Polskie Radio
Section05
Paulina Matysiak

Matysiak poza Lewicą? Kulasek: nie wyraziła skruchy

- My co do zasady uważamy, że nie ma współpracy Lewicy z Prawem i Sprawiedliwością, po tym, co to ugrupowanie robiło z państwem polskim, po tych wszystkich aferach i nadużyciach m.in. związanych z Funduszem Sprawiedliwości, po tym, co robili ludzie PiS w spółkach skarbu państwa - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Kulasek, wiceminister aktywów państwowych (Nowa Lewica).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka cpk centralny port komunikacyjny Marcin Horała Marcin Kulasek lewica

Polskie Radio 24 Obajtek nie stawi się na komisji? "To element jego kampanii"

- Daniel Obajtek powinien się stawić na przesłuchanie przed komisją śledczą. Zapowiadana przez niego nieobecność i wpisy na ten temat w mediach społecznościowych to element kampanii wyborczej. Jest liderem listy PiS i próbuje przyciągnąć uwagę - powiedziała w Polskim Radiu 24 Paulina Matysiak, posłanka Lewicy Razem. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Sylwia Białek Daniel Obajtek

Bezpieczeństwo w Europie. Kowal: na naszych oczach rodzi się nowa doktryna

- Jeżeli Putin przebije front, to kolejną linią obrony będzie linia Dniepru, a potem polska granica - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Paweł Kowal. Gośćmi audycji byli również: Adam Bielan (Prawo i Sprawiedliwość), Paulina Matysiak (Lewica), Błażej Poboży (Kancelaria Prezydenta), Ewa Schädler (Polska 2050 - Trzecia Droga) i Przemysław Wipler (Konfederacja).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka polityka Renata Grochal Polityka zagraniczna Polski Paweł Kowal Błażej Poboży Adam Bielan Przemysław Wipler

Wybory samorządowe 2024. Wieczór Wyborczy Polskiego Radia

Trwa wspólny Wieczór Wyborczy Polskiego Radia. Dziennikarze Polskiego Radia 24, Programu 1 i radiowej Trójki oraz rozgłośni regionalnych komentują sondażowe wyniki, zaglądają do sztabów wyborczych, pytają o możliwe koalicje oraz wskazują wyborcze niespodzianki i rozczarowania.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory wybory samorządowe polityka wybory w Polsce Renata Grochal Paweł Majcher Krzysztof Grzybowski Janusz Cieszyński Paweł Kowal

"Putin to wykorzysta". Politycy o zamachu pod Moskwą

- Atak w Rosji będzie wykorzystany, żeby pokazać, że za tym stoi Ukraina - powiedziała w Programie 3 Polskiego Radia Katarzyna Piekarska z Koalicji Obywatelskiej. Gośćmi audycji byli również: Paweł Jabłoński (PiS), Paulina Matysiak (Lewica - Razem), Barbara Oliwiecka (Polska 2050), Błażej Poboży (Kancelaria Prezydenta), Stanisław Tyszka (Konfederacja).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sylwia Białek Trójka katarzyna piekarska Paweł Jabłoński Błażej Poboży Rosja atak terrorystyczny

Spór o aborcję. Posłanka Lewicy krytykuje Hołownię

- Nie mam takiego myślenia, że zachwiało to koalicją, padło wiele mocnych słów. Bardzo krytycznie oceniam podejście Szymona Hołowni w sprawie rozpoczęcia prac nad liberalizacją przepisów aborcyjnych - powiedziała w Programie 3 Polskiego Radia Paulina Matysiak z Lewicy. Gośćmi audycji byli również: Kamila Gasiuk-Pihowicz z Koalicji Obywatelskiej, Jarosław Sachajko z Kukiz’15, Marek Sawicki z Polskiego Stronnictwa Ludowego, Michał Wawer z Konfederacji oraz prof. Andrzej Zybertowicz z Kancelarii Prezydenta.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sylwia Białek Kamila Gasiuk-Pihowicz Jarosław Sachajko Marek Sawicki Michał Wawer Andrzej Zybertowicz Trójka

PR24 Audyt CPK. Paulina Matysiak i Władysław Teofil Bartoszewski gośćmi Sylwii Naukowicz

Pełnomocnik rządu do spraw budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, Maciej Lasek, przedstawił w Sejmie informację dotyczącą budowy CPK. Zapowiedział, że przed podjęciem decyzji o dalszych losach projektu zostanie przeprowadzony szczegółowy audyt. O sprawie CPK i audytu w spółce dyskutowali w Polskim Radiu 24 Paulina Matysiak z Lewicy i Władysław Teofil Bartoszewski z PSL-Trzeciej Drogi.
Zobacz więcej na temat:  Władysław Teofil Bartoszewski centralny port komunikacyjny

Zamieszanie ws. lokalizacji elektrowni jądrowej. Opozycja i eksperci grzmią. Sytuację wyjaśnia szef KPRM

- Nie ma podstaw, aby zmienić lokalizację elektrowni atomowej na Pomorzu - mówił w Radiu Zet szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jan Grabiec odniósł się do sprawy po tym, jak na wtorkowej konferencji prasowej wojewody pomorskiego i samorządowców z PO pojawiły się wątpliwości co do realizacji projektu budowy elektrowni. Sformułowano nawet sugestie o przeniesieniu inwestycji z gminy Choczewo do Żarnowca. W sprawie reagowała Lewica, jak i opozycja parlamentarna.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jakub Wiech Pomorze elektrownia atomowa inwestycje

PR24 Zatrzymanie Wąsika i Kamińskiego. Piotr Masłowski: prezydent będzie grał na eskalację konfliktu

- Prawo i Sprawiedliwość próbuje podtrzymywać narrację, jakoby działały w Polsce dwa systemy prawne (…) to stworzyło zamęt w systemie prawnym, teraz zbieramy tego owoce - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Masłowski (Polska 2050), który dyskutował z Kazimierzem Kleiną (Platforma Obywatelska).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Maciej Wąsik Sąd Najwyższy sądownictwo POLSKA Mariusz Kamiński

PR24 Zatrzymanie Wąsika i Kamińskiego. Paulina Matysiak: prezydent może ich ponownie ułaskawić

- Jestem przekonana, że prezydent ponownie ułaskawił tych panów, może z tego prawa skorzystać. Oczywiście będzie to oznaczało przyznanie się do tego, że wcześniejsze ułaskawienie było podjęte z pewnym naruszeniem prawa. Dziś prezydent jest zakładnikiem swojej własnej decyzji sprzed lat - mówiła w Polskim Radiu 24 Paulina Matysiak (Lewica Razem).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Maciej Wąsik Sąd Najwyższy sądownictwo POLSKA Mariusz Kamiński Andrzej Duda

Pierwsze spory w koalicji Tuska. Chodzi o CPK. Posłanka Razem apeluje o "trochę rozsądku"

Niebywała historia miała miejsce podczas programu w redakcji "Super Expressu". - Cały ten program jest kompletnie nieskonsultowany ze społeczeństwem - powiedziała o Centralnym Porcie Komunikacyjnym poseł Karolina Pawliczak (KO). Wywiązała się ostra dyskusja między nią a Pauliną Matysiak z Partii Razem, zdaniem której nie można twierdzić, że kwestia CPK nie została przeanalizowana czy skonsultowana.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA centralny port komunikacyjny Karolina Pawliczak Platforma Obywatelska partia Razem opozycja polityka