Polskie Radio
Section05
konflikt w Strefie Gazy

Prezydent USA rozmawiał telefonicznie z Netanjahu i Abbasem

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden w rozmowie z premierem Benjaminem Netanjahu na temat konfliktu izraelsko-palestyńskiego, potępił ataki rakietowe Hamasu i ubolewał nad ofiarami wśród cywilów po obu stronach.  Biden rozmawiał też telefonicznie z Prezydentem Autonomii Palestyńskiej Mahmudem Abbasem.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Bliski Wschód Azja Izrael Palestyna konflikty międzynarodowe konflikt w Strefie Gazy Joe Biden USA Benjamin Netanjahu

Nielegalny protest solidarności z Palestyńczykami w Paryżu. Demonstranci starli się z policją

W 20 francuskich miastach odbyły się demonstracje solidarności z Palestyńczykami. Od poniedziałku dochodzi do eskalacji konfliktu między palestyńską organizacją terrorystyczną Hamas a siłami Izraela. W Paryżu propalestyńskie stowarzyszenia zorganizowały protest wbrew zakazowi wydanemu przez władze. Demonstranci starli się z policją, która próbowała ich rozproszyć.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Francja Paryż Bliski Wschód Azja Izrael Palestyna konflikty międzynarodowe konflikt w Strefie Gazy

Zbombardowano budynek z biurami mediów. Biały Dom reaguje: bezpieczeństwo dziennikarzy najważniejsze

Izraelskie samoloty zbombardowały w Strefie Gazy budynek, w którym biura miało kilkanaście redakcji, między innymi agencja Associated Press i telewizja Al Jazeera. Zdaniem izraelskich władz, Hamas przechowywał tam uzbrojenie. 13-piętrowy budynek o nazwie Al-Jalaa Tower został całkowicie zniszczony. W odpowiedzi na ten atak USA przekazały Izraelowi, że zapewnienie bezpieczeństwa dziennikarzy jest "najwyższą odpowiedzialnością" - oznajmił Biały Dom w sobotę na Twitterze.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Bliski Wschód Azja Izrael Palestyna konflikty międzynarodowe konflikt w Strefie Gazy

NASZ WYWIAD "To wygląda trochę jak wojna z zombie". Mieszkaniec Jerozolimy o życiu pod "Żelazną Kopułą"

- Nocą tłumy muzułmanów protestują na ulicach Jerozolimy. Policja jest zbyt wystraszona, by się z nimi konfrontować. To wygląda trochę jak wojna z zombie. Nie możesz wyjść z domu, oni krzyczą, niszczą samochody. Sytuacja przypomina "Noc Kryształową" - mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Reuven Nissan. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Izrael Palestyna konflikt w Strefie Gazy konflikty międzynarodowe