X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
partie polityczne

Media prywatne i publiczne - coraz niższe standardy?

Na kwietniowej konferencji prasowej podkomisji smoleńskiej dziennikarz "Gazety Wyborczej” Wojciech Czuchnowski powiedział do Antoniego Macierewicza: "jest pan kłamcą i przestępcą". Jak stwierdził prowadzący "Debatę Jedynki", zachowanie to było "przejawem tego, co dzieje się z polskim dziennikarstwem".
Zobacz więcej na temat:  Witold Gadowski media dziennikarstwo partie polityczne Gazeta Wyborcza dziennikarze etyka prasa radio telewizja internet

„To mit, że na PiS głosowali frustraci i ludzie niewykształceni”

- Jednym z obiegowych wyjaśnień, dlaczego PiS notuje wysokie poparcie jest to, że ludzie nie do końca rozumieją co robi i w związku z tym wciąż popierają partię Kaczyńskiego, bo dała 500 Plus. Tak nie jest – powiedział w audycji Szukając Dziury w Całym autor raportu na temat wyborców PiS dr Maciej Gdula z Krytyki Politycznej. Gośćmi audycji byli także ekspert ds. marketingu politycznego dr Norbert Maliszewski i Stefan Sękowski z Nowej Konfederacji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Łukasz Warzecha Prawo i Sprawiedliwość partie polityczne wybory w Polsce sondaże

Klub PSL się nie rozpadnie? Jutro komunikat o powiększeniu

W sobotę podlaski poseł Mieczysław Baszko ogłosił, że odchodzi z PSL, ponieważ postanowił związać się z Porozumieniem, partią wicepremiera Jarosława Gowina. Prezes PSL zapewnia jednak, że odejście posła nie doprowadzi do rozpadu klubu, będzie on uzupełniony. Klub PSL liczył do tej pory 15 posłów - dokładnie tylu, ilu potrzeba do stworzenia klubu. Mniejsza liczba posłów może jedynie utworzyć w Sejmie koło. 
Zobacz więcej na temat:  PSL partie polityczne Jarosław Gowin Władysław Kosiniak-Kamysz

Sondaż: "Uciekają wyborcy od strony liberalnej"

W październiku na PiS zagłosowałoby 41 proc. badanych, deklarujących udział w wyborach; PO otrzymałaby 18 proc. poparcie, Kukiz'15 - 8 proc., SLD - 7 proc.; Nowoczesna i PSL otrzymałyby po 5 proc. poparcia - wynika z sondażu Kantar Public. O sondażach mówili w audycji Debata Poranka publicysta Marek Król, Agaton Koziński („Polska The Times”) artysta-plastyk Wojciech Korkuć.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Sejm partie polityczne POLSKA

"Prawnicy nie chcą oddać swoich przywilejów"

- Bardzo niedobrze byłoby redukować istotę Kongresu Prawników Polskich do buczenia i wychodzenia z sali. Istnieje konsensus, że system sprawiedliwości musi zostać zreformowany. Pierwszym problemem jest przewlekłość postępowań, a drugim uznaniowość orzeczeń sądowych – mówiła w audycji Debata Poranka redaktor Katarzyna Kozłowska. Gościem debaty był też politolog Piotr Pałka.
Zobacz więcej na temat:  prawo krs sądownictwo Nowoczesna Sejm partie polityczne

"Połączyć przyzwoitość z interesem narodowym"

Parlament Europejski wezwał państwa członkowskie Unii do wywiązania się ze zobowiązań w sprawie relokacji uchodźców. W rezolucji powołuje się na porozumienie z 2015 roku o przeniesieniu do państw członkowskich w sumie 160 tysięcy uchodźców z Grecji i Włoch. – Jeśli nie bierze się udziału w porozumieniu relokacyjnym, mówi się jasno Unii: mamy was gdzieś – przekonywał w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Paweł Rabiej z Nowoczesnej.
Zobacz więcej na temat:  Nowoczesna Paweł Rabiej partie polityczne uchodźcy

Jak oceniamy zmiany partyjnych barw przez posłów

W poprzedniej, siódmej kadencji Sejmu, co szósty poseł zmienił przynależność klubową. Jak traktować zmianę partyjnych barw? Czy taka zmiana jest nieetyczna? Czy jako forma wprowadzenia w błąd wyborców powinna być karana? Na czym polega koncepcja mandatu imperatywnego, czyli związanego? O tym dyskutowali posłowie PiS, PO i Nowoczesnej.
Zobacz więcej na temat:  Marek Mądrzejewski Marcin Święcicki Ryszard Czarnecki Marek Jakubiak Sejm partie polityczne