Polskie Radio
Section05
MSWiA

Schrony dla samorządów. Szef MON zapowiada program wsparcia

- W poniedziałek powołałem zespół doradców do spraw samorządowych. Na pierwszym posiedzeniu poruszyliśmy temat stworzenia programu wsparcia budowy schronów dla samorządów, poleciłem przygotowanie takiego programu - przekazał wicepremier, szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji budownictwo rozporządzenie służby i bezpieczeństwo MSWiA Ministerstwo Obrony Narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz

Wybuch granatnika w KGP. Szef MSWiA nie wyklucza zawiadomień do prokuratury

Wszystko wskazuje na to, że za wybuch granatnika w Komendzie Głównej Policji odpowiada były komendant główny, generał Jarosław Szymczyk - przekazał minister spraw wewnętrznych i administracji Marcin Kierwiński. Dodał, że w tej sprawie będą najprawdopodobniej zawiadomienia do prokuratury. Pełny raport ma być gotowy w połowie lutego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja Jarosław Szymczyk Marcin Kierwiński MSWiA

Brakuje policjantów. Szef MSW zapowiada poprawę warunków pracy funkcjonariuszy

- Przejęliśmy policję w poważnym stanie kryzysowym, brakuje około tysiąca mundurowych, czyli 10 proc. całkowitej liczby funkcjonariuszy - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Czesław Mroczek. Zapowiedział też stałe prace nad poprawą warunków pracy policjantów - tak, by służba była konkurencyjna wobec rynku cywilnego. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA MSWiA Czesław Mroczek policja służby i bezpieczeństwo

Eksplozja granatnika w KGP. Marcin Kierwiński zapowiada ujawnienie audytu. "Sprawę chciano zamieść pod dywan"

Minister spraw wewnętrznych i administracji Marcin Kierwiński przekazał, że w połowie lutego poznamy szczegóły audytu w resorcie. W jego ocenie sprawę eksplozji granatnika w KGP chciano zamieść pod dywan.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marcin Kierwiński policja policja polska Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji MSWiA służby i bezpieczeństwo Jarosław Szymczyk audyt