Polskie Radio
Section05
Aleksander Ziemiańczyk

Rzeczniczka praw dziecka rozmawia z młodzieżą i dorosłymi o problemach młodych ludzi

Rzeczniczka praw dziecka Monika Horna-Cieślak zainaugurowała pierwszy w historii urzędu cykl edukacyjnych spotkań online dla młodzieży i dorosłych. Tematem rozmów, które odbyły się 6 lutego, w Dniu Bezpiecznego Internetu, było bezpieczeństwo w sieci. Kolejne będą poświęcone problemom psychicznym młodzieży.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo dzieci młodzież Monika Horna-Cieślak Rzecznik Praw Dziecka Rzeczniczka Praw Dziecka psychologia dziecięca psychologia samobójstwo Piotr Łodej Trójka

Stanisław Staszewski: tata Kazika, bard, emigrant, najbardziej znany inżynier z Petrobudowy

Za życia jego twórczość znana była tylko w stosunkowo wąskim kręgu znajomych. Po śmierci zyskał trwałe miejsce w polskiej kulturze i muzyce dzięki swojemu synowi, który zaaranżował i ponownie nagrał jego piosenki. Dzisiaj "Celina", "Baranek" czy "Bal u kreślarzy" należą już do klasyki. 51 lat temu w Paryżu zmarł Stanisław Staszewski.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA Stanisław Staszewski Kazik Staszewski Płock Tomasz Miara Trójka

Koncerty w 2024 roku. Na którą z muzycznych gwiazd fani czekają najbardziej?

 W tym roku w Polsce odbędzie się wiele godnych uwagi koncertów i festiwali muzycznych. Każdy znajdzie coś dla siebie. Organizatorzy zapowiadają, że przygotowują kolejne niespodzianki, bo kalendarz koncertowy jeszcze do końca nie jest wypełniony. Już wiemy, że w 2024 roku w Polsce wystąpią m.in.: Depeche Mode, Ed Sheeran, Lenny Kravitz i Taylor Swift. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Tomasz Miara MUZYKA koncerty

Zobacz Królową w najlepszej formie! Zremasterowany cyfrowo koncert Queen w kinach

To niezwykła gratka dla wielbicieli klasycznego rocka, a legendarnej grupy Queen w szczególności: w drugiej połowie stycznia będzie można obejrzeć w kinie zapis koncertu "Queen Rock Montreal" z roku 1981. Dźwięk i obraz został cyfrowo zremasterowany: w efekcie uzyskano 12-kanałowy dźwięk przestrzenny i krystaliczny obraz, którego geometria została dopasowana do ekranów kinowych. Są jednak i minusy: możliwe to będzie tylko w kinach IMAX i tylko przez cztery dni.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA Queen Brian May Adam Lambert John Deacon koncert kino Tomasz Miara Trójka