Polskie Radio
Section05
opozycja

"Plan Marshalla" dla Białorusi. Mateusz Morawiecki przedstawi go europejskim liderom

- Na najbliższym posiedzeniu liderów europejskich premier Mateusz Morawiecki w imieniu Grupy Wyszehradzkiej przedstawi "Plan Marshalla" dla Białorusi, czyli projekt działań gospodarczych - powiedział w poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk po spotkaniu premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych w sprawie sytuacji na Białorusi.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier Białoruś Mateusz Morawiecki opozycja

"Okres przejściowy zbyt krótki". Poseł KO o projekcie ustawy o ochronie zwierząt

- Prawo i Sprawiedliwość ma zwyczaj, żeby zgłaszać mnóstwo poprawek na poziomie prac w komisjach i to często wypacza pierwotny kształt danego projektu. Poczekajmy na to, jaki będzie ostateczny kształt tej nowelizacji - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Mirosław Suchoń z Koalicji Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Platforma Obywatelska opozycja Donald Tusk Borys Budka Nowoczesna ochrona zwierząt

Politolog: najlepszy ruch ws. Białorusi zrobił szef Solidarności Piotr Duda

- Najlepszym ruchem, jaki się dokonał, był ruch szefa Solidarności Piotra Dudy. On się udał na Białoruś i się spotkał z szefem wolnych związków zawodowych. Tutaj powinniśmy pójść, właśnie we współpracę przez związki zawodowe - mówił w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Zielke, politolog.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Magdalena Złotnicka ŚWIAT Europa Białoruś Polityka zagraniczna Polski opozycja Rosja Europa Wschodnia

"To atak, który utwierdza mnie w tym, co robię". Rzecznik Praw Dziecka o wniosku opozycji

Koalicja Obywatelska, która chce odwołania Pawlaka z funkcji Rzecznika Praw Dziecka, złożyła w piątek w Sejmie wniosek w tej sprawie. Parlamentarzyści KO zarzucają Pawlakowi, że w swej pracy kieruje się fundamentalizmem, a jego wypowiedzi naruszają godność dzieci. - Ten atak, który jest przepuszczony na mnie, utwierdza mnie tylko w tym, co robię - komentuje Pawlak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak opozycja Senat koalicja obywatelska