Polskie Radio
Section05
MSWiA

Protest na granicy z Ukrainą. Wiceszef MSWiA: SG wystąpiła z propozycją otwarcia dodatkowego pasa dla przewoźników

Straż Graniczna wystąpiła do strony ukraińskiej z propozycją otwarcia dodatkowego pasa na przejściu w Dołhobyczowie dla przewoźników, jeśli chodzi o pusty transport z Ukrainy - poinformował wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Bartosz Grodecki na konferencji prasowej w Wierzchowiskach na Lubelszczyźnie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Alvin Gajadhur straż graniczna granica Ukraina relacje polsko-ukraińskie przejście graniczne transport przewoźnik blokada protest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

"Szef MSWiA i koordynator służb to wciąż osobne funkcje." Żaryn odpowiada Kierwińskiemu

"Mariusz Kamiński jest szefem MSWiA i ministrem koordynatorem służb specjalnych, ale to wciąż osobne funkcje" - podkreślił zastępca ministra koordynatora Stanisław Żaryn. Odpowiedział tak na wypowiedź polityka PO Marcina Kierwińskiego o tym, że w nowym rządzie minister koordynator będzie osobnym stanowiskiem.
Zobacz więcej na temat:  Stanisław Żaryn Marcin Kierwiński POLSKA służby i bezpieczeństwo służby specjalne

Niemcy chcą prowadzić kontrole graniczne w Polsce. Wiceszef MSWiA: to z wielu względów wykluczone

Premier Brandenburgii Dietmar Woidke (SPD) wysunął propozycję, aby Niemcy przeprowadzali kontrole graniczne na polskim terytorium. - Takie rozwiązanie nie było przedmiotem żadnych rozmów i ustaleń ze stroną niemiecką. Ponadto z wielu względów, także tych prawnych, jest ono całkowicie wykluczone - powiedział wiceszef MSWiA Bartosz Grodecki 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Niemcy granica kontrola

PR24 "Próbuje przygotować grunt pod likwidację CBA". Wiceszef MSWiA o Pawle Wojtuniku

- W Lucieniu odbyła się odprawa kadry kierowniczej CBA, miała charakter techniczny, co pół roku mają miejsce takie spotkania, tak jest w wielu korporacjach. Takie spotkania były również za czasów Pawła Wojtunika. Mówienie o tym, że zapadła tam decyzja o podsłuchiwaniu opozycji to bzdura i działanie polityczne. Dodatkowo oparte o dezinformację i fałsz. Wojtunik zastosował metodę KGB, nieprawdziwą i obrzydliwą - mówił w Polskim Radiu 24 wiceszef MSWiA Maciej Wąsik.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Maciej Wąsik służby i bezpieczeństwo CBA Centralne Biuro Antykorupcyjne Paweł Wojtunik

Szef MSWiA: Donald Tusk wyraził zgodę na podpisanie umowy między służbami kontrwywiadu wojskowego a rosyjskim FSB

- W 2012 r. podpisano umowę między służbami kontrwywiadu wojskowego a rosyjskim FSB, czyli następczynią KGB. Bez wiedzy NATO i za zgodą Tuska - powiedział w TVP Info minister spraw wewnętrznych i administracji, minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji służby specjalne służby i bezpieczeństwo Mariusz Kamiński bezpieczeństwo Platforma Obywatelska Donald Tusk opozycja

Tragiczny wypadek na A1. Minister Kamiński: nie będzie przeszkód, aby bezmyślny idiota poniósł wszelkie konsekwencje

Nie będzie żadnych przeszkód formalnych, żeby ten przestępca, ten bezmyślny idiota, który 260 km/h pruł polskimi autostradami, doprowadzając do tragicznej śmierci trzech osób, w tym małego dziecka, poniósł wszelkie konsekwencje - powiedział szef MSWiA minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński o Sebastianie M., który spowodował śmiertelny wypadek na A1.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Mariusz Kamiński bezpieczeństwo na drodze wypadek

Opozycja ma już plan na wypadek przegranej: narracja o fałszowaniu wyborów. Szef MSWiA: każdy wynik ma być uszanowany

Władze państwowe nie pozwolą, aby doszło do jakiegokolwiek fałszowania wyborów - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 szef MSWiA Mariusz Kamiński. Jak dodał, "każdy wynik, jaki wyborcy wydadzą, ma być uszanowany przez wszystkich".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński wybory w Polsce wybory wybory parlamentarne społeczeństwo

Szef MSWiA: wznawiamy tymczasowe kontrole na granicy ze Słowacją. "Odpowiedzialny rząd podejmuje odpowiedzialne decyzje"

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński poinformował o wznowieniu przez Polskę kontroli granicznych na przejściach ze Słowacją. Przepisy wchodzą w życie o północy z 3 na 4 października.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Mariusz Kamiński kryzys migracyjny 2023 Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji służby i bezpieczeństwo granica

TYLKO U NAS Wiceszef MSWiA: pakt migracyjny tylko napędzi falę uciekinierów do Europy

Unijny pakt migracyjny nie jest odpowiedzią na problemy z napływem uciekinierów do Europy, bo tylko napędzają tę falę - ocenił w rozmowie z Polskim Radiem wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Bartosz Grodecki. Proponowana w pakcie zasada przewiduje, że albo unijne kraje zgodzą się na relokację migrantów, albo będą płacić około 20 tysięcy euro za każdą nieprzyjętą osobę. W czwartek zapadła decyzja o przyspieszeniu prac nad przepisami.
Zobacz więcej na temat:  imigranci w Europie kryzys migracyjny 2023 bezpieczeństwo Unia Europejska prawo POLSKA polityka Beata Płomecka

"To dowód na to, że nasza zapora jest skuteczna". Wiceszef MSWiA o presji migracyjnej i szlaku bałkańskim

- Presja migracyjna uruchomiła szlak bałkański, to dowód na to, że nasza zapora jest skuteczna - przekazał w Programie 1 Polskiego Radia Błażej Poboży, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji. Gość audycji mówił o zwiększonym zaangażowaniu służb w trosce o bezpieczeństwo granic Polski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Błażej Poboży granica Białoruś służby i bezpieczeństwo Krzysztof Świątek Słowacja Niemcy kryzys migracyjny 2023

Wizyta w placówce SG we Włodawie. Prezydent i szef MSWiA zapoznają się z aktualną sytuacją na granicy

Podczas wizyty w Placówce Straży Granicznej we Włodawie prezydent Andrzej Duda i minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński zapoznają się z informacją na temat obecnej sytuacji na granicach z Ukrainą oraz Białorusią, a także spotkają się z funkcjonariuszami Straży Granicznej, Policji i żołnierzami Wojska Polskiego wykonującymi zadania w zakresie ochrony granicy państwowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Andrzej Duda granica Mariusz Kamiński prezydent

#MuremZaPolskimMundurem. "Łańcuch poparcia" częścią akcji. Organizatorzy: film Holland przelał "czarę goryczy"

- Gestem solidarności z żołnierzami i pogranicznikami ma być akcja "Łańcuch poparcia", która odbędzie się w piątek (22.09) po południu w Mielniku w woj. podlaskim - informuje jeden z inicjatorów tego przedsięwzięcia gen. bryg. reż. Dariusz Wroński.
Zobacz więcej na temat:  Wojsko Polskie wojsko służby i bezpieczeństwo żołnierze POLSKA migracja MON straż graniczna