z języka obcego. Zobacz arkusze CKE

Zakończył się egzamin dla gimnazjalistów sprawdzający ich znajomość języków obcych. Piątkowy egzamin z języka obcego był trzecią, ostatnią częścią obowiązkowego egzaminu gimnazjalnego. W środę uczniowie III klas gimnazjów pisali egzamin z wiedzy humanistycznej, w czwartek - z wiedzy matematyczno-przyrodniczej.
Zobacz więcej na temat:  egzamin gimnazjalny gimnazjum CKE POLSKA edukacja Ministerstwo Edukacji Narodowej

"Szkołę trzeba głęboko zreformować od środka”

W środę królowały przedmioty humanistyczne, w czwartek czas na matematykę, biologię, chemię, fizykę i geografię. Około 350 tysięcy gimnazjalistów przystąpi do egzaminu z wiedzy matematyczno-przyrodniczej. Trzydniowy maraton zakończy w piątek test z języka obcego. O polskim systemie edukacji rozmawiali w Debacie Poranka Piotr Pałka (Rebelya.pl), Piotr Gursztyn (TVP) i Hubert Biskupski (Super Express).
Zobacz więcej na temat:  edukacja reforma szkolnictwa Piotr Gursztyn gimnazjum

„Tryb nauki ośmioklasowej wydaje się mocno archaiczny”

- Tryb nauki ośmioklasowej wydaje się mocno archaiczny. Wolałbym byśmy skupili się na tym, jaką wiedzę i w jaki sposób podajemy uczniom i na tym, by był to bardziej system kreatywny, a mniej odtworzeniowy – powiedział w programie 24 Pytania poseł Nowoczesnej Piotr Misiło. Gość odniósł się w ten sposób do protestów nauczycieli w związku z reformą edukacji.
Zobacz więcej na temat:  Nowoczesna reforma szkolnictwa gimnazjum

Reforma oświaty – nauczyciele gotowi do strajku

Ogólnopolski strajk nauczycieli, skierowany przeciwko rządowej reformie edukacji, będzie miał miejsce 31. marca. Rodzice protestowali przeciwko reformie w sobotę. O reformie oświaty i pogotowiu strajkowym mówili w audycji Kapitał i Praca Krzysztof Baszczyński, wiceprezes Związku Nauczycielstwa Polskiego, Jolanta Kosakowska ze Związku Rzemiosła Polskiego i Tadeusz Pisarek z Forum Związków Zawodowych.
Zobacz więcej na temat:  reforma szkolnictwa Związek Nauczycielstwa Polskiego gimnazjum szkoła podstawowa nauczyciel

Reforma systemu edukacji. "Potrzeba chęci i zaufania"

Przez system edukacji przechodzą kolejne pokolenia i w szkole kształtują się przyszli obywatele. Tymczasem kolejne reformy i próby udoskonalenia systemu wcale nie sprawiają, że szkoły stają się lepsze. Rodzice, nauczyciele i wreszcie uczniowie mają tylko wrażenie pogłębiającego się chaosu, a niektórzy nie wahają się porównywać współczesnej szkoły do koszar czy więzienia. O polskiej szkole mówiła w Polskim Radiu 24 Aleksandra Szyłło, autorka książki "Godzina Wychowawcza. Rozmowy o polskiej szkole".
Zobacz więcej na temat:  szkoła edukacja wychowanie KSIĄŻKA reforma szkolnictwa gimnazjum