X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
kancelaria prezydenta

Paweł Mucha: nie mamy już I prezesa Sądu Najwyższego

- W środę nie mamy już I prezesa Sądu Najwyższego; w związku z niemożnością wyznaczenia przez niego zastępcy mówimy o sytuacji pewnego automatyzmu działania, w którym I prezesa zastępuje prezes SN najstarszy służbą, czyli sędzia Józef Iwulski - wskazał wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda Paweł Mucha kancelaria prezydenta Sąd Najwyższy Małgorzata Gersdorf konstytucja Sejm POLSKA

"Pytania referendalne odzwierciedlają oczekiwania Polaków"

- Pojawił się w jednym z dzienników sondaż, przeprowadzony na reprezentatywnej grupie Polaków, który wskazuje, iż stwierdzenie "że nikt tego referendum nie chce" zgoła nie polega na prawdzie - mówił w "Sygnałach dnia" Paweł Mucha, wiceszef Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy, odnosząc się do wyników sondażu opublikowanego przez DGP.
Zobacz więcej na temat:  Paweł Mucha konstytucja Andrzej Duda kancelaria prezydenta sondaże polityka POLSKA

Publicysta o referendum konstytucyjnym: mam wątpliwości

Będziemy kontynuować debatę na temat konstytucji – zapowiedział prezydent Andrzej Duda. Dodał, że zbliżająca się rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja jest okazją, żeby dyskutować na temat, czy obecna konstytucja się sprawdziła i czy jest skuteczna. W Polskim Radiu 24 komentarz Pawła Lisickiego z „Do Rzeczy”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 konstytucja Andrzej Duda Paweł Mucha prezydent kancelaria prezydenta Senat

Rozmowy wicepremierów Polski i Ukrainy. KPRP "rozczarowana"

Kancelaria Prezydenta wyraża głębokie rozczarowanie wynikiem rozmów wicepremierów Polski i Ukrainy Piotra Glińskiego i Pawło Rozenki. Brak decyzji strony ukraińskiej dot. zniesienia zakazu polskich ekshumacji na terytorium Ukrainy oznacza poważny regres zaufania - powiedział PAP szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Gliński Ukraina IPN kancelaria prezydenta Andrzej Duda Krzysztof Szczerski

"W mediach cenię przede wszystkim rzetelność"

Już jako mały chłopiec Tadeusz Deszkiewicz występował przed radiowym mikrofonem. Jako dorosły człowiek przez lata pracował w Polskim Radiu, a teraz sprawuje funkcję prezesa Radia Dla Ciebie. Jest także doradcą prezydenta ds. kultury. W audycji "Nieznani znani" mówił m.in. o tym, co ceni w dziennikarstwie oraz gdzie widzi granicę między sztuką a kiczem.
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Raczyńska KULTURA dziennikarstwo Polskie Radio kancelaria prezydenta

Spotkanie szefa gabinetu prezydenta z ambasador Izraela

Każdy, kto używa dla Niemieckiego Nazistowskiego Obozu Koncentracyjnego i Zagłady Auschwitz-Birkenau i innych obozów kłamliwego terminu "polski obóz śmierci" nie tylko bezcześci pamięć jego ofiar, ale także zatruwa świadomość kłamstwem, co powinno być piętnowane i karane - przekazała w oświadczeniu Kancelaria Prezydenta. Jutro ma dojść do spotkania szefa gabinetu prezydenta z izraelską ambasador w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Holokaust kancelaria prezydenta Izrael