Polskie Radio
Section05
niepełnosprawni

Projekt ustawy o asystencji osobistej osób z niepełnosprawnościami. Rozpoczęły się konsultacje społeczne

W Kancelarii Prezydenta rozpoczęły się konsultacje społeczne projektu ustawy o asystencji osobistej osób z niepełnosprawnościami. Ustawa ma zagwarantować stały i równy dostęp do tej formy wsparcia, która będzie finansowana ze środków publicznych. Zadanie to będzie realizowane przez powiaty.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Andrzej Duda niepełnosprawni niepełnosprawność społeczeństwo kancelaria prezydenta ustawa legislacja

Większa pula pieniędzy na dofinansowanie samochodów dla niepełnosprawnych. Rośnie zakres wsparcia

Wiceminister rodziny i Pełnomocnik Rządu do spraw Osób Niepełnosprawnych, Paweł Wdówik, powiedział, że o 200 milionów złotych została zwiększona pula pieniędzy, przeznaczonych przez PFRON na dofinansowanie do zakupu dostosowanych samochodów dla osób z niepełnosprawnościami. Chodzi o program "Samodzielność-Aktywność-Mobilność".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA niepełnosprawni niepełnosprawność samochody POLSKA

"Dostępna przestrzeń publiczna". Wdówik: ogromnie ważny program, likwidujemy bariery w czterech obszarach

Dla nas, jako rządu, który postawił na równe prawa, na podmiotowość osób z niepełnosprawnością, program "Dostępna przestrzeń publiczna" jest programem ogromnie ważnym - powiedział we wtorek wiceminister rodziny i polityki społecznej, pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych Paweł Wdówik.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA niepełnosprawność niepełnosprawni Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Paweł Wdówik architektura społeczeństwo POLSKA

Wiceszef resortu rodziny: rząd Zjednoczonej Prawicy zrobił wiele dla osób niepełnosprawnych

Podczas konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach, która odbywa się pod hasłem #BezpiecznaPolska", Paweł Wdówik przypomniał jak wiele rząd Zjednoczonej Prawicy zrobił dla osób niepełnosprawnych. - Osoby z niepełnosprawnością odzyskały swoją godność, co było naszym priorytetem. Osoby niepełnosprawne mają prawo do niezależnego życia - przypomniał wiceminister rodziny i polityki społecznej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prawo i Sprawiedliwość konwencja PiS konwencja PiS w Katowicach wybory w Polsce kampania wyborcza polityka Paweł Wdówik Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej niepełnosprawni

Wybory parlamentarne 2023. Głosowanie korespondencyjne dla niepełnosprawnych i transport do lokali wyborczych

 - Tylko do poniedziałku wyborcy z niepełnosprawnością mogą zgłaszać chęć głosowania korespondencyjnego i zamiar skorzystania z prawa do bezpłatnego transportu do lokalu wyborczego - przypomina szefowa Krajowego Biura Wyborczego Magdalena Pietrzak.
Zobacz więcej na temat:  wybory parlamentarne POLSKA niepełnosprawni głosowanie korespondencyjne wybory w Polsce wybory 2023

"Dostępna przestrzeń publiczna". Wiceminister Wdówik o szczegółach wsparcia dla niepełnosprawnych

Wiceminister rodziny Paweł Wdówik poinformował o wyasygnowaniu przez rząd dodatkowych środków na programy zwiększające dostępność do placówek użyteczności publicznej dla osób z niepełnosprawnościami. Budżet związany z tego typu projektami został na ten rok zwiększony we wszystkich obszarach. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Ministerstwo Rodziny niepełnosprawni GOSPODARKA infrastruktura