Polskie Radio
Section05
raport

RAPORT Jak Polacy reagują na fake newsy? Zaskakujące wyniki raportu

Jak reagujemy na nieprawdziwe informacje? Akademickie Centrum Komunikacji Strategicznej (ACKS) zleciło badania podatności Polaków na dezinformację na przykładzie kryzysu na granicy polsko-białoruskiej. Wśród wyników badań znalazły się wnioski dotyczące naszych reakcji na fake newsy i podatność na dezinformację w zależności od odległości od centrum wydarzeń.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo społeczeństwo dezinformacja granica Białoruś fake news kryzys na granicy imigranci w Europie Akademia Sztuki Wojennej straż graniczna Wojsko Polskie raport Raport Białoruś serwis wschodni

Widzialni w sieci. Fundacja "Widzialni" przeciw wykluczeniu cyfrowemu

Fundacja "Widzialni" to wyjątkowa fundacja, która od lat przeciwdziała wykluczeniu cyfrowemu i społecznemu. Jej głównym celem jest umożliwienie wszystkim swobodnego dostępu do zasobów internetowych niezależnie od ich wieku, sprawności, posiadanego sprzętu czy oprogramowania, ale nie tylko. Fundacja przygotowała i przedstawiła właśnie swój ósmy raport dotyczący dostępności i użyteczności stron internetowych oraz dokumentów cyfrowych.
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo Elżbieta Korczyńska niepełnosprawni niepełnosprawność wykluczenie cyfrowe internet online raport

Ponad 300 tys. przedwczesnych śmierci. Fatalne wyniki unijnego raportu ws. pyłu zawieszonego

Zanieczyszczenie powietrza pyłem zawieszonym, czyli szkodliwymi dla zdrowia drobnymi cząstkami, spowodowało w 2019 roku w Unii Europejskiej 307 000 przedwczesnych zgonów - wynika z opublikowanego w poniedziałek raportu Europejskiej Agencji Środowiska (EEA). To spadek liczby przypadków śmiertelnych o 10 proc. w ciągu roku.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT zanieczyszczenie Europa Unia Europejska powietrze raport badania

"Nie chodzi o wizerunek Kościoła, lecz o Chrystusa". Przełomowe słowa przewodniczącego Episkopatu Francji ws. pedofilii

- Tu nie chodzi o poprawę wizerunku Kościoła, lecz o Chrystusa, o to, by ludzie mogli Go spotkać. Tym, co się liczy, nie jest Kościół, lecz Chrystus – powiedział abp Éric de Moulins-Beaufort, przewodniczący Episkopatu Francji odnosząc się do wyników dochodzenia niezależnej komisji w sprawie nadużyć seksualnych w środowisku kościelnym.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Francja społeczeństwo pedofilia Kościół duchowieństwo raport

TYLKO U NAS Prowokacja na granicy. Wiceszef Biełsatu: trwa próba sił, reżim jest w pułapce, czeka, czy Polska ustąpi

- Łukaszenka znalazł się w pułapce. Sprowadzono tak wielką liczbę migrantów, reżim zakładał, że zostaną skierowani do krajów ościennych, przede wszystkim do Polski, a tymczasem granica okazała się szczelna. Obecnie trwa próba sił - mówi portalowi PolskieRadio24.pl Alaksiej Dzikawicki, wiceszef Biełsatu, komentując prowokację na polskiej granicy.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś TYLKO U NAS granica raport

Ile przedszkoli i szkół pracuje stacjonarnie? Najnowsze dane MEiN

99,7 proc. przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego, 96,7 proc. szkół podstawowych i 97,3 proc. ponadpodstawowych pracowało w poniedziałek w trybie stacjonarnym - poinformowało Ministerstwo Edukacji i Nauki, powołując się na dane od kuratorów.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Edukacji i Nauki POLSKA szkoła podstawowa przedszkole liceum edukacja Koronawirus w Polsce COVID-19 dzieci szkoła młodzież badania raport

Bilans finansowy obecności Polski w UE. Prof. Krysiak odpowiada na pytania i zarzuty

Według raportu dotyczącego bilansu finansowego obecności Polski w UE, całkowite straty dla Polski w okresie od 2004 r. do 2020 r. wynoszą ok. 535 mld zł. "Puls Biznesu" zadał wiele pytań na temat raportu i sformułował zarzuty. Na portalu wPolityce.pl odpowiedział na nie jeden ze współautorów bilansu, prof. Zbigniew Krysiak.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska gospodarka polska pieniądze ekonomia raport POLSKA społeczeństwo

Finansowy bilans obecności Polski w UE. Autorzy raportu: chodzi o wyeliminowanie nieprawidłowości, nie o Polexit

Raport dotyczący transferów finansowych pomiędzy naszym krajem a Unią Europejską pokazuje, że Polska straciła ok. 535 mld zł. - Raport przede wszystkim diagnozuje pewnego rodzaju nieprawidłowości i zjawiska związane z asymetrią. Dzieje się to nie po to, żeby uzasadniać nasze wyjście z UE, ale żeby wyeliminować te nieprawidłowości lub dysfunkcje - powiedział prof. Tomasz Grosse.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska pieniądze fundusze unijne dotacje unijne gospodarka polska raport finanse POLSKA polityka GOSPODARKA

"Przyczyną były przynajmniej dwie eksplozje". Macierewicz o raporcie dot. katastrofy smoleńskiej

Kilka dni temu Antoni Macierewicz - przewodniczący podkomisji smoleńskiej badającej przyczyny katastrofy - przekazał w Sejmie, że 10 sierpnia podkomisja przegłosowała raport. - Wszystkie rodziny ofiar katastrofy zostały powiadomione, że raport jest dla nich dostępny i mogą się z nim zapoznać w siedzibie komisji - zaznaczył.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Smoleńsk katastrofa samolotu katastrofa lotnicza katastrofa w Smoleńsku Antoni Macierewicz raport

Polska celem cyberataków. Raport ABW: nastąpił znaczący wzrost zgłoszeń i zagrożeń

Eksperci Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego z Zespołu Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego (CSIRT GOV) odnotowali w 2020 roku 23,3 tys. faktycznych incydentów w cyberprzestrzeni przy 246 tys. zgłoszeń potencjalnych zdarzeń.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA ABW raport cyberprzestępczość cyberzagrożenia cyberataki cyberbezpieczeństwo Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego służby i bezpieczeństwo

"Polscy uczniowie lubią szkołę, ale zadowolenie spada wraz z wiekiem". Raport o jakości życia dzieci i młodzieży

Uczniowie lubią polską szkołę, szczególnie ci najmłodsi. Lepsze zdanie o szkole mają uczniowie z terenów wiejskich, najgorsze z województw: lubelskiego, pomorskiego i świętokrzyskiego - wynika z raportu o jakości życia dzieci i młodzieży sporządzonego na podstawie badania zleconego przez Rzecznika Praw Dziecka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA dzieci szkoła szkoła podstawowa szkoła ponadgimnazjalna młodzież edukacja Rzecznik Praw Dziecka raport badanie Mikołaj Pawlak