Polskie Radio
Section05
podatki

"Spotkania wzmacniają wiarygodność programu". Paweł Badzio o wystąpieniach Jarosława Kaczyńskiego

- Takie bezpośrednie spotkania mogą uruchomić nowe rzesze osób, które Polskim Ładem się zainteresują. Kolejną rzeczą jest wyróżnienie Polskiego Ładu spośród innych elementów, które zapełniają polską rzeczywistość - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Badzio ("Gazeta Obywatelska").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA GOSPODARKA Polski Ład Prawo i Sprawiedliwość podatki Łukasz Sobolewski

"Walczymy o dobrobyt Polaków". Marcin Duszek (PiS) o Polskim Ładzie

- To, że chcemy się ująć za biedniejszą częścią społeczeństwa, powinno być doceniane i poważnie traktowane również przez bogatszych. Propozycje wdrażane w Polskim Ładzie będą podnoszone w najbliższych tygodniach - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Marcin Duszek (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA GOSPODARKA Polski Ład Prawo i Sprawiedliwość podatki Antoni Opaliński

"Trzeba wyjść od gospodarki". Prof. Konrad Raczkowski o Polskim Ładzie

Chodzi o to, jak to będzie wpływało na całą gospodarkę w perspektywie teraźniejszej i przyszłej. (...) Jeśli ta konstrukcja podatkowa będzie zapewniała nam możliwość schodzenia systematycznego i z długiem, i z deficytem, to będzie to dobre rozwiązanie - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Konrad Raczkowski, ekonomista z Instytutu Ekonomicznego Społecznej Akademii Nauk, odnosząc się do propozycji podatkowych wprowadzanych w ramach Polskiego Ładu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA GOSPODARKA Polski Ład Prawo i Sprawiedliwość podatki

POLSKI ŁAD "Jest skoncentrowany na stworzeniu sprawiedliwego systemu podatkowego". Błaszczak o Polskim Ładzie

- Polski Ład skoncentrowany jest na stworzeniu sprawiedliwego systemu podatkowego, dziś bardziej obciążeni podatkowo są ci, którzy mniej i średnio zarabiają, a ci, którzy więcej zarabiają płacą niższe podatki. To nie jest sprawiedliwy system, zmienimy to - powiedział w Terespolu szef MON, wiceprezes PiS Mariusz Błaszczak.
Zobacz więcej na temat:  Polski Ład podatki pieniądze rząd POLSKA polityka

Samorządy dostaną rekompensatę za spadek wpływów z PIT. Resort finansów doprecyzowuje ustawę

Ministerstwo Finansów jest na finiszu prac nad ustawą, która zmieni sposób finansowania samorządów. Pojawi się subwencja rozwojowa, która zdejmie z samorządów ciężar nowych inwestycji, inaczej też będą liczone ich wpływy podatkowe – powiedział w czwartek wiceminister finansów Jan Sarnowski w telewizji wPolsce.pl.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Polski Ład podatki JST samorząd infrastruktura

Ekspert: wprowadzenie 15 proc. stawki podatku korporacyjnego może dać 115 mld dol. przychodów

130 państw OECD, w tym Polska, porozumiało się w sprawie podatku dla międzynarodowych korporacji. Danina wyniesie minimum 15 proc. i obowiązywać ma od 2023 roku. Zdaniem Piotra Araka dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego, który był gościem Programu 1 Polskiego Radia - nigdy do tej pory nie mieliśmy takiej zgody, co do polityki fiskalnej prowadzone w większości krajów świata.
Zobacz więcej na temat:  podatki GOSPODARKA cit pieniądze korporacja

Wchodzą w życie nowe przepisy podatkowe. Sprawdź, czego dotyczą zmiany

Ministerstwo Finansów przypomina, że dziś wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące między innymi podatku VAT, handlu w internecie oraz kas fiskalnych online. Zmiany uszczelniają VAT w sektorze handlu elektronicznego i importu małych przesyłek do Unii Europejskiej. Przepisy uniemożliwią napływ do krajów unijnych paczek bez opłacenia podatku VAT.
Zobacz więcej na temat:  podatki GOSPODARKA POLSKA społeczeństwo

Wiceminister finansów: nie toczą się prace nad wprowadzeniem podatku katastralnego

Wiceszef resortu finansów Sebastian Skuza, mówiąc o podatku katastralnym stwierdził, że byłby to dochód własny dla jednostek samorządu terytorialnego, ale obciążałby podatnika wyższymi stawkami podatku majątkowego. Dodał jednak, że wprowadzenia takiego podatku, według jego wiedzy, nie jest analizowane
Zobacz więcej na temat:  nieruchomości podatki GOSPODARKA Ministerstwo Finansów samorząd

Wiceminister finansów o repatriacji kapitału: chcemy stworzyć korzystne warunki powrotu do Polski

- Chcemy, aby nasz super strzelec Robert Lewandowski i jemu podobni wrócili do Polski – mówi Jan Sarnowski, wiceminister finansów, który na antenie Polskiego Radia dla Zagranicy przedstawiał rządowy Program Repatriacji Kapitału. Składa się on z szeregu ulg i zwolnień podatkowych, a nawet abolicji podatkowej dla tych, którzy zdecydują się wrócić do kraju wraz z zarobionym kapitałem. Tym wyprowadzonym nielegalnie z Polski również.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Finansów podatki Polonia Polacy za granicą Polski Ład