Polskie Radio
Section05
raport

Kanada ma problem z "praniem" pieniędzy. "Model z Vancouver" zasila zorganizowaną przestępczość

Federalne instytucje, które mają chronić gospodarkę Kanady przed procederem prania pieniędzy pochodzących z niewiadomego źródła są nieskuteczne. Raport opracowany na zlecenie rządu prowincji Kolumbii Brytyjskiej wymienia mechanizmy, które "piorą" co roku do 220 mln dolarów kanadyjskich, korzystając z nielegalnej bankowości i kasyn.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Kanada pranie pieniędzy przestępczość Kolumbia Brytyjska bankowość raport

CBOS: sprawy urzędowe online załatwia jedna trzecia Polaków

W Polsce przybywa użytkowników internetu. Regularną obecność w sieci deklaruje ponad trzy czwarte dorosłych. W kwietniu co trzeci Polak korzystał z internetu do załatwiania spraw urzędowych – wynika z opublikowanego w czwartek opracowania CBOS "Korzystanie z internetu w 2022 roku".
Zobacz więcej na temat:  Trójka Aleksander Ziemiańczyk internetowy bank internet Internetowe Konto Pacjenta online bankowość mobilna bankowość elektroniczna bankowość internetowa bankowość CBOS raporty raport Piotr Firan pandemia cyfryzacja dowód osobisty aplikacje

Raport smoleński. Macierewicz: najważniejszym dowodem ingerencji zewnętrznej jest wybuch w lewym skrzydle

- Najważniejszym dowodem wskazującym na ingerencję zewnętrzną w katastrofie smoleńskiej jest bardzo precyzyjnie przebadany, zidentyfikowany i opisany wybuch w lewym skrzydle na ponad 100 m przed tzw. brzozą Bodina. Przesądzają o tym dźwięk, miejsce oraz czas eksplozji - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 szef Podkomisji ds. Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego z 10 kwietnia 2010 r. Antoni Macierewicz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Smoleńsk 2022 POLSKA katastrofa smoleńska Antoni Macierewicz raport polityka

"Agentura wpływu". Prof. Paruch o postawie opozycji po publikacji raportu o przyczynach katastrofy smoleńskiej

- Mieliśmy agenturę wpływu i agentów bezpośrednich, przede wszystkim przyjęcie tezy, że w polskich raportach nie można orzec niczego sprzecznego z orzeczeniami podobnych instytucji rosyjskich - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Waldemar Paruch, politolog (UMCS).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja Władimir Putin Michał Rachoń katastrofa w Smoleńsku Smoleńsk Smoleńsk 2022 polityka katastrofa smoleńska POLSKA raport

Raport smoleński. Macierewicz: jest podstawą do podjęcia działań na arenie międzynarodowej

- Zaprezentowany raport w opinii komisji może i powinien stanowić podstawę podjęcia działań na arenie międzynarodowej, w tym możliwe złożenie skargi do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, który jest organem Rady Europy - powiedział szef podkomisji Antoni Macierewicz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Antoni Macierewicz katastrofa smoleńska Smoleńsk 2022 raport Smoleńsk Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu

Raport podkomisji smoleńskiej. Macierewicz: u większości ofiar są obrażenia będące wynikiem eksplozji

- Podkomisja do Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego w Smoleńsku ustaliła, że u większości ofiar występują możliwe do identyfikacji obrażenia będące wynikiem eksplozji, których zróżnicowanie z innymi obrażeniami było możliwe już na etapie oględzin zwłok na miejscu zdarzenia - przekazał szef podkomisji smoleńskiej Antoni Macierewicz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka katastrofa smoleńska Smoleńsk 2022 Smoleńsk Antoni Macierewicz Rosja raport

Raport ws. tragedii smoleńskiej. "Załoga Tu-154M wykonała prawidłowo wszystkie procedury"

Załoga Tu-154M wykonała prawidłowo wszystkie procedury i czynności podejścia do lotniska w Smoleńsku, samolot zmienił swoje kąty pochylenia oraz kąty natarcia i zaczął odchodzić na drugi krąg - powiedział szef podkomisji do ponownego zbadania wypadku lotniczego z 10 kwietnia 2010 roku Antoni Macierewicz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Antoni Macierewicz katastrofa smoleńska Smoleńsk 2022 raport Smoleńsk

Prokurator krajowy: działania Rosji na miejscu katastrofy smoleńskiej były nierzetelne. Niszczono materiał dowodowy

- Rosja już od 2016 roku odmawia jakiejkolwiek współpracy i nie rozpoznaje naszych wniosków o pomoc prawną, zatem wojna nic nie zmieniła - mówi prokurator krajowy Dariusz Barski w wywiadzie z portalem polskatimes.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka służby i bezpieczeństwo katastrofa w Smoleńsku katastrofa smoleńska raport Prokuratura Krajowa sądownictwo