Polskie Radio
Section05
Ministerstwo Sprawiedliwości

Konfiskata samochodów pijanym kierowcom. Rząd pracuje nad zmianą przepisów

Ministerstwo sprawiedliwości pracuje nad nowelizacją przepisów o konfiskacie samochodów pijanym kierowcom. Obecnie odebranie pojazdu jest obligatoryjne. Według nowych przepisów faktyczną decyzję o zastosowaniu środka karnego podejmą sądy. Jak tłumaczą pracownicy resortu, zmiana ma wprowadzić porządek konstytucyjny oraz umożliwić władzy sądowniczej niezależne, ale zgodne z prawem działanie.
Zobacz więcej na temat:  Jacek Frentzel Trójka Piotr Łodej Ministerstwo Sprawiedliwości prawo ruch drogowy motoryzacja pijani kierowcy samochody

PR24 Joński: potraktowali Fundusz Sprawiedliwości jako swój bank

- Z Funduszu Sprawiedliwości miały pójść pieniądze dla poszkodowanych przez przestępców. To były znaczone pieniądze, dla tych, którzy pomocy potrzebowali. W Suwerennej Polsce wpadli na pomysł, że będą mogli je wykorzystywać w czasie kampanii, żeby kupować głosy. Niech PKW to sprawdzi - mówił w Polskim Radiu 24 Dariusz Joński z Koalicji Obywatelskiej. 
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Sprawiedliwości prokuratura POLSKA polityka Zbigniew Ziobro Dariusz Joński

PR24 Afera Funduszu Sprawiedliwości. "To nie mieści się w głowie"

- Zrozumiałbym to, gdyby złapano kogoś na gorącym uczynku. Ale o sprawie mówi się od wielu tygodni, więc obawa o matactwo nie powinna mieć miejsca. Jak informował były minister Zbigniew Ziobro wszystkie dokumenty w sprawie Funduszu Sprawiedliwości dostępne są w resorcie sprawiedliwości - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Wójcik z Suwerennej Polski.  
Zobacz więcej na temat:  prokuratura Ministerstwo Sprawiedliwości POLSKA polityka Michał Wójcik

Konfiskata samochodu za jazdę po alkoholu. Nowe przepisy poprawią bezpieczeństwo na drogach?

W Polsce zaczynają obowiązywać przepisy, które do kar dla pijanych kierowców dodają dodatkową sankcję, jaką jest konfiskata samochodu. Jednak nadal nie ma aktów wykonawczych, które umożliwiałyby nakładanie tego typu kar. Resort sprawiedliwości już zapowiedział, że zapisy dotyczące przepadku pojazdów zostaną złagodzone.
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek motoryzacja alkohol samochód samochody prawo Katarzyna Ludwig policja przepisy drogowe Ministerstwo Sprawiedliwości infografika GOSPODARKA