Polskie Radio
Section05
Konin

W Koninie powstanie elektrownia jądrowa? Władze miasta przyjęły koreańską delegację

Prezydent Konina, radni oraz przedstawiciele Izby Gospodarczej Wielkopolski Wschodniej spotkali się w poniedziałek z ambasadorem Korei Południowej Hoonmin Limem oraz przedstawicielami firmy KHNP, która ma w mieście budować elektrownię jądrową.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA bezpieczeństwo energetyczne energia elektryczna energetyka energia atomowa elektrownia atomowa POLSKA korea Konin

Budowa drugiej elektrowni jądrowej w Polsce. Minister Moskwa wydała decyzję

Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa wydała decyzję zasadniczą dotyczącą budowy w Polsce drugiej elektrowni jądrowej. Jak informuje resort, wnioskodawcą było PGE PAK Energia Jądrowa. Elektrownia ma powstać we współpracy z koreańską firmą KHNP w Koninie/Pątnowie w Wielkopolsce.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Anna Moskwa energetyka energia atomowa prąd bezpieczeństwo Ministerstwo Klimatu i Środowiska Konin Wielkopolska wielkopolskie inwestycje GOSPODARKA Wojciech Dąbrowski

"Wypowiedź kpiąca i szydercza". Minister Telus o słowach Nitrasa dot. rolników

- Widać, że to jest wypowiedź kpiąca z rolników i szydercza, i to jest straszne, bo rolnicy ciężko pracują. PO i PSL w swojej ustawie podniosła wiek emerytalny rolnikom o 7 lat, a rolniczkom aż o 12 lat. To pokazuje, co by się działo, gdyby PO rządziła w tej chwili - powiedział PAP minister rolnictwa Robert Telus, odnosząc się do wypowiedzi Sławomira Nitrasa (PO) ws. emerytur rolniczych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Robert Telus Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi rolnictwo rolnicy emerytura Sławomir Nitras koalicja obywatelska Michał Kołodziejczak Prawo i Sprawiedliwość PiS opozycja kampania wyborcza Konin Platforma Obywatelska PO

Jarosław Kaczyński w Koninie: chcemy, żeby Polska mogła dobrze przetrwać trudny czas

- My widzimy, że nie jest czas na podziały, ale zdajemy sobie sprawę z tego, że jeżeli nie będziemy mieli silnego państwa to będzie źle - powiedział w Koninie Jarosław Kaczyński. Prezes PiS spędził weekend w Wielkopolsce - wcześniej w niedzielę odwiedził Gniezno, a w sobotę był w Kórniku i Poznaniu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Konin Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość

Prezes PiS: Donald Tusk jest nadzieją polskiej niewoli i podporządkowania pod but niemiecki

- Lider PO Donald Tusk nie jest nadzieją polskiej wolności, jest nadzieją polskiej niewoli i polskiego podporządkowania pod but niemiecki. Jest nadzieją tych, którzy bardzo źle życzą Polsce - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński w niedzielę na spotkaniu z mieszkańcami Gniezna. Zachęcamy do oglądania transmisji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jarosław Kaczyński Konin Gniezno Donald Tusk opozycja