Polskie Radio
Section05

MSWiA

Wybuch granatnika w KGP. Szef MSWiA nie wyklucza zawiadomień do prokuratury

Wszystko wskazuje na to, że za wybuch granatnika w Komendzie Głównej Policji odpowiada były komendant główny, generał Jarosław Szymczyk - przekazał minister spraw wewnętrznych i administracji Marcin Kierwiński. Dodał, że w tej sprawie będą najprawdopodobniej zawiadomienia do prokuratury. Pełny raport ma być gotowy w połowie lutego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja Jarosław Szymczyk Marcin Kierwiński

Brakuje policjantów. Szef MSW zapowiada poprawę warunków pracy funkcjonariuszy

- Przejęliśmy policję w poważnym stanie kryzysowym, brakuje około tysiąca mundurowych, czyli 10 proc. całkowitej liczby funkcjonariuszy - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Czesław Mroczek. Zapowiedział też stałe prace nad poprawą warunków pracy policjantów - tak, by służba była konkurencyjna wobec rynku cywilnego. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Czesław Mroczek policja służby i bezpieczeństwo

Eksplozja granatnika w KGP. Marcin Kierwiński zapowiada ujawnienie audytu. "Sprawę chciano zamieść pod dywan"

Minister spraw wewnętrznych i administracji Marcin Kierwiński przekazał, że w połowie lutego poznamy szczegóły audytu w resorcie. W jego ocenie sprawę eksplozji granatnika w KGP chciano zamieść pod dywan.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marcin Kierwiński policja policja polska Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji służby i bezpieczeństwo Jarosław Szymczyk audyt

Kamiński i Wąsik na posiedzeniu sejmowej komisji. Szef MSWiA: to buta i arogancja

- To jest buta i arogancja. Gdy tylko sąd wyda stosowne postanowienie pewnie tak aroganccy nie będą - powiedział w czwartek w TVN24 szef MSWiA Marcin Kierwiński, komentując obecność byłych ministrów rządu PiS Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika na posiedzeniu Sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Marcin Kierwiński Mariusz Kamiński Maciej Wąsik

Atak hybrydowy Białorusi na Polskę. Wicemarszałek Senatu chce zaprzestania pushbacków

- Wspieramy apel organizacji pozarządowych, organizacji pomocowych działających na granicy polsko-białoruskiej o to, aby w trybie natychmiastowym zaprzestać pushbacków - podkreśliła w czwartek wicemarszałek Senatu Magdalena Biejat. Zaprosiła szefa MSWiA do wypracowania kompleksowej polityki migracyjnej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Magdalena Biejat Maciej Żywno granica imigranci w Europie migracja Białoruś