Polskie Radio
Section05
afera hazardowa

"Jacek Kapica nie ucieknie od odpowiedzialności"

- Nie umniejszałbym negatywnej roli Jacka Kapicy w sprawie hazardowej. On nie ucieknie od odpowiedzialności - mówił w audycji Nisztor Pyta Bartosz Józwiak, poseł Kukiz'15. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli również Tomasz Chalimoniuk, szef Polskiego Klubu Wyścigów Konnych, a także Jacek Kalida, były prezes Totalizatora Sportowego. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Piotr Nisztor Kukiz'15 totalizator sportowy afera hazardowa

"Biznes hazardowy poszedł po pomoc do mafii pruszkowskiej"

- Przy okazji gier losowych i hazardu doskonale było widać synergię między trzema elementami - politykami, którzy lobbowali w parlamencie na rzecz konkretnych rozwiązań korzystnych dla biznesu hazardowego, przedsiębiorcami hazardowymi i przestępczością zorganizowaną – powiedział w Polskim Radiu 24 Roman Mańka z Fundacji Fibre. W czwartek były wiceminister finansów w rządzie PO-PSL Jacek K. został zatrzymany przez CBA w związku z tzw. aferą hazardową.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 afera hazardowa CBA przestępczość

Są zarzuty dla byłego wiceministra finansów Jacka K.

Prokuratura Okręgowa w Białymstoku przedstawiła Jackowi K., byłemu wiceministrowi finansów, dwa zarzuty niedopełnienia obowiązków służbowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej dla innych osób, w łącznej kwocie ponad 21 miliardów złotych. W Gorącym Temacie komentarz prof. Kazimierza Kika, politologa, a także Macieja Kożuszka, publicysty.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 afera hazardowa CBA przestępczość

"Nie wykluczamy, że na pana wiceministra rządu PO były wywierane naciski"

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powiedział, że nie wyklucza, że ktoś mógł wywierać nacisk na wiceministra Jacka K., aby ten podejmował decyzje, które naraziły Skarb Państwa na straty. Były wiceminister finansów w rządzie PO-PSL i jednocześnie były szefa Służby Celnej został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Zatrzymanie ma związek z aferą hazardową, na której Skarb Państwa miał stracić 21 mld zł. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zbigniew Ziobro afera hazardowa Ministerstwo Finansów

Afera hazardowa. Przypominamy jej najważniejsze wątki

CBA zatrzymało w czwartek rano, na polecenie prokuratury w Białymstoku, b. wiceministra finansów w latach 2008-15 i b. szefa służby celnej. Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki potwierdził w czwartek, że chodzi o Jacka K. i sprawę tzw. afery hazardowej. Poniżej przypominamy jej najważniejsze wątki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mirosław Drzewiecki afera hazardowa komisja śledcza Donald Tusk ministerstwo sportu Cezary Gmyz CBA Mariusz Kamiński

Zatrzymanie Jacka K. "Sprawa dotyczy jednorękich bandytów"

CBA zatrzymało w czwartek rano - na polecenie prokuratury w Białymstoku - byłego wiceministra finansów w latach 2008-15 i byłego szefa Służby Celnej. Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki potwierdził w czwartek, że chodzi o Jacka K. i sprawę tzw. afery hazardowej. O zatrzymaniu mówił w Polskim Radiu 24 publicysta TVP Cezary Gmyz.
Zobacz więcej na temat:  afera hazardowa prokuratura CBA przestępczość Ministerstwo Finansów Patryk Jaki

"Jacek K. był ciemną postacią rządów PO-PSL"

Były szef Służby Celnej i wiceminister finansów w rządzie PO-PSL Jacek Kapica został zatrzymany przez CBA na polecenie Prokuratury Okręgowej w Białymstoku. Sprawa ma związek w aferą hazardową. O zatrzymaniu Jacka K. mówili w audycji 24 Pytania Zbigniew Gryglas (Porozumienie i Marcin Horała (PiS).
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska PSL CBA prokuratura afera hazardowa przestępczość Zbigniew Gryglas Prawo i Sprawiedliwość

Afera hazardowa. "Być może warto poszukać finału"

Prokuratura wznawia śledztwo ws. afery hazardowej; postępowanie dotyczy decyzji urzędników Ministerstwa Finansów z lat 2006–09 w sprawie rejestracji tysięcy automatów do gier. Decyzję o wznowieniu śledztwa podjął prokurator krajowy Bogdan Święczkowski. O aferze hazardowej mówili w audycji Debata Dnia Tomasz Pietryga (Rzeczpospolita), Jarosław Włodarczyk (Press Club Polska) i Aleksander Majewski (wPolityce.pl).
Zobacz więcej na temat:  afera hazardowa Platforma Obywatelska Donald Tusk

Śledztwo ws. afery hazardowej na nowo. Komentarz

Decyzję o wznowieniu śledztwa w sprawie tak zwanej afery hazardowej z 2009 roku podjął prokurator krajowy Bogdan Święczkowski po zapoznaniu się z aktami sprawy. Pełniący wówczas funkcję szef klubu Platformy Obywatelskiej Zbigniew Chlebowski i minister sportu Mirosław Drzewiecki mieli wprowadzić do ustawy hazardowej zapisy korzystne dla biznesmenów z tej branży. O sprawie mówił w audycji Gorący Temat Dawid Tokarz z "Pulsu Biznesu".
Zobacz więcej na temat:  Mirosław Drzewiecki Platforma Obywatelska afera hazardowa prokuratura