X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
koniec świata

"17 września 1939 w dwu odsłonach czyli wieś i miasto"

Odsłona pierwsza: "Z Polski do Polski" - 11' Exodus Polaków mieszkających po obu stronach obecnej granicy polsko- biłoruskiej, związany z wkroczeniem do Polski 17 września 1939 roku wojsk sowieckich. Bohaterami reportażu są Ci, którzy to przeżyli, a pochodzą z różnych stron Polski, Białorusi i Ukrainy. Od paru lat mogą się już spotykać w rocznicę tamtych dramatycznych wydarzeń. Wchodzimy w niepowtarzalną atmosferę ludzi pogranicza, który dzielą się z nami swoimi tęsknotami. Odsłona druga: "A wrzesień był taki słoneczny" - Pani Zofia, panienka z tzw. dobrego, lubelskiego domu wspomina swoje piękne miasto, które we wrześniu 1939 znalazło się w kleszczach dwu agresorów. Pamięta szczegóły z których wyłaniają się żywe obrazy przeszłości. Kolorowy świat dzieciństwa zaczął się na jej oczach rozpadać: "Nagle przerwano w radiu hymn narodowy... ...narastała świadomość końca świata.....ściskali się Niemcy z Rosjanami na Placu Litewskim....już nie było niedzieli wtedy. Każdy dzień był powszedni."
Zobacz więcej na temat:  POLSKA 17 września 1939 Białoruś mieszkanie koniec świata