Polskie Radio
Section05
Piotr Ikonowicz

TYLKO U NAS Kto zostanie Rzecznikiem Praw Obywatelskich? W poniedziałek komisja zaopiniuje kandydatów

W najbliższy poniedziałek sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka zaopiniuje kandydatów na Rzecznika Praw Obywatelskich. - Chcemy wiedzieć, jaka jest wizja sprawowania urzędu, jakie jest stanowisko kandydatów, jeśli chodzi o formułę, w jakiej do tej pory ten urząd był sprawowany - mówi portalowi PolskieRadio24.pl przewodniczący komisji Marek Ast z PiS. O funkcję RPO ubiegają się Bartłomiej Wróblewski, Sławomir Patyra i Piotr Ikonowicz. 
Zobacz więcej na temat:  Rzecznik Praw Obywatelskich Bartłomiej Wróblewski Marek Ast Sejm Piotr Ikonowicz POLSKA polityka

Piotr Ikonowicz: można zbudować blok lewicowy

- Z każdymi wyborami dostrzegamy coraz większe niebezpieczeństwo, zarówno po prawej i po lewej stronie, że polska scena polityczna zostanie uproszona i sprowadzi się do dwóch ugrupowań -  Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości, które są prawicowe. W tej sytuacji bardzo duża część wyborców pozostanie bez swojej reprezentacji – mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Ikonowicz, lider Ruchu Sprawiedliwości Społecznej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Sojusz Lewicy Demokratycznej SLD wybory w Polsce wybory parlamentarne koalicja Platforma Obywatelska Piotr Ikonowicz

Ikonowicz: państwo nie wygrywa z mafią reprywatyzacyjną

- Jeśli NSA podważy działania komisji weryfikacyjnej, która robi rzeczy cieszące się wielką popularnością, to większość opinii publicznej odbierze ten wyrok jako obronę korupcji i przekrętów - mówi portalowi PolskieRadio.pl Piotr Ikonowicz. Działacz Ruchu Sprawiedliwości Społecznej ma też pomysł, jak ściągnąć prezydent Warszawy przed komisję weryfikacyjną ds. reprywatyzacji. 
Zobacz więcej na temat:  TYLKO U NAS Piotr Ikonowicz POLSKA