Polskie Radio
Section05
rozliczenie roczne

Rozlicz swój PIT przez internet. To szybkie i proste

Rejestracja narodzin dziecka, wniosek o odpis aktu stanu cywilnego, wniosek o dowód osobisty, wniosek o 500+, czy wreszcie – rozliczenie podatkowe. To tylko wybrane sprawy, które można załatwić przez internet, bez wychodzenia z domu. Aby móc korzystać z tej formy udogodnienia, należy mieć założony Profil Zaufany.
Zobacz więcej na temat:  PIT 2018 rozliczenie roczne rozliczenie podatku urząd skarbowy Ministerstwo Cyfryzacji e-puap Marta Januszewska

PIT: kończy się czas na rozliczenie przez urząd skarbowy

Jeszcze przez  tydzień podatnicy mogą skorzystać z pomocy urzędów skarbowych przy wypełnianiu deklaracji rocznych. W ubiegłym roku z takiej możliwości skorzystało ponad 300 tys. osób. W tym roku może być ich znacznie więcej, dzięki nowym funkcjonalnościom usługi PIT PFR. Usługa ta jest dostępna dla wszystkich rozliczających się poprzez PIT-37, czyli w skali kraju dla 13 mln osób.
Zobacz więcej na temat:  PIT 2016 pit podatki rozliczenie podatków rozliczenie roczne

Rewolucja w PIT? Nowe ułatwienie dla podatników

Początek wiosny to tradycyjnie czas rozliczeń z urzędem skarbowym. W tym roku na złożenie deklaracji podatkowej mamy czas do 2 maja. Tym, którzy jeszcze tego nie zrobili, został zatem niecały miesiąc na wypełnienie PIT. Na pocieszenie można dodać, że w tym roku podatnicy mogą skorzystać z nowego ułatwienia, które pomoże szybciej uporać się z tym obowiązkiem.
Zobacz więcej na temat:  PIT 2016 pit podatki rozliczenie podatków rozliczenie roczne Justyna Golonko Błażej Prośniewski Dominik Olędzki