Polskie Radio
Section05
Jarosław Kaczyński

Bogu co boskie, cesarzowi co cesarskie

W ciągu ostatniego półtora roku czasu czy roku czasu rozwój gospodarczy rozwijał się nie tylko dzięki temu, że podwaliny do tego rozwoju dał rząd poprzedni, rząd Marka Belki czy jeszcze wcześniej - to trzeba przyznać z pełną uczciwością - ale także dlatego, że obecny rząd przeprowadził kilka zmian i uporządkował, usprawnił funkcjonowanie administracji.
Zobacz więcej na temat:  polityka Sygnały Dnia Prawo i Sprawiedliwość POLSKA jerzy polaczek Trybunał Konstytucyjny

Kłopoty PiS-u problemem Polski

Nie tylko chodzi o mistrzostwa europejskie, tu chodzi o to, żebyśmy wykorzystali możliwości przed nami stojące, by podnieść życie publiczne w Polsce, w ogóle życie cywilizacyjne w Polsce do poziomu jakiegoś równorzędnego do standardów europejskich, to musimy pracować w jednakowy sposób w jednakowym celu. I dyskusje, podziały, kłótnie osłabiają ten cel.
Zobacz więcej na temat:  polityka Sygnały Dnia POLSKA Prawo i Sprawiedliwość koalicja Ukraina

Nowy marszałek tylko z PiS

Jeżeli miałoby dojść do wymiany marszałka, na pewno powinna być to osoba z naszego klubu, z rekomendacji PiS-u, taka jest umowa koalicyjna, że to najliczniejszy klub, wskazuje osobę marszałka. A więc te wszelkie wcześniejsze jakieś próby wychodzenia przed orkiestrę przez poszczególnych członków czy to Samoobrony, czy Ligi Polskich Rodzin (...) są absolutnie nie do zaakceptowania.
Zobacz więcej na temat:  Marek Jurek polityka Sygnały Dnia POLSKA Ukraina koalicja Prawo i Sprawiedliwość